انواع هارد سرور و تکنولوژی آنها – مطلب جامع در مورد هارد سرور

انتخاب درایوها در بین انواع هاردهای اینترپرایز، فقط آن دسته از درایوهای با سطح عملکرد لازم هستند که برای یک محیط سازمانی از طریق پروسه صلاحیت شرکت Hewlett Packard یا اچ پی انتخاب شده و برچسب کلاس جهانی را دارند. سیستم عامل درایو HPE برای به حداکثر رساندن عملکرد و سازگاری با HPE ProLiant Rack و Tower Serverها ، خانواده Apollo ،Blade و Synergy Platforms طراحی شدهاست. نشانه های LED وضعیت سیستم و یک حلقه فعالیت چرخشی که منعکس کننده روند نوشتن داده ها (Write Date) است، به کاربران از وضعیت سیستم فعلی اطلاع می دهد.

البته این مورد بیشتر زمانی امکان پذیر است که سرورها از اتصالهای استانداردی برای هارد درایوهای خود استفاده کنند، در بسیاری از موارد تولید کنندگان سرور به گونهای رابط ها یا همان اتصالات هارد دیسک را طراحی میکنند که صرفا هارد دیسک هایی بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند که یا خود شرکت تولید کننده آنها را ساخته است و یا بر اساس استاندارد شخصی شرکت سازنده تولید شده اند و در اینجاست که تا حدودی در جابجایی این نوع هارد دیسک ها دچار مشکل خواهیم شد. این هارد دیسک ها با در نظر گرفتن آستانه دمایی،عملکرد انتقال اطلاعات را برای افزایش قابلیت اطمینان کنترل می نمایند.

اچ پی طراحی هارد درایوها و استاندارد سازی تمامی آنها در سرورهای خود و ذخیره سازی اطلاعات را به سادگی انجام می دهد. ویژگی Common HDD Carriers به این معناست که پشتیبان گیری درایوها در سرورهای دیگر سریع انجام می شود. البته فرآیند معکوس این اتصال قابل سرور مجازی هارد بالا انجام نیست. تکان درونی کمتر به این معنی است که صفحات درایوها می توانند به هم نزدیکتر شوند، به این ترتیب می توان تعداد صفحات را بیشتر و پتانسیل ظرفیت را در همان فضا افزایش داد. در حال حاضر سرورهایی با نسل سوم کنترلرهای SAS موجود هستند که پهنای باند آنها به 12 گیگابایت بر ثانیه میرسد.

هارد درایوهای HPE با نظارت بر کیفیت در حال اجرا در سراسر چرخه عمر خود، تنظیم شده و مورد آزمایش قرار گرفتهاند و همچنین فرمویر اچ پی، هارد را برای پیش بینی و سازگاری کارایی دیسکهای خود بهینه میکند. Mixed Use SSD: این مدل از انواع هارد سرور از آنجایی که SSD Endorance بین 1 DWPD و 10 DWPD دارند برای عملیاتهایی که به تعادل بین Strong Read و Write Performance نیاز دارند، مورد استفاده قرار میگیرد. درایوهای HPE Midline تحت فرایند صلاحیت مشابه قرار می گیرند تا قابلیت اطمینان و کارایی مورد نیاز برای حجم کاری کم خود را داشته باشند.