جیمز بلیک می تواند هر کاری انجام دهد: مصاحبه

فضای شما در حین ساخت موسیقی چگونه بود قبل از؟

برای آن EP ، من واقعاً در قفل بودم. برخی شایعات درباره این ویروس شنیده بودیم و قبلاً در استودیوی Electric Lady در نیویورک بودیم. این موضوع در استودیو موضوع گفتگو شد ، مانند: “آیا باید نگران باشیم؟ آیا باید ترسید؟ آیا باید جلوی بیرون رفتن را بگیریم؟ ” و سرانجام ، وقتی آنها توضیح می دادند که چقدر جدی است ، این کار را کردیم. سپس ما فقط در استودیو حبس شدیم. این به نوعی به یک پناهگاه تبدیل شد ، جایی که به غیر از موسیقی و غذا خوردن کار دیگری وجود نداشت. بنابراین ما فقط این کار را کردیم و این به این EP تبدیل شد. قبل از آنکه سفر را قطع کنند ، آخرین پرواز را به لس آنجلس بردم. بنابراین در خانه ، ما در واقع فقط در طی دو ماه آینده هر شب فیلم های فاجعه تماشا می کنیم ، زیرا احساس می شود این تنها راه خارجی کردن آنچه اتفاق می افتد است. [Laughs].

آیا هنگام ساخت این آهنگ ها برای خود هدف یا چالشی تعیین کردید؟

بله ، چالش برای قبل از قرار بود EP راحت روی موسیقی رقص بنشینیم و راحت روی موسیقی uptempo بنشینیم. و در واقع ، این کار به راحتی انجام شد و من واقعاً از این بابت ممنون بودم. و پس از آن در EP بعدی ، چالش این است که همه چیز را برگردانید و به نوعی یک خط عبور از تمام دفعاتی که امسال در IG Live در پیانو اجرا کرده ام ارائه دهید و فقط اجازه دهید به نوعی واقعی سازی شود. به عنوان یک پروژه

بازگشت به موسیقی رقص چگونه اتفاق افتاد؟ آیا آهنگ خاصی وجود داشت که شما در آن جایی که دوست دارید بسازید ، “اوه گه ، این تمام کاری است که من الان می خواهم انجام دهم”؟

بله ، آنجا بود این “آیا شما همیشه” بود. و سپس من به صدای آهنگ های کمی بیشتر به روز معتاد شدم و مجذوب این شدم که چگونه در آن آهنگ قرار بگیرم. این یک در باز بود که من نمی فهمیدم قرار است هرگز باز شود. و در واقع ، Dom Maker به من کمک کرد تا در را باز کنم. مثل جهش رشد بود.

مردم در خانه گیر کرده اند و متفاوت از گذشته موسیقی مصرف می کنند. چگونه می توان تصور کرد که مردم در حال گوش دادن به موسیقی شما هستند؟

من یک مجموعه اتاق دیگ بخار انجام دادم ، و می دانم که بسیاری از مردم آن را می پوشیدند و با کسانی که قرنطینه می کردند ، مهمانی های کوچک برگزار می کردند ، که بسیار جالب بود. اما من واقعاً نمی دانم. بدیهی است که در مورد کنار گذاشتن این پروژه کف طبقه در حین قفل قرنطینه ، کنایه وجود دارد. اما همچنین ممکن است نوعی فرار از آن نیز وجود داشته باشد. بنابراین من تصور می کنم که مردم فقط در خانه ، در آشپزخانه گوش می دهند. مهم نیست بعضی اوقات من فقط در اتاق خوابم که نشسته ام موسیقی خانه گوش داده ام.

وقتی در حال ساخت موسیقی هستید ، چقدر درباره خواسته مخاطب فکر می کنید؟

فکر کردن در مورد آنچه دیگران هنگام ساخت موسیقی می خواهند اغلب نتیجه ای ضد تولید دارد ، حتی اگر انجام آن کار خوبی به نظر برسد. من فکر می کنم شما می توانید فرض کنید که موسیقی در اکثر موارد از نظر عاطفی درمانی است ، بسته به نوع درمانی که نیاز دارید ، خواه از بین بردن پرخاشگری یا از درون نگر بودن یا احساس درک شدن. راه های زیادی وجود دارد که این مورد است. اما از نظر طراحی موسیقی برای افراد دیگر ، احساس می کنم هر زمان که این کار را انجام می دهم ، منجر به نتایج غیر واقعی می شود.

اخیراً ، آهنگ ها را گفتید قبل از بسیار کمتر از انتشارات گذشته خود زندگینامه ای دارید. چرا آن مسیر را طی کردی؟

منظورم این است که کاملاً از نظر بیوگرافی نیست. اما برخی از موسیقی های رقص مورد علاقه من زمانی است که یک فرضیه قابل گفتگو باشد ، بنابراین در حالی که می رقصید ، نیازی نیست که به این فکر کنید که آیا آن شخص واقعاً چیزی را پشت سر می گذارد. از این طریق آنچنان درون نگر نیست. و در واقع ، خوب است که کمی از آن قدم بردارم ، زیرا من بسیاری از حرفه خود را در تجزیه و تحلیل درون نگرانه صرف می کنم. و این در واقع برای من و مغزم طاقت فرسا است.

آیا رابطه ای بین قبل از EP و EP بعدی که به زودی منتشر می کنید؟ آیا آنها مانند دو روی سکه هستند؟

آره البته ، یک سوال واضح مانند این است: آیا نامیده می شود؟ بعد از؟ و ، نه ، نامیده نمی شود بعد از. هر چند فکر کردم اما بله ، آن طرف است [of the coin].

در ابتدای مکالمه ما ، شما در حال فشار دادن به خودتان برای امتحان چیزهای جدید بودید. جهت جدید خود را چگونه توصیف می کنید؟

برای من ، جهت جدید اخیر دو برابر است. یکی این که اطمینان حاصل کنم که جنبه ترانه سرایی موسیقی من تا آنجا که می تواند تنگ و تا حد رضایت بخشی باشد. من سعی می کنم آهنگ هایی را که کاملاً برای من این کار را نمی کنند در صخره ها بگذارم و فقط آنها را رها کنم. من در گذشته مقصر بوده ام که اجازه داده ام چیزی در یک رکورد ثبت شود ، حتی اگر واقعاً ، واقعاً ، آن را واقعاً با تمام وجودم دوست نداشتم ، زیرا فکر می کردم شاید این ترانه ای باشد که مردم دوست دارند. باز هم ، بازگشت به موسیقی برای افراد دیگر است. مانند ، “خوب ، مردم این را دوست دارند ، و دیگر کافی است.” این چند بار اتفاق افتاده است ، اما هر بار که اتفاق می افتد ، من مانند “آق ، چرا من چنین کاری می کنم؟”

سعی می کنم درمورد آهنگ ها خود نظم داشته باشم و کمی بی رحم باشم. من فقط سعی می کنم عینی بمانم ، اما همه طرفهای خودم را نیز در بر می گیرم. من بعضی اوقات تمایلات بسیار انتزاعی پیدا می کنم. بعضی اوقات کمی تولیدات بهم ریخته و خارج از کشنده وجود دارد که من در برخی از موسیقی هایم گنجانده ام ، اما نه همه. و من فکر می کنم می خواهم کمی بیشتر از این را به این ضبط بعدی برسانم ، فقط به این اجازه می دهد که یک تجربه شنیداری کامل تر باشد. من نمی دانم که این هنوز آشکار است ، اما من از نظر مادی آنچه را که تاکنون به دست آورده ام دوست دارم.

آیا در این مرحله از حرفه خود ، فکر می کنید مردم هنوز تصورات غلطی درباره شما دارند؟

منظور من این است که همیشه تصورات غلط وجود دارد. همیشه قطع ارتباط واقعی شما وجود خواهد داشت. من به اندازه کافی مصاحبه ویدئویی انجام نمی دهم و احتمالاً به همین دلیل است. اما این چیزی است که من پذیرفته ام و فوایدی هم برای آن دارد. حتی اگر گاهی اوقات ممکن است شما را دچار سوtood تفاهم کنند ، اما محافظت از این است که فقط در تمام وجود خود در آنجا نباشید. اما من زیاد به این موضوع فکر نمی کنم. همینه که هست.

آیا هرگز فکر می کنید با یک خواننده رپ ارتباط برقرار کنید و یک پروژه کامل برای آنها تهیه کنید؟

کاملا. آره من دوست دارم این کار را با Swavay انجام دهم. به کی فکر میکنی؟

من شخص خاصی را در ذهن ندارم. اما من کنجکاوم که اگر شما بخواهید یک آلبوم رپ کامل برای کسی تهیه کنید ، همکار رویای شما چه کسی خواهد بود.

منظورم آندره 3000 است. این افتخارآفرین خواهد بود. از نظر رپرهای دیگر: Young Thug. من دوست دارم این کار را انجام دهم مبادله 6 باعث شد در تولید بازنگری کنم. خیلی راضی کننده و کمترین بود. خیلی حیرت انگیز است “دائما نفرت” طرز فکر من درباره تولید را تغییر داد. من حدود یک ماه تکرار آن را گوش کردم. من فکر می کنم این یکی از آهنگ های هیپ هاپ ساخته شده و جالب است.

مهمترین چیزی که می خواهید مردم در حال حاضر در مورد شما بدانند چیست؟

با توجه به آنچه در حال حاضر در جهان می گذرد ، مطمئن نیستم که واقعاً مهم هستم ، به این معنا که نیاز دارم مردم درباره من بیشتر بدانند. [Laughs]. من فقط هیجان زده ام که به مردم موسیقی بیشتری می دهم و دوباره فعالیت می کنم به شکلی که سابقه نداشته ام. برای چند سال ، من خیلی بیشتر در مشعل عقب بودم. فکر می کنم امسال آماده شده ام تا موسیقی زیادی را در آنجا بگذارم و دوباره سرم را بالا بیاورم. بنابراین ، از نظر آنچه من می خواهم مردم در مورد من بدانند ، من فکر می کنم آنها احتمالاً در طی چند ماه آینده خواهند فهمید که چه چیزی است.


جیمز بلیک توسط رابرت لوپز آرایش و سبکش توسط قانون روچ ساخته شده است.