آیس اسپایس مالک استادان و انتشاراتش است، هیچ “A&R سنتی” ندارد

آیس اسپایس هنگام آماده شدن برای امضای اولین قرارداد بزرگ خود در زمینه ضبط، وارد مذاکره با یک تیم قوی و مجموعه‌ای از خواسته‌های قوی‌تر شد. اگرچه این تاکتیک برای یک تازه‌کار بسیار خطرناک تلقی می‌شود، اما رویکرد شجاعانه آیس اسپایس به معامله‌ای منجر شد که بسیاری از رپرهای نوظهور فقط می‌توانستند رویای آن را داشته باشند: حمایت از یک غول صنعت و در عین حال کنترل استادانش و انتشار آن.

آیس اسپایس در تابستان 2022 و پس از انتشار آلبوم های موفق او “Munch” و “Bikini Bottom” – که هر دو از طریق شرکت مستقل Create Music Group توزیع شدند، شروع به ایجاد سر و صدا کرد. مدیر او، جیمز روزموند جونیور، گفت تابلو تبلیغاتی مشارکت CMG برای یک Ice Spice که در آن زمان مستقل بود ایده آل بود، زیرا فرصت های بیشتری برای قرار گرفتن در معرض دید قرار می داد.

من می دانستم که Create Music شرکت های خواهری دارد – WorldStar، Genius، Datpiff. بنابراین حرف من این بود که این رکورد است. این چشم انداز است.» او گفت که WorldStar HipHop موزیک ویدیوهای Ice Spice را برای اولین بار در YouTube پخش کرد، در حالی که Genius او را در مجموعه Open Mic خود به نمایش گذاشت. “ما توانستیم با آن بسیار استراتژیک باشیم – و کار کرد.”

طولی نکشید که Capitol Records و 10K Projects به عقد قرارداد با خواننده رپ متولد برانکس ابراز علاقه کردند. با این حال، روزموند می‌خواست اطمینان حاصل کند که مشتری‌اش با دوستانه‌ترین شرایط، از جمله مالکیت موسیقی او، کنار می‌رود. او از لئون مورابیا، وکیل سرگرمی که از دوران دبیرستان می شناخت، کمک گرفت.

او در مورد جلسه Capitol/10K Projects گفت: «ما آن را آزاد نکردیم. “ما آن دید را داشتیم که وارد شدیم.”

این استراتژی موفقیت آمیز بود و آیس اسپایس مدت کوتاهی پس از آن قرارداد امضا کرد. آیس اسپایس نه تنها حقوق موسیقی خود را حفظ کرد، بلکه کنترل خلاقانه کامل نیز به او داده شد.

زک فریدمن، یکی از روسای 10K گفت: “هیچ کس در طرف لیبل موسیقی را لمس نمی کند.” تابلو تبلیغاتی. هیچ A&R سنتی با او وجود ندارد. هیچ کس ضربات را انتخاب نمی کند، هیچ کس نمی گوید: “این کار را بکن، آن کار را بکن.” این همه او است. ما در برنامه او هستیم.»

روزمند می گوید تاکتیک های جسورانه تجاری را می توان به تربیت او نسبت داد. به‌عنوان پسر غول هیپ‌هاپ جیمز «جیمی هنچمن» روزموند، مدیر موسیقی گفت که او «به بسیاری از کارهایش آشناست. [father’s] معامله کردن.»

او توضیح داد: «من یک اسفنج بودم به من این امکان را داد که بفهمم قراردادها چگونه به نظر می رسند و چگونه به برچسب ها نزدیک شوم.

زمانی که شرکت‌های موسیقی شروع به زدن در آیس اسپایس کردند، رزموند گفت که به خواننده رپ گفت: “بیایید اول خودمان این کار را انجام دهیم.” معاملات به او رسید – معاملات تولید، 360 معامله – اما آنها معاملاتی بودند که می‌دانستم می‌توانند بهتر باشند، و برای اینکه معامله بهتری داشته باشید، باید خودتان بیرون بروید و این کار را انجام دهید.»