تیمبالند توضیح می‌دهد که چگونه «ویلی ونکا» از یک کلاسیک عالیه الهام گرفته است

تیمبالند طی یک حضور در کنفرانس پاپ 2023 موسسه موسیقی ضبط کلایو دیویس نیویورک، نشان داد که چگونه ویلی ونکا و کارخانه شکلات سازی الهام بخش عالیه “آیا تو آن کسی هستی”.

تیمبالند به طور مجازی در این رویداد ظاهر شد و به اشتراک گذاشت که چگونه موزیکال سال 1971 پس از گفتن صحنه‌ای از Take a Daytrip از آهنگ پشت آهنگ الهام گرفت. شرک 2 به الهام بخش لیل ناس ایکس “Industry Baby” کمک کرد. من در واقع سعی می کردم آن را بسازم ویلی ونکا و کارخانه شکلات سازی تیمبالند، با اشاره به ملودی تکراری که اومپا لومپا در طول فیلم می خواند، گفت: ضرب آهنگ “Oompa Loompa”. “من آن ریتم را گرفتم و دوباره به آن گوش دادم و مثل “مرد.” این یک اضافه کردن دوپ است. این همان چیزی بود که من سعی کردم تلاش کنم اما به روش هیپ هاپ. … من باید از ویلی ونکا برای آن تشکر کنم.

در طی همان چت، تیمبالند گفت که صدای نوزادی که در آهنگ «آیا تو آن کسی هستی» از مجموعه‌ای از جلوه‌های صوتی دهه 60 ناشی می‌شود. او به اشتراک گذاشت: «بنابراین من در حال بررسی صداهای افکت‌هایم بودم و این کودک را شنیدم. «بچه بود، مرغ بود، گاو بود، گودزیلا بود، تمام این ردیف. و این بچه روبرو شد، و داشت می خندید، و آن [one sound] همه چیز نبود مثل این بود [imitates four consecutive baby giggles]. به اون قسمت رسیدم و به محض اینکه ضرب آهنگ بالا اومد دکمه رو زدم. فکر نمیکردم کار کنه داشتم با عالیه از همونجایی که روی مبل نشسته بود صحبت میکردم و دکمه رو زدم و کلید بود. همه چیز عالی بود. من آن را در آهنگ قرار دادم و او گفت: “اوه خیلی بامزه است!”

ماه گذشته، تیمبالند اعتراف دیگری در مورد آزمایشی که برای ایجاد یک کلاسیک عالیه انجام شد به اشتراک گذاشت. در یک چت در من هیپ هاپ هستم پادکست، تیمبو گفت که داشت با کیبوردش بازی می‌کرد که تصادفاً به هسته اصلی آهنگ «دوباره امتحان کن» عالیه برخورد کرد، که به عنوان یک تراک جایزه از آلبوم سوم و آخر او به‌عنوان خودش عمل کرد.

او گفت: “من داشتم با کیبورد بازی می کردم و این یک اشتباه بود و مهندس من جیمی داگلاس آن را متوجه شد.” من گفتم جیمی آن ریتم لیل را گرفتی؟ [and] او گفت: “حتما انجام دادم.” بنابراین [after] او آن را گرفت و پخش کرد، من ضرب را روی آن گذاشتم. من گفتم “اوه آن را همانجا خرد کن” و او همانجا آن را خرد کرد.”