بهترین های سال 2020: رتبه بندی بهترین ها در یک سال عبادت

دهه 2020 با از دست دادن زمین لرزه ای کوبه برایانت و پاپ اسموک ، با یک پای افتضاح شروع به کار کرد. بسیاری تصور می کردند که چیزها بیش از آنچه در ماه فوریه احساس می کنند ، نمی توانند سوررئال باشند. سپس COVID-19 اتفاق افتاد.

NBA فصل خود را در 11 آوریل متوقف کرد ، پس از آنکه مرکز جاز رودی گوبرت به ویروس کرونا ویروس آلوده شد. در عرض یک ساعت ، تام هنکس اعلام کرد که او و همسرش ریتا از نظر آزمایش مثبت هستند. بیماری که تازه در مورد آن آگاهی داشتیم به سرعت کل زندگی ما را از بین برد – و از آن زمان اوضاع به همین منوال نبوده است. قرنطینه خیابان ها را خالی کرد ، اما نژادپرستی سیستماتیک ماه ها بعد آنها را پر کرد ، زیرا همه جهان با رفتارهای صلح آمیز و نه چندان صلح آمیز اعتراض کردند.

آغاز این دهه با ایجاد اختلال تعریف شده است. برای ما غیرممکن است که بتوانیم بهترین موسیقی ها ، فیلم ها و کفش های کتانی سال را رتبه بندی کنیم بدون اینکه تصدیق کنیم ایده “طبیعی” ما توسط آنچه که بسیاری از آن به عنوان یک جفت همه گیر نامیده اند تغییر شکل داده است: ویروس کرونا ویروس تازه خورده و آفت نژادپرستی. بیش از 1.4 میلیون مرگ و میر ناشی از COVID-19 گزارش شده است که 267000 نفر به علاوه در ایالات متحده گزارش شده است. بیکاری تا حدی جلوتر از دوره رکود بزرگ بود. در اکثر ایالت ها دفاتر تعطیل هستند. کنسرت ها عملاً برگزار می شوند ، در حالی که ورزش ها به صورت حباب بازی می شوند. مردم سیاه همچنان توسط مأموران دولت کشته می شوند.

لیست های پایان سال ما در خلا جمع نشده اند. ما می دانیم که قرنطینه ، و ناآرامی های اجتماعی در سراسر جهان ، چگونگی سرگرمی یا خریدهای ما را تغییر داده است. هیچ فرصتی برای منتقدین ترانه وجود نداشت که بتوانند آنها را در هنگام اجرای زنده جلب کنند. بازدیدهای احتمالی باشگاهی مانند “WAP” و “Runnin” حتی در اکثر باشگاه ها انجام نشده است. کسانی که به اندازه کافی خوش شانس بوده اند و می توانند کفش های کتانی متقاضی پلیس را کنترل کنند ، در واقع نتوانسته اند آنها را بسیار فرسوده کنند. هنوز لحظات طنین انداز بود. “The Bigger Picture” ساخته Lil Baby برای مقاومت در لحظه مناسب صحبت کرد. سریال ها و فیلم هایی مانند ملکه Gambit، اصول، و Charm City Kings در یک لحظه خطرناک وارد شد و باید مورد توجه قرار گیرد. هنر بازتابی از زمان است و این قطعاً در سال 2020 صادق بوده است.

بازدیدهای احتمالی باشگاهی مانند “WAP” و “Runnin” حتی در اکثر باشگاه ها انجام نشده است.

“زندگی روزمره” در ماه مارس معنای کاملاً جدیدی پیدا کرد. از دسامبر سال 2019 ، آمریکایی ها در مورد خساراتی که ویروس کرونا در آسیا متحمل شده بود غوغایی شنیده بودند ، اما به دلایلی که شامل رهبری ضعیف و فردگرایی آمریکایی بود ، ما تهدید را جدی نگرفتیم تا اینکه خیلی دیر شد. این زمزمه ها با قفل شدن ملت به سرعت در مراكز معمولاً شلوغی مانند میدان تایمز نیویورك و بلوار هالیوود لس آنجلس به سكوت ناشنوایی تبدیل شد. زندگی قرنطینه ما را به معنای واقعی کلمه در الاغ ما قرار داده است. اما اگر بشریت یک کار انجام دهد ، این کار را دوباره انجام دهید و از زندگی نهایت استفاده را کنید. برخی از افراد و مشاغل از طریق این خلوت اجباری نوآوری کردند.

D-Nice با پخش جریانی Club Quarantine خود ، مهمترین دی جی در آمریکا برای چند ماه شد ، که موجی را برای دی جی های دیگر ایجاد کرد تا مجموعه های پخش مستقیم خود را شروع کنند. به همین ترتیب ، مروجین شروع به راه اندازی کنسرت های جریان مستقیم با حضور هنرمندان در سراسر جهان کردند.

قرنطینه نوار محلی را با Zoom جایگزین کرد. نتفلیکس از عطش ما برای تماشای چیزی جذاب برای نمایش با نمایش هایی مانند این استفاده کرد ببر ببر، که بر جدول زمانی تسلط داشت و شخصیت های جدیدی را به فرهنگ فرهنگ پاپ وارد کرد. OnlyFans مقدار زیادی درست کرده است sex کارگران ثروتمند – حداقل تا زمانی که افراد مشهور ثروتمند قبلاً به این سیستم عامل پیوستند و پویایی آن را تغییر دادند. برنامه هنوز بتا Clubhouse آرزوی برخی از افراد برای مکالمه را برآورده می کند. و البته ، Swizz Beats و Timbaland یک نبرد ضرب و شتم IG Live را به یک پدیده فرهنگی تبدیل کردند ورزوز، که به ما همه چیز را از اریکه بدو و جیل اسکات برای پاک کردن خوراک IG ما گرفته تا رویداد اخیر جنون Jeezy-vs.-Gucci به ما داده است.

اما این منابع سرگرمی فقط آرامش موقت ارائه می دادند. پس از مرگ جورج فلوید و برونا تیلور به دست پلیس ناآرامی های جهانی به وجود آمد. خشونت تحریم شده توسط دولت چیز جدیدی نیست ، اما کسانی که به دلیل قرنطینه از کارهای روزمره خود جدا شدند مجبور شدند تشخیص دهند که موارد خشونت پلیس غیر عادی نیست – سیستم پلیس ذاتاً بی رحمانه است.

آمریکایی ها برای مقابله با استقرار و خواستار برابری نژادی به خیابان ها آمدند. ما از ایالات و دولت فدرال خواستار بازپرداخت پلیس شدیم. مقاومت در مینه سوتا حوزه 3 پلیس شهر و همچنین یک هدف محلی را به آتش کشیدند و کالاها را در داخل توزیع کردند.

صنعت موسیقی در یک همبستگی با جنبش محافظت از زندگی سیاهپوستان با یک روز # BlackoutD به بحث ها پاسخ داد ، اما این کافی نبود. سیاه پوستان با تقویت (و تأمین بودجه) مبارزه خود خواستار پاسخ متقابل هنرمندان شدند. تابستان امسال ، خطوطی بین کسانی که از صدای خود برای پیشبرد هدف استفاده می کردند و کسانی که سکوت می کردند ، تعیین شد. آهنگ هایی مانند “The Bigger Picture” از Lil Baby ، “I Can’t Breathe” ساخته HER و “Pig Feet” پر ستاره ، سرخوردگی ها و غم های ما را گرفتند. Drake و The Weeknd ، از جمله دیگران ، مبالغ هنگفتی را به صندوق های وثیقه و سازمان های ضد پلیس اهدا کردند ، در حالی که Kanye West نیز پیشنهاد پرداخت شهریه دانشگاه دختر جورج فلوید را داد. هنرمندانی از جمله کندریک لامار ، جی کول ، ریک راس ، ویل و … در تظاهرات مسالمت آمیز شرکت کردند. Noname ، Cardi B و Chance the Rapper تنها تعدادی هستند که پا به میدان گذاشتند و با معترضانی که شعار می دادند ، “نه عدالت ، نه صلح” ابراز همبستگی کردند.

تا همین اواخر ، بازپرداخت پول پلیس یک گفتگوی حاشیه ای بود. اما به لطف فعالان رادیکال و افراد مشهوری که صدای خود را بزرگتر کردند ، تخصیص بودجه پلیس به خدمات اجتماعی به ایده پذیرفته شده تری تبدیل شده است ، که از نظر تئوری ، نویدبخش آینده است. دیدن یک حفره فعال فعالان مردمی که کشور را به لرزه در می آورد تا جایی که هیچ فرد مشهوری فقط نمی توانست بر روی عدالت اجتماعی سوار شود ، بسیار الهام بخش بود. تابستان امسال و اعتراضات مداوم ، شخص را امیدوار کرد که این جنبش می تواند چقدر بیشتر دست یابد. این پیشرفت است – اما کافی نیست.

تابستان امسال و اعتراضات مداوم ، شخص را امیدوار کرد که این جنبش می تواند چقدر بیشتر دست یابد. این پیشرفت است – اما کافی نیست.

سرمایه داری سیاه جواب نمی دهد. پس از یک دوره شرم آور انتخابات از سرگرمی های بی صلاحیت که به هدف دونالد ترامپ کمک می کنند (که امروز معکوس کردن رای از طریق دادرسی به ظاهر ناامیدانه است) ، جالب است که ببینیم طرفداران با افراد مشهور در دهه 2020 چگونه درگیر می شوند ، زیرا افراد بیشتری با واقعیت میلیاردرها ، سرمایه داری و مصرف گرایی – واقعیت هایی که ستارگان از آن پشتیبانی می کنند – ریشه ظلم و ستم ما هستند. این طناب کشی عاملی در لیست های ما بود ، از شکم ما گرفته تا حتی گوش دادن به برخی از هنرمندان گرفته تا اصالت محتوای طرفدار سیاه آنها. آیا برخی از قطعات یک اصالت اصیل است یا تطبیق؟ اکنون این مسئله بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد.

سال گذشته جاده پیچ در پیچ اخلالگران و مقاومت ها بوده است. زندگی ما به شکلی تغییر کرده است که هیچ یک از ما هرگز آن را تجربه نکرده ایم ، اما تنها زمان ما باعث شده بسیاری از ما در مورد آنچه “طبیعی” است و بوده اند و آنچه را که می توانیم به عنوان یک مجموعه برای ایجاد یک جهان بهتر داشته باشیم ، تأمل کنیم. پشتیبان گیری کنید. ”

این اختلال نحوه تجربه سرگرمی ما را رنگ آمیزی کرده و مسلماً بر چگونگی تکان خوردن برخی از لیست های امسال تأثیرگذار بوده است. با این سرعت ، دسامبر قول می دهد حداقل چند لحظه داشته باشد که شایسته ذکر شدن در اینجا باشد ، یا برخی از لیست های ما را تغییر دهد. اما ما نمی توانیم آینده را ببینیم. ما فقط می توانیم قدردان آن باشیم که امروز نیز در اینجا باشیم.