امکانات داخلی این کیوسک ها چیست؟

شاید مشاهده یک اسپیکر بلوتوث در این بخش عجیب به نظر برسد، اما لازم است بدانید که اسپیکر آمازون در حقیقت یک دستیار صوتی هوشمند به حساب می آید که می توانید با استفاده از آن عملکردهای مختلفی را به انجام برسانید. برای مثال اگر کاربری از دستیار صوتی الکسا سوالی در رابطه با دستگاه ظرفشویی بپرسد باید انتظار مشاهده تبلیغی در رابطه با جدیدترین فناوری ظرفشوییهای جدید را داشته باشد. اگر مسئله تنبلی مفرط را کنار بگذاریم، این روش واقعا راحتی و آسودگی زیادی برای زندگی انسانها ایجاد میکند! حالا با تکنولوژی خانه هوشمند این مسئله هم حل شده است! وقتی به مرحله پیاده سازی خانه هوشمند میرسیم متوجه میشویم که این تکنولوژی هم مانند همۀ فناوری های جدید با مزایا و معایبی همراه است. اکنون قبل از شروع هوشمند سازی ساختمان، به برآورد تجهیزات مورد نیاز می پردازیم. در مقایسه با مزیتها، معایب خانه های هوشمند چندان چشمگیر نیستند؛ اما برای آگاهی بیشتر خوانندگان، اشاره مختصری به برخی از این معایب -که بیشتر مورد توجه بودهاند- خواهیم کرد. با این حال، اگر میخواهید این ماجراجویی را خودتان گام به گام پیش ببرید، باید زمان و انرژی بیشتری را صرف کنید و با زیر و بم تک تک تجهیزات آشنا شوید.

اگر شما هم جزو افرادی هستید که از حمل کردن کلید با خود ناراحت هستید ، می توانید با هوشمند سازی قفل های قسمت ها مختلف ساختمان به راحتی و بدون داشتن کلید درب ها را باز و بسته کنید . اگر بخواهیم یک عدد مطرح کنیم، باید بگوییم که طبق برآوردهای متخصصین، خانه های هوشمند چیزی در حدود 10-15 درصد در مصرف انرژی خانه صرفهجویی هوشمند سازی خانه در ایران میکنند. در اواخر دهه ی 1950 میلادی مطالعاتی انجام شد که چگونگی روند ادراک کامپیوترها از محیط اطراف شان و نحوه تفسیر تصاویر و ترتیب ویدئوها را مشخص ساخت؛ از آن زمان به بعد، این فناوری قدرت روز افزونی یافت و به بخش جدایی ناپذیری از جامعه و صنعت تبدیل شد. پس بیدلیل نیست که وقتی صحبت از مزیتهای خانههای هوشمند میشود، یکی از مهمترین مواردی که همه به آن اشاره میکنند بالا رفتن سطح امنیت خانه است. تجهیزات امنیتی خانه های هوشمند امکان مدیریت ورود و خروج به منزل با رمز یا اثر انگشت و… بیشتر سیستمهای روشنایی هوشمند برای برقراری ارتباط نیاز به یک دروازه، پل یا ایستگاه مرکزی دارند که اغلب با نام هاب شناخته میشود.

آیا برای هوشمندسازی ساختمان به تخریب و کندهکاری نیاز دارید؟ این ترموستات به شما این امکان را می دهد، تجهیزات هوشمندسازی ساختمان در دسته سیستم گرمایش و سرمایشی را از طریق تلفن یا صدا کنترل کنید، برنامه های دما را تنظیم کرده و از راه دور مصرف انرژی خود را کنترل کنید. فرض کنید یک روز گرم تابستانی در مسیر بازگشت از محل کارتان، از راه دور سیستم سرمایشی خانه هوشمندتان را تنظیم کنید تا زمان رسیدن شما خانه را خنک کند. بدین صورت که در مسیر بازگشت به خانه می­ توان دمای خانه را به صورت کنترل شده تغییر داد تا در هنگام ورود به منزل شرایط مطلوبی مهیا باشد. داشتن یک خانه ی هوشمند باعث میشود بتوانید چند کار را به صورت همزمان و با صرف زمان کمتری انجام دهید. مثلا قهوهسازی که در زمان از پیش تعیین شده خودکار روشن میشود و قهوه شما را آماده میکند، یخچال هوشمندی که خودش محصولات تاریخ انقضا گذشته را تشخیص میدهد، لیست خرید ارائه میدهد یا حتی بر اساس چیزهایی که در یخچال دارید دستور غذا پیشنهاد میدهد، ماشین لباسشویی هوشمند و خوراکپز یا توستر هوشمند. حالا دیگر موبایلها و لپتاپها هم وارد ماجرا شدهاند و با اپلیکیشنهای مخصوصشان بهما کمک میکنند تا کنترل از راه دور خانهها و تجهیزات هوشمند را بیش از پیش در اختیار داشته باشیم.

امروزه با گسترش بانکداری الکترونیک استفاده از دستگاه های عابر بانک تبدیل به فعالیتی روز مره گشته و دسترسی به این دستگاه ها بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است. همچنین در عمارت هوشمند بیل گیتس نمایشگرهای بزرگی قرار داده شده که با لمس دکمههای تعبیه شده رو نمایشگرها، تابلوهای نقاشی نمایش داده می شود. قدیمترها وقتی میخواستند شب را بهدور از خانه بگذرانند، یکی از چراغهای خانه را روشن میگذاشتند، یا رادیو را در راهپله روشن میکردند تا سارقین احتمالی گمان کنند که کسی در خانه حضور دارد! یا در مهمانی چک کنید که چه کسی زنگ خانهتان را میزند. پس در ادامه نیز با ما و مقاله خانه هوشمند همراه بمانید. این سازه ها بنا به نوع دستگاه ، تعداد و امکانات آنها با ظرفیت ها و طرح های متفاوتی بصورت ثابت و سیار توسط کانکس راکو طراحی و تولید می شوند که مهمترین آنها عبارتند از : 1. کانکس دستگاه ATM ساده ترین و کوچکترین نوع این سازه ها کانکس ATM کوچک بوده که برای قرار گیری یک دستگاه طراحی می شود و هم برای محیط های خارجی و هم محیط های داخلی مورد استفاده قرار می گیرد (البته در نوع های که برای فضای داخلی طراحی می شوند تفاوت های ساختاری با نوع های مختص فضا های بیرونی دارند).