تیمبالند پیش‌نمایش «همکاری» هوش مصنوعی با Notorious BIG را نشان می‌دهد

تیمبالند همیشه می‌خواست با کمپانی معروف Notorious BIG کار کند و حالا که هوش مصنوعی در ماه‌های اخیر به کالایی داغ تبدیل شده است، او می‌تواند این رویا را محقق کند.

روز سه‌شنبه، تیمبو در اینستاگرام خود با خبرهایی مبنی بر اینکه بالاخره چیزی با افسانه رپ بروکلین ساخته است، منتشر کرد. بیگی در سال 1997 درگذشت، و تقریباً در همان زمان، این بومی ویرجینیا به عنوان تهیه‌کننده برای میسی الیوت، عالیه، گینووین و غیره روی صحنه ظاهر می‌شد، به این معنی که وقتی نوبت به همکاری می‌رسید، آن‌ها علامتی را از دست دادند.

به لطف پیشرفت‌های فناوری هوش مصنوعی، تیمبالند راهی پیدا کرده است که بیگی را با یکی از بیت‌هایش رپ کند. هوش مصنوعی از نظر تئوری به هر کسی این امکان را می دهد که هر هنرمندی را بدون دخالت شخص واقعی در یک آهنگ به نمایش بگذارد. این مرد 51 ساله در پست خود اعلام کرد که راه حلی برای تمام سوالات پیرامون هوش مصنوعی و مشکلات کپی رایتی که برای صنعت موسیقی ایجاد می کند، قبل از اینکه فاش کند که آهنگی را با Big ساخته است، پیدا کرده است.

تیمبو گفت: «بنابراین من اینجا با برادرم خدای خلاق نشسته‌ام و می‌دانیم که درباره هوش مصنوعی صحبت‌های زیادی می‌شود، و می‌دانیم که نقض برخی چیزها چگونه است، اما اجازه دهید چیزی به شما بگویم. “من یک راه حل دارم، ما روی آن کار می کنیم. این برای همه مفید خواهد بود اما در عین حال، می دانید، من باید چیزی را که روی آن کار می کردم به اشتراک بگذارم زیرا همیشه می خواستم این کار را انجام دهم و هرگز فرصتی برای انجام آن نداشتم. من همیشه می خواستم با بیگ کار کنم و هیچ وقت فرصتی برای این کار نداشتم – تا اینکه امروز درست شد.

تیمبالند بخشی از این رکورد را با اشعاری از Biggie که توسط هوش مصنوعی ساخته شده بود، با آهنگی که توسط تهیه کننده افسانه ای ساخته شده بود، اجرا کرد. در حالی که اشعار به خصوص واضح نیستند، نام‌های پاپ اسموک، نیپسی هاسل و یانگ دولف از رپرهای فقید رپ در انتهای کلیپ حذف شده‌اند.

تیمبالند در توضیح پست خود از مهندس قدیمی جی زی یانگ گورو نام برده است که در مورد خطرات ناشی از این فناوری صحبت کرده است.

او در توضیحی نوشت: «این مراسم اینجاست..

در ماه فوریه، گورو ویدئویی را در اینستاگرام به اشتراک گذاشت که مردی را نشان می‌داد که با استفاده از فیلتر صوتی کندریک لامار، آهنگی می‌سازد. سازنده با تغییر صدای خود به صدایی دقیقاً شبیه به رپر Compton و ضبط آهنگ نشان داد که چگونه این روند کار می کند.

گو در کپشن خود به مردم توصیه کرد که سریع عمل کنند و قوانینی را اجرا کنند که هنرمندان را از احتمال قرار گرفتن هوش مصنوعی در دستان اشتباه محافظت کند. او همین کار را کرد که اخیراً یک آلبوم جعلی جی زی در اینترنت منتشر شد.

اسنوپ داگ همچنین به استفاده از هوش مصنوعی پرداخته است، در حالی که گروه موسیقی یونیورسال یک فراخوان صنعتی برای مقابله با مسائل جاری در فناوری جدید ارائه کرده است.