اد شیران در طول شهادت نقض حق نسخه‌برداری گیتار می‌نواخت و آواز می‌خواند

دعوای حقوقی نقض حق نسخه‌برداری اد شیران «Thinking Out Loud» همچنان ادامه دارد.

سی‌ان‌ان بیزینس گزارش می‌دهد که پنج‌شنبه گذشته، این مرد 32 ساله روی غرفه نشست تا گیتار خود را بنوازد و اولین خط آهنگ را بخواند تا ثابت کند که عناصر اصلی آهنگ کلاسیک Marvin Gaye «Let’s Get It On» را کپی نکرده است. ”

اجرای شیران در پاسخ به شهادت کارشناس موسیقی شاکی الکساندر استوارت مبنی بر اینکه آکوردهای 24 ثانیه اول آهنگ او «تقریباً مشابه» آهنگ گی است، بود. این بازیکن 32 ساله این تصور را رد کرد و هر دو را به عنوان اثبات بازی کرد.

شیران گفت: «بدیهی است که به استدلال او کمک می کند. “این برای او بسیار، بسیار، خوب کار می کند، اما این واقعیت نیست.”

این خواننده در جایگاه قرار گرفت تا داستانی درباره نحوه نوشتن «با صدای بلند فکر کردن» با الکس واج در فوریه 2014 در خانه شیران در بریتانیا به اشتراک بگذارد. در یک نقطه از جلسه آنها، اد برای گرفتن دوش رفت و بیرون آمد تا واج را در حال نواختن مجموعه ای از آکوردها بشنود. فکر فوری شیران این بود: “ما باید کاری با آن انجام دهیم.” آنها با الهام از ازدواج بستگانی که اخیراً بیمار شده بودند یا مرده بودند، تک آهنگ را اواخر همان شب تمام کردند.

“Thinking Out Loud” در بیلبورد 200 در رتبه اول قرار گرفت و در مجموع 21 هفته را در جدول سپری کرد.

شیرن اوایل هفته گذشته نیز شهادت داد و گفت که ملودی “احتمالا” ایده او بوده است و اگر “Let’s Get It On” را کپی می کرد “احمق بود که جلوی 20000 نفر روی صحنه می ایستاد.”

این شکایت توسط وارثان Ed Townsend – خواننده و تهیه کننده آهنگ Gaye – به دلیل نقض حق چاپ تنظیم شد. املاک تاونسند شامل دخترش کاترین تاونسند گریفین، خواهر هلن مک دونالد و املاک همسر سابقش چریگل تاونسند است. گفته می شود که آنها به دنبال غرامت 100 میلیون دلاری هستند. خانواده گی بخشی از پرونده علیه اد شیران نیستند، که می توانید در مورد آن از جردن رز Complex بیشتر بخوانید.