جدیدترین آهنگ Drake AI یک آهنگ بازیافتی SoundCloud از سال 2019 است

این روزها تغییرات و تکرارهای زیادی از AI Drake وجود داشته است. پس از موفقیت ویروسی “Heart On My Sleeve” که آوازهای تولید شده توسط هوش مصنوعی از Drake و The Weeknd را در خود جای داد، آهنگ جدیدی با هوش مصنوعی به نام “Not A Game” منتشر شد، اگرچه این آهنگ کاملاً مشابه نبود.

به گفته The Verge، “Not A Game” چندین سال است که وجود دارد، اگرچه آوازهای تولید شده توسط هوش مصنوعی تنها بخش های جدید آهنگ بودند. خود رپ از یک رپ acapella که در یک سایت منبع صوتی به نام Looperman آپلود شده بود آمده است. رپ در چندین آهنگ SoundCloud استفاده شده بود، اما آوازها فقط برای مقاصد غیرتجاری در دسترس هستند.

ساز این آهنگ در اصل از هنرمندی به نام Cedes بود که آهنگ را برای فروش در BeatStars فهرست کرده بود، اما سازندگان آن را تغییر دادند تا با آواز تازه تولید شده دریک مطابقت داشته باشد.

The Verge هم با خواننده رپ آکاپلا و هم با تهیه کننده تماس گرفت اما هیچ کدام به درخواست ها پاسخ ندادند.

با این حال، “Not A Game” به سرنوشت “Heart On My Sleeve” دچار نشد، اگرچه حذف آن هر لحظه ممکن است اتفاق بیفتد. در حال حاضر، این آهنگ فقط در یوتیوب و ساوندکلود در دسترس است. The Verge همچنین تایید کرد که وب‌سایت‌های فوق‌الذکر و همچنین گروه موسیقی یونیورسال، لیبل Drake، به درخواست‌های آنها برای اظهار نظر پاسخ نداده‌اند.

«Heart on My Sleeve» اولین آهنگ هوش مصنوعی با آواز دریک بود که در فضای مجازی منتشر شد.