اولی بنگوگ، بنیانگذار KOKO، امید زیادی به بخش موسیقی زنده دارد

بین تمام داستان‌های بسته شدن کلوپ‌های شبانه و مکان‌ها، که از هر طرف توسط توسعه‌دهندگان رفاه، مجازات قوانین صدور مجوز و اخیراً، بحران هزینه‌های زندگی ناشی از تورم ایجاد شده است، یکی دو بارقه امید وجود داشته است.

داستان KOKO کامدن یکی از موارد اخیر است، اگرچه تاریخ اخیر آن خالی از ضربه نبوده است. یک مکان تاریخی، تئاتر سابق می تواند تاریخ خود را به قرن بیستم بازگرداند، زمانی که تئاتر کامدن (بعدها ماشین موسیقی در اواخر دهه 1970) بود. در طول قرن بعد، این مکان میزبان تولیدات تئاتر، کنسرت‌ها، ریوها بود و حتی یک استودیوی بی‌بی‌سی را داشت، که در طول تحولات دراماتیک فرهنگ و موسیقی عامه‌پسند و همه از پیتر سلرز گرفته تا پرینس روی صحنه می‌رفتند، ثابت تغییرناپذیر بود.

با این حال، تا سال 2004، محل برگزاری در اطراف لبه‌ها کمی خشن به نظر می‌رسید و نیاز جدی به تعمیر داشت. مالکان در آن زمان آماده بودند تا مشعل را روشن کنند و اولی بنگوگ و شرکت سرگرمی MINT او را گرفتند و نام مکان را به KOKO تغییر دادند. از آنجا همه چیز به آرامی پیش می رفت و KOKO جایگاه خود را به عنوان چراغی برای صحنه موسیقی پر رونق کامدن پس گرفت. این یک نقطه کلیدی در انفجار مستقل بود و تقریباً میزبان هر گروهی بود که آن دوران را تعریف می کرد. همچنین موسیقی رقص از همه نوع – گریم، هاوس، لات. اما سپس، در ژانویه 2020، اولی احتمالاً با بدترین ضربه 1-2 بدشانسی مواجه شد. یک شب آتش سوزی ساختمان را درنورد. خوشبختانه، تلفات جانی نداشت و آتش نشانان در نهایت توانستند محل را نجات دهند، اما نیاز به بازسازی زیادی داشت.

KOKO قبلاً از مارس سال قبل بسته شده بود در حالی که تحت یک بازسازی 40 میلیون پوندی قرار گرفت. و سپس، البته، کووید ضربه خورد و آنها مجبور شدند دوباره بسته بمانند. به طور معجزه آسایی، اولی و تیم خود را به طرف دیگر رساندند و او توانسته است به KOKO ارتقایی را بدهد که در تمام آن سال ها آرزوی آن را داشت. تئاتر زیبا در تمام شکوه خود حفظ شده است، اما اکنون با دو فضای اضافی تکمیل شده است: کافه KOKO، فضای بار/رستورانی که برای نمایش‌های زنده کوچکتر و صمیمی‌تر به روی عموم باز است، و House of KOKO، فقط برای اعضا. باشگاه با فضاهای اجرا متعدد.

اکنون که اولین سالگرد KOKO جدید و بهبود یافته را با مهمانی‌های سه روزه آخر هفته جشن می‌گیریم، با Olly هم صحبت شدیم تا در مورد تاریخچه محل برگزاری، آینده موسیقی زنده و چگونگی انجام چنین شاهکاری خیره‌کننده صحبت کنیم.

«همه می‌توانند با نماینده مجلس خود لابی کنند و با اعضای شورای خود صحبت کنند تا مطمئن شوند که مکان‌های مستقل به اندازه اپرا، باله، موسیقی کلاسیک و هنر به عنوان یک هنر مهم شناخته می‌شوند.»