آهنگ هوش مصنوعی شبیه سازی Drake و The Weeknd در میان انتقادات فزاینده ویروسی می شود

یک آهنگ تولید شده توسط هوش مصنوعی که برای تقلید از همکاری موجود دریک و The Weeknd طراحی شده است، در روزهای اخیر در فضای مجازی پخش شده است، در حالی که انتقادها در مورد استفاده از چنین فناوری در بین هنرمندان و سایرین در صنعت موسیقی همچنان در حال افزایش است.

به نظر می رسد این آهنگ با عنوان «قلب در آستین من» در ابتدا توسط یکی از کاربران TikTok و YouTube به نام Ghostwriter به اشتراک گذاشته شده است. وقتی آهنگ شروع به پخش شدن در رسانه های اجتماعی کرد، شنوندگان به سرعت نظرات خود را در مورد خود آهنگ و موضوع بزرگتر در دست به اشتراک گذاشتند.

آپلود کننده اصلی در یک نظر پین شده در YouTube در آخر هفته نوشت: “این تازه شروع است.” در یک نظر TikTok، آپلودکننده ادعا کرد که آنها «سال‌ها یک ارواح‌نویس بودند و فقط برای اینکه برچسب‌های اصلی سود ببرند، دستمزدی دریافت نمی‌کردند».

در زمان نگارش این مقاله، آهنگ تولید شده با هوش مصنوعی نیز در Spotify در دسترس بود، اگرچه تصور اینکه برای مدت طولانی ادامه پیدا کند، سخت است.

ویروسی شدن این آهنگ به دنبال انتقادهای مداوم تعدادی از هنرمندان در پاسخ به نمونه های اخیر آهنگ های تولید شده توسط هوش مصنوعی است. مشخصاً خود دریک قبلاً به یک کلیپ ویروسی از نسخه تولید شده توسط هوش مصنوعی از آهنگ رپ “Munch” آیس اسپایس پاسخ داده بود.

دریک هفته گذشته در به‌روزرسانی استوری اینستاگرام گفت: «این آخرین نی هوش مصنوعی است.

پیت راک و یانگ گورو، در میان هنرمندان دیگر، نگرانی های خود را در مورد واکنش فعلی به این استفاده خاص از فناوری ابراز کرده اند. در همین حال، اخیراً گزارش شده است که گروه موسیقی یونیورسال به دنبال استریم‌کننده‌های بزرگی مانند Spotify و Apple Music است تا در مورد آثار دارای حق چاپ هنرمندان خود که به عنوان مرجع آموزشی برای این آهنگ‌های تولید شده توسط هوش مصنوعی استفاده می‌شوند، کاری انجام دهند.