بهترین روشهای ترمیم دندان – دکتر صفورا امامی

به شرطی که به عصب نرسیده باشد و دهانتان آنقدر باز شود که دندانپزشک بتواند روی آن کار کند . ایمپلنت دندان همان جایگزین دندان مصنوعی به جای دندان از دست رفته است که با آن علاوه بر رفع نازیباییهای دندان بیش ازحد پوسیده شاهد پیشرفت چشمگیر عملکرد دندان خواهید بود.

تفاوت عمده سرامیک و کامپوزیت برای دندان نیش اینست که هنگام استفاده از روکش سرامیکی باید کمی ساختار دندان تراشیده شود، اما در صورت انتخاب کامپوزیت تنها مواد محافظ بر روی دندان قرار می گیرد که نتیجه آن دندان جلوی زیبایی تر و مستحکم تر خواهد بود. جنس روکش دندان از مواد پرسنل- طلا یا ترکیبی از هر دو میباشد. جنس این روکش میتواند از پرسلین، سرامیک، طلا یا شیشه باشد و با استفاده از سیمان دندانی به دندان متصل خواهد شد. رایجترین روش برای رفع شکستگی دندان استفاده از روکش دندان است که علاوه بر محافظت از ساختار دندان باعث زیبایی دندان هم میشود.

یکی از مقاومترین و بادوامترین نوع پرکردگیها پرکردگی با مواد طلایی است و تنها زمانی به کار برده میشود که استحکام بالا مد نظر باشد. این کار باعث می شود که دندان به نسبت زمانی که پر کننده آمالگام در آن استفاده می شود، مستحکم تر باشد. آمالگام بعد از مدتی باعث تغییر رنگ دادن دندان میشود. • در برخی بیماران ممکن است، برخورد قاشق های استیل به ترمیم آمالگام، باعث ایجاد حالتی مانند برق گرفتگی خفیف شود. با استفاده از این مواد روند درمانی ممکن است بیش از یک جلسه ترمیم دندان با کامپوزیت یا آمالگام به طول انجامد.

پر کردن دندان برای مواردی صورت میگیرد که پوسیدگی دندان خیلی عمیق نبوده و دندانپزشک از استحکام لازم دندان با استفاده از روش درمانی پر کردن مطمئن است. تاج، دندان را میپوشاند اما یک نقطه در مرز بین آن و دندان طبیعی وجود دارد که به آن حاشیه میگویند که یک شکاف نازک میتواند، نقطه ورود ذرات غذا و سایر موادی باشد که میتوانند پوسیدگی دندان ایجاد کنند. برای پر کردن دندان مواد مختلفی وجود دارد که با توجه به شرایط می توان از هر کدام از آن ها استفاده کرد.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد ترمیم دندان تامین اجتماعی بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.