تایلر، نمایش مالکیت خالق در لس آنجلس: بررسی

در 20 سالگی، تایلر گرگوری اوکونما (که بیشتر با نام تایلر، خالق شناخته می شود) برای اولین بار لس آنجلس را ترک کرد. او تجربه “MASSA” از ششمین آلبوم استودیویی خود را با این جمله مرور می کند: “من حبابم را بیرون آوردم، چشمانم فقط گشاد شد / پاسپورت من با ارزش ترین است.” دور بعدی او در سراسر کشور – یک تور پرسود – سپس توسط همان موسیقی الهام گرفته از آن مهاجرت تقویت شد. یک لحظه (تصور می‌کنم) یک لحظه (تصور می‌کنم) تمام دایره‌ای زیبا و کامل برای او چند هفته مانده به انتشار پروژه، زمانی که لایه جدیدی از قدردانی جدی از منافذ او بیرون می‌آمد، زمانی که «HEAVEN TO» را خواند ME» در تئاتر صمیمی ال ری. او آواز خواند: “این برای من بهشت ​​است.” “بهشت برای تو چیست؟”

این یک چهارشنبه تصادفی است – یا نه چندان تصادفی، در واقع، با توجه به اینکه او هشت قطعه جدید را به عنوان بخشی از نسخه لوکس آخرین آلبوم خود تقریباً یک ماه پیش منتشر کرد – و تایلر در محیطی غیرعادی. آخرین حضور هنری، هرچند کوتاه، او در کالیفرنیا در مقابل ده‌ها هزار نفر در کواچلا بود، جایی که او برای «دوباره می‌بینم» به کالی اوچیس پیوست. آخرین باری که او قبل از آن در خانه اجرا کرد، در مقابل جمعیتی متشکل از 15000 نفر در سالنی بود که اکنون به نام جنایی مرکز شهر شناخته می‌شود. او همان روز صبح The Estate Show را با یک متن گرافیکی ساده و مینیمال که شامل «فقط من و یک میکروفون» بود، اعلام کرد – سناریویی که آرزوی آن بود و در کمتر از دو ساعت به فروش رفت. ظرفیت این مکان کمی کمتر از 800 نفر، حداکثر.

تایلر عاشق یک لحظه صمیمی است و با هر فرصتی که روی صحنه به دست می‌آورد، دوستی لحظه‌ای را بیشتر می‌کند – حقیقتی گرم که شاید به بهترین شکل ممکن با حضور در سطوح گرمای شرکت‌کنندگان و اعتراف اولیه به این موضوع که احتمالاً «عرق‌ریز» می‌شود به نمایش گذاشته می‌شود. ” در طول شب. خانه‌ای پر بود و اسلحه‌های دودی او را در مه‌ای رویایی و عرق‌آور محصور می‌کرد. تعجب کردم که آیا اولین بار او را به درستی شنیدم، اما با شعارهای بلند “دیک عرق کرده! دیک عرق کرده!» از چند ردیف اول افراد نزدیک صحنه. یکی از سمت چپ صحنه فریاد می زند: «لعنتی دوستت دارم».

صدای آشنای دی‌جی دراما و لنگر داستان در «SIR BAUDELAIRE» به‌عنوان یک گلف لو فلور ورزشکار تایلر، خالق در پشت طناب‌های مخملی قرمز ظاهر شد. او آن را به جلو، عقب برد و همان طور که شب می گذشت با لحظه ای خاص که اجرای «پنی» منتشر نشده بود، رفت. مسیر که در TikTok منتشر شده است و باید کاملاً به طور رسمی منتشر شود. وینس استیپلز، تازه در پایان تیراندازی نمایش وینس استیپلز، بعداً برای اجرای آهنگ خود “STUNTMAN” ظاهر شد. تایلر همچنین آهنگ “SORRY NOT SORRY” را برای پایان شب و “DOGTOOTH” (شاید بهترین گروه جدید) را برای اولین بار اجرا کرد.

دوستانم درست در لحظه مناسب برای رقصیدن دور من از بار بازگشتند – بین “برای ما چه چیزی بهتر است؟” چرا اینجا هستم/تنها ایستاده ام؟» و «فکر کردم، فکر کردم می‌خواهی برقصی» – در حین «SWEET». اولین باری که شنیدم اگر گم شدی به من زنگ بزن نیمه شب اکران آن بود (25 ژوئن 2021) در بنز مادر یکی از دوستانش، در حال گشت و گذار در مالهالند درایو. این راندن مورد علاقه من در لس آنجلس باقی مانده است، و این آلبوم مورد علاقه من در تابستان خواهد بود. نزدیک به دو سال بعد، ناخواسته دویدم فروش املاک در همان ماشین هفته گذشته و متوجه شدم که برای گوش دادن به اینجا در لس آنجلس احساس کردم. روز چهارشنبه، تایلر تلویحاً چنین بود.

این شب یک هفته پیش برنامه ریزی شده بود و در طیف کاملاً مخالف مجموعه/جهان مجلل و تحسین شده ای که او در تور ساخته بود زندگی کرد و به سرعت یکی از بهترین نمایش ها در موسیقی زنده تلقی شد. در آن زمان، بودجه هنگفتی امکان یک موقعیت رویایی را فراهم می‌کرد، و پس از دیدن دنیا و تشویق دیگران در کشور به انجام همین کار، تایلر در خانه است – و به نظر می‌رسد که اکنون در یک موقعیت رویایی قرار دارد. تکه های تیز شده او در مرکز صحنه قرار گرفت زیرا چیزی جز میله های او و پژواک آنها هم از روی دیوارها و هم از دهان طرفدارانی که تئاتر کلاسیک را پر کرده بودند، پرید.

او در مورد برجسته‌اش رپ می‌زند: «من را پادشاه صدا نکن، من دوقلوی تو نیستم/من برادرت نیستم، ما تازه با هم آشنا شدیم». اما، برای شب، او با جمعیت طوری صحبت می‌کند که گویی آن‌ها دقیقاً همینطور هستند – سؤال شمارش بدن را دو برابر می‌کند، آن را «ناامن» می‌نامد و پیشنهاد می‌دهد. مشاوره خطاب به نسل بعدی استعدادها: «از خود محافظت کنید… اعداد فوق‌العاده هستند، اما این نباید اولین چیزی باشد که به آن اهمیت می‌دهید. بنابراین، لطفاً، همه خلاقان و افرادی که چیزهایی می سازند، به من اعتماد کنید، متمرکز بمانید.»

tylerthecreatorestateshowreviewmadeinamericastill
تصویر از طریق گتی

تایلر در 32 سالگی، با 12 سال فعالیت در صنعت، دامپزشک جوانی است که چیزی برای اثبات ندارد. او فضایی از سبکی و راحتی را به ارمغان آورد که ناشی از اطمینان و راحتی دانستن اینکه شما خانه را هم بدون و هم در درون دیوارهای یک ژانر پیدا کردید، به ارمغان آورد. اچپیشنهادات جدید برای سرگرمی و بازی بیشتر است – بسط چیز خوبی که او پیدا کرده است. قبل از اینکه «بهشت برای من» را بخواند، دوست دیرینه‌اش جاسپر دلفین، چهارپایه‌ای را که شب را با آن به پایان می‌رساند، با هاله‌ای از یک دولتمرد بزرگ و باحال بیرون آورد. در پیست، او روزهای پایه‌شان را به یاد می‌آورد: «راه‌های طوفان فکری برای بالا بردن پول‌هایمان/من و جاسپر آخرین پول‌ها را در اتوبوس شهری خرج می‌کنیم… چیز زیادی نداشتم، اما مطمئناً رویایی داشتم.»

تایلر در آهنگ «SORRY NOT SORRY» رپ می‌زند، «یک حساب بانکی هرگز نمی‌تواند با ارزش من برابری کند.» در آوریل 2022، نزدیک به یک سال پس از انتشار بهترین آلبوم او تا به امروز (مشکلی در حد ایگور)، خواننده رپ معنی عنوان آن را توضیح داد و تصریح کرد که منظور او گمشده است همانطور که ممکن است از کلمه “رفته” استفاده شود. هنگامی که “از دست دادن کار خود را گم کرده اید” با من تماس بگیرید، و کاری را که قرار است در مکان هایی انجام دهید که هرگز فکر نمی کردید انجام دهید.

هر چند که خودش به صراحت توضیح نداده است فروش املاک افزودنی، یعنی طبق تعریف، واگذاری دارایی های خانه برای فروش یا انحلال. این یک عمل یا به معنای واقعی کلمه فروش است که معمولاً در خانه متوفی پس از گذشت آنها اتفاق می افتد. اما این یک گزینه برای تایلر نیست. همانطور که او در The Estate Show روشن کرد، او همه چیز را روی صفحه و صحنه می گذارد زیرا هیچ کس اجازه نخواهد داشت موسیقی او را پس از مرگ منتشر کند. با وجود تمام چیزهای دیگر، و چیزی جز یک میکروفون (و مدفوع)، تایلر، خالق کیست؟ پاسخ در خود سوال است. چه چیزی بهتر از زندگی کردن در رویا و بازگشت به خانه برای لذت بردن از میوه های آن با دوستان؟

«این برای من بهشت ​​است. بهشت برای تو چیست؟»