اسموکی رابینسون به یاد می آورد که در زمان ازدواج با دایانا راس رابطه داشته است

اسموکی رابینسون و دایانا راس از نزدیک درگیر بودند.

رابینسون در مصاحبه ای جدید با گاردین به این رابطه اعتراف کرد و به این روزنامه گفت که آنها در طول ازدواجش با همسر اولش کلودت راجرز “حدود یک سال” یکدیگر را می دیدند.

«من در آن زمان متاهل بودم. [Ross and I] با هم کار می کردند و این اتفاق افتاد. اما زیبا بود.» او خانم زیبایی است و من تا امروز او را دوست دارم. او یکی از نزدیکترین افراد من است. او جوان بود و سعی می‌کرد حرفه‌اش را جمع کند.»

پیرمرد 83 ساله توضیح داد که این رابطه “به تازگی اتفاق افتاده است.” او ادامه داد: من سعی می کردم به او کمک کنم. من او را به موتاون آوردم، در واقع. نه من دنبال او می رفتم و نه او دنبال من می رفت.»

رابطه او با راس در نهایت به دلیل گناه به پایان رسید. رابینسون گفت: «پس از مدتی که همدیگر را می دیدیم، دایانا به من گفت که نمی تواند این کار را انجام دهد زیرا کلودت را می شناخت و می دانست که من هنوز همسرم را دوست دارم. “و من انجام دادم. من همسرم را خیلی دوست داشتم.»

رابینسون و راجرز در سال 1959 ازدواج کردند و بعداً در سال 1986 طلاق گرفتند. اما رابطه او با راس باعث گسترش تفکر او در مورد عشق شد. “از من پرسیدی چه اتفاقی افتاد وقتی بزرگتر شدیم و در زندگی خردمند شدیم. آموختم که ما قادریم همزمان بیش از یک نفر را دوست داشته باشیم. و توسط ما تابو شده است. توسط مردم،» او توضیح داد.

“این به این دلیل نیست که یک نفر شایسته نیست یا به آنچه شما انتظار دارید عمل نمی کند – این به احساسات مربوط می شود. اگر می توانستیم عشق را کنترل کنیم، هیچ کس کسی را دوست نخواهد داشت. هیچ کس از این شانس استفاده نمی کند. چرا باید دلت را برای کسی بگذاری که بتواند اینطور به تو صدمه بزند و باعث شود این احساسات را داشته باشی؟»

رابینسون بعداً در سال 2002 با همسر دوم خود فرانسیس گلندی ازدواج کرد. راس دو بار نیز ازدواج کرده است، ابتدا با رابرت الیس سیلبرستاین از سال 1971 تا 1977 و سپس با آرن ناس جونیور از سال 1985 تا 2000.

رابینسون اولین آلبوم خود را پس از تقریباً 10 سال منتشر کرد. گازها، در جمعه.