تعلیق فعالیت های اسپوتنیک – سانسور

ریگا ، 16 ژانویه – اسپوتنیک ، الکسی استفانوف. بینندگانی که یک برنامه بحث و گفتگو را در کانال تلویزیونی حقوقی عمومی استونیایی ETV + مشاهده کردند و به تحریم های ضد اسپوتنیک استونی اختصاص داشت ، تعلیق فعالیت های آژانس را سانسور خواندند.

از اول ژانویه ، تحریریه مجبور به قطع روابط کاری خود با اسپوتنیک استونی و MIA روسیا سگودنیا به دلیل تهدید به تعقیب کیفری شد. رئیس نشریه النا چریشوا ، کارمند سابق اسپوتنیک الكساندر لوكیانف ، مشاور دفتر نماینده اروپا ، یانا توم ، سردبیر سابق RusDelfi ، مارگاریتا كورنیشوا دعوت شد تا درباره وضعیت فعلی در کانال تلویزیونی روسی زبان ETV + بحث و گفتگو کند. مخالفان یک کارمند موسسه حافظه تاریخی ، وکیل سرگئی متلف ، یک متخصص ارتباطات استراتژیک ایلمار راگ ، رئیس مرکز اطلاعات در مورد امنیت و دفاع ، گریگوری سنکیو بودند.

انکار کنید و سپس آن را مرتب کنید

وی گفت: “تحریم های سیاسی و اقتصادی علیه روزنامه نگاران – سانسور وجود دارد. سانسور در استونی ممنوع است. اسپوتنیک استونی یک رسانه است ، بخشی از خبرگزاری روسی روسیه امروز است که تحت هیچ تحریمی نیست” موقعیت النا چریشوا.

وی خاطرنشان كرد كه در نامه اداره پولیس و مرزبانی آمده است كه MIA روسیا سگودنیا توسط دیمیتری كیسلف كنترل می شود ، “زیرا وی امضاهای خود را می گذارد.”

چریشوا گفت: “من امضای دیمیتری کیسلف را روی هیچ سند مالی ندیده ام. من آنها را هر سال دو بار روی کارت های تبریک می بینم – سال نو و روز جهانی زن مبارک.”

مارگاریتا کورنیشوا گفت که تعریفی از قابلیت کنترل را در اسناد اتحادیه اروپا یافته است. اما او مطمئن است که دیمیتری کیسلف هیچ یک از این معیارها را برآورده نمی کند.

مارگاریتا گفت: “دو محدودیت وجود دارد – ممنوعیت ورود و ممنوعیت آن منابع و اشیا that که باعث سودآوری وی می شود. اگر روزنامه نگاران استونی به عنوان منابعی در نظر گرفته می شوند ، من یک س haveال دارم که آیا این محدودیتی در فعالیت های حرفه ای روزنامه نگاران نیست؟” کورنیشف

من آن را نخوانده ام ، اما می دانم

سرگئی متلو ، کارمند موسسه حافظه تاریخی ، گفت که کارمندان این آژانس را روزنامه نگار نمی داند. ایلمار راگ ، که ارتباطات استراتژیک را هماهنگ می کرد و از گسترش اطلاعات غلط جلوگیری می کرد ، افزود که با بسته شدن پورتال موافق نیست.

وی گفت: “هنوز تعداد بسیار کمی از مردم آنها را در استونی می خوانند و به نظر من آنها می توانند مانند آنها کار کنند.”

و بعداً گفت كه بعنوان معلم به تجزيه و تحليل برخي مقالات تصادفي از اسپوتنيك استوني اشتغال داشت و خاطر نشان كرد كه اين مطالب غالباً از ارزيابي عيني برخوردار نيستند ، زيرا روزنامه نگاران فقط از يك طرف نظرات خود را مي گرفتند.

النا چریشوا بلافاصله تلافی کرد و یادآوری کرد که کارمندان Sputnik استونی از روز اول در مقایسه با همکاران سایر رسانه ها در شرایط نابرابر قرار گرفتند – سازمان های دولتی ، سیاستمداران از اظهار نظر و مصاحبه با آژانس خودداری می کنند.

الكساندر لوكيانف خواست با مثال خودش كدام مقاله خود را نشان دهد ، و در هشت ماه كار در اين پورتال ، 100 تا 120 مقاله منتشر شد ، كار روزنامه نگاري نيست ، كجا تبليغات در آنها كجا بود؟ هیچ یک از حاضران نتوانستند حرف عینی بزنند.

در عوض ، متلو گفت که “موقعیت حرفه ای ها ، وکلای پلیس به گونه ای است که شما حق ادامه فعالیت در این کشور را به این شکل ندارید. اگر آن را دوست ندارید ، به دادگاه بروید. دادگاه های استونی منحصراً مستقل هستند. اگر در آنجا پیروز شوید ، ما همه ما دست خواهیم زد. اگر نه ، شما بیشتر بسته خواهید شد. “

که النا چریشوا فقط دستان خود را به بالا انداخت: “ما فعالیت های خود را معلق کردیم ، تعطیل نکردیم.

ایلمار راگ نیز دست خود را به تلفن رساند که با تعجب گفت که این درگاه کار می کند. چریشوا و کورنیشوا مجدداً باید توضیح دهند که پورتال بسته نشده است ، اما اسپوتنیک استونی از سال جدید هیچ کارمندی ندارد و خود پورتال در حالت اضطراری کار می کند.

النا چریشوا گفت: “اگر مقاله 93 را به دقت مطالعه كنید ، به یك یادداشت توجه كنید – ما حق هیچگونه خدماتی حتی به صورت بلاعوض را نداریم. حتی از خانه شخصی خود از طریق رایانه شخصی.”

وقتی بحث ها تمام شد

گریگوری سنکیو ، رئیس مرکز اطلاعات امنیتی و دفاعی ، گفت که “رهبری اسپوتنیک استونی به سادگی قادر به حل مشکلات اقتصادی و مالی خود نبوده و آن را با آزادی بیان پوشانده است.”

در واقع مشکلات ساخته شده توسط بشر وجود داشت: بانک ها حساب کارمندان اسپوتنیک استونی را بستند و مالک تحت فشار مجبور شد اجاره محل تحریریه را متوقف کند.

“در استونی ، پورتال هیچ وزنی ندارد ، اما ورود اسپوتنیک به رسانه های بزرگ با کمک تحریکات دارای اهمیت است. اقدام قبلا بدون ماسک اسپوتنیک بلافاصله به ذهن خطور می کند ، هنگامی که یک پسر در حین خدمت زخمی شد و سپس اسپوتنیک سعی کرد اضافه کند که این روس ها در ارتش استونی بودند. آنها به نوعی تبعیض قائل می شوند. و ببینید چه اتفاقی در آنجا می افتد – آنها در آنجا تیراندازی می كنند یا به سمت آنها تیراندازی می كنند. چنین تبلیغات تبلیغاتی در این مورد “.

آندری تیتوف ، مجری برنامه سخنران را متوقف کرد و به او یادآوری کرد که آنچه او گفت درست نیست و این موضوع قبلاً در استودیوی وی مطرح شده بود. به هر حال ، این تیتوف بود که واقعیت قابل توجه دیگری را به یاد آورد: سال گذشته ، فعالان وبلاگ Propastop ، که مشغول تبلیغات غلط و اطلاعات نادرست در مورد استونی بودند ، با درخواست از پارلمان خواستار بستن درگاه های Sputnik Estonia و Baltnews جمع آوری امضاها شدند.

تیتوف گفت: “و لازم بود فقط هزار امضا جمع شود. ابتدا یك دوره تعیین شد ، سپس برای یك ماه تمدید شد ، سپس تا پایان سال تمدید شد. در پایان ، 573 امضا جمع شد – حتی یك هزار نفر. هیچ کس علاقه ای به این موضوع ندارد.”

در پایان بحث ، داده های دو نظرسنجی که در جریان پخش مستقیم صورت گرفت ، اعلام شد. تعلیق اسپوتنیک استونی توسط 90٪ بینندگان تلفنی و 57٪ از کاربران رأی دهنده در شبکه اجتماعی فیس بوک سانسور در نظر گرفته شد.