تصمیم جیسون لی برای توقف همکاری با کانیه وست

در یک مصاحبه جدید، جیسون لی از هالیوود آنلاکد به لحظه ای که تصمیم گرفت از سمت خود به عنوان رئیس رسانه در زمان هنرمندی که قبلاً کانیه وست نام داشت، کناره گیری کند، نگاه می کند.

همانطور که هر کسی که در سال گذشته حتی از دور به آن توجه کرده است، گواهی می دهد، Ye’s 2022 با ستایش واقعی آدولف هیتلر و نازی ها در طول مصاحبه با الکس جونز، نظریه پرداز توطئه، به پایان رسید. این لحظه تکان دهنده پس از مجموعه ای از نظرات ضدیهودی Ye اتفاق افتاد که همه آنها به طور گسترده ای مورد انتقاد قرار گرفتند زیرا طرفداران و همکاران سابق به طور یکسان شروع به فاصله گرفتن کردند.

همانطور که لی در مصاحبه ای با Drea O for Complex توضیح داد، او به سختی در موقعیت خود (که ماه ها قبل از ستایش نازی های Ye’s به کار گرفته شده بود) کار می کرد و تا زمانی که Ye شروع به احیای صحبت های مربوط به انتخابات ریاست جمهوری کرد، در آن سوار شد.

“من آتش زدن گاز را درک می کنم و می فهمم که کارداشیان ها چنان سنگری در رسانه های اصلی دارند که می توانند سعی کنند شما را دفن کنند. این فقط چیزهای عجیب و غریبی بود. بنابراین من خشم و ناامیدی را درک می کنم. اما چیزی که من نفهمیدم این بود که چرا کانیه راهبردی را که در پس آن بود که مردم آن را بفهمند و قلبشان را برای همدردی با او باز کنند، از دست داد. و چون نمی‌توانست به رهبرانی که در اطرافش قرار داده بود احترام بگذارد، ببینید چه اتفاقی افتاده است.»

در مورد اینکه دقیقاً چه زمانی استعفا داد، لی گفت این اتفاق در همان روزی افتاد که Ye از او رمز عبور حساب توییتر خود را درخواست کرد. این بر اساس توافق گفتاری قبلی بین این دو بود، به گفته لی.

لی به Complex گفت: “من از پیشینه ای می آیم که با سیاست درگیر بودم و با آن بازی نمی کنم.”

با این حال، لی می‌گوید: «همه چیز عالی بود» تا زمانی که عکس‌های «یو» را دید که تی‌شرت‌هایی با «زندگی‌های سفید مهم است» با کندیس اونز «مزجرکننده، خوک پست یک شخص» پوشیده بود. لی به موارد دیگری از رفتار یی اشاره کرد که با آنها موافق نبود و همه آنها تصمیم او برای کناره گیری را مجدداً تأیید کردند.

لی افزود: “من می خواهم که او دوباره توسط فرهنگ دوست داشته شود.” اما من همچنین می خواهم ببینم که او مسئولیت را بر عهده می گیرد. آنچه او در مورد جامعه یهودی گفت تقریبا شرم آور بود زیرا ما از یک جامعه می خواهیم که درد خود را بر درد ما سیاسی کند. بردگی واقعی بود، یک انتخاب نبود. و هولوکاست یک چیز واقعی بود که باعث دردهای زیادی شد.»

مصاحبه کامل را اینجا مطالعه کنید.