اسپوتنیک استونی در حالت اضطراری به کار خود ادامه داد. بیانیه سردبیر

النا چریشوا ، سردبیر Sputnik استونی ، در خطاب به خوانندگان پورتال ، وضعیت تعلیق کار پورتال را توضیح داد.

تالین ، 31 دسامبر – اسپوتنیک. متن کامل درخواست تجدیدنظر را منتشر می کنیم:

خوانندگان عزیز!

امروز ، همانطور که مشاهده می کنید ، اسپوتنیک استونی ظاهری مانند گذشته ندارد. به احتمال زیاد ، شما دلیل آن را می دانید ، اما لازم می دانم آنچه دوباره اتفاق می افتد را توضیح دهم.

از اول ژانویه ، فرصت کار برای شما محروم شده است. اداره پلیس و مرزبانان استونی برای هرکدام از ما اولتیماتوم صادر کردند: یا قرارداد کار با خبرگزاری بین المللی “روسیه امروز” را فسخ می کنیم و دیگر برای Sputnik استونی کار نمی کنیم ، یا پرونده های جنایی علیه ما تشکیل می شود.

در روزهای پایانی سال گذشته ، ما بارها و بارها در مورد وضعیت موجود بحث کردیم و به این نتیجه رسیدیم که علی رغم اینکه ملایم بگویم ، مطالبات پوچ مقامات و تهدیدی که واقعاً نمی خواهیم به آن اعتقاد داشته باشیم ، حق نداریم سرنوشت مردم خود را به خطر بیندازیم. در نتیجه ، از اول ژانویه ، تحریریه مجبور شدند روابط کاری خود را با Sputnik Estonia و MIA Rossiya Segodnya فسخ کنند.

آیا این به معنای تمام شدن سایت است؟ نه ، اینطور نیست کار وب سایت به طور کامل ادامه خواهد داشت ، اما برای سازماندهی آن تحت فشارهای مداوم مقامات استونی مدتی طول می کشد. به طور طبیعی ، ما سعی خواهیم کرد کار را در اسرع وقت بازیابی کنیم.

من می خواهم از شما خوانندگان گرامی بخاطر پشتیبانی در طی چهار سال کار ما و به ویژه در ماه های اخیر که فشار و تهدید علیه هر یک از ما و شرکای ما خشم آور است ، تشکر کنم. بانک ها ما را بدون مزد رها کردند ، آنها به صاحبخانه ما فشار آوردند و ما را مجبور به فسخ قرارداد با ما کردند. و همه اینها در برابر تهدید به تعقیب کیفری برای هر یک از ما تحت ماده ای با حداکثر مجازات تا پنج سال زندان است. تنها “تقصیر” ما این است که ما در رسانه ای مستقل از مقامات روزنامه نگار هستیم و فقط وظیفه خود را انجام می دهیم.

ما در حالی که برای کسب حق کار می جنگیم ، در حال تلاش برای دریافت اطلاعات کامل خوانندگان در استونی و خارج از کشور هستیم. شما می توانید با ما مخالف باشید بحث کنید و انتقاد کنید. اما نکته اصلی برای ما این فرصت است که خوانندگان ما هر روز سایت ما را باز کنند و اطلاعات ، نظرات و نتیجه گیری ها را خود ارزیابی کنند. این “آزادی بیان” نامیده می شود. متأسفانه ، امروز در استونی آن را نداریم ، علی رغم اینکه براساس گزارشگران بدون مرز ، این کشور از نظر آزادی بیان در جایگاه یازدهم جهان است.

مجدداً از حمایت شما از همه خوانندگان ، همکاران ، شخصیتهای عمومی ، سیاستمداران و همه افراد صادق در استونی و سایر کشورها متشکریم. با این پشتیبانی ، ما چاره ای نداریم – ما به مبارزه برای حق بیان حقیقت ادامه خواهیم داد و اطلاعات کامل و با کیفیتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد. به زودی برمی گردیم

ارادتمند شما،

چریشوا النا اوگنیونا ،

رهبر

ماموریت دائمی

MIA “روسیه امروز” در جمهوری استونی