آهنگ های ماریا کری، ملکه لطیفه، بیشتر وارد کتابخانه کنگره شوید

باپ دهه 80 مدونا “Like a Virgin”، موفقیت کلاسیک جان لنون “Imagine”، و قطعه اصلی تعطیلات ملکه کریسمس ماریا کری “All I Want for Christmas Is You” رسماً در فهرست ثبت ملی کتابخانه کنگره ثبت شدند.

کتابخانه کنگره اعلام کرد که 25 آهنگ را در روز چهارشنبه به فهرست اضافه می کند. این آهنگ‌ها بر اساس اهمیت فرهنگی، تاریخی یا زیبایی‌شناختی‌شان در میراث صوتی ثبت‌شده کشور، «گنجینه‌های صوتی شایسته حفظ برای همیشه» تلقی می‌شوند.

ملکه لطیفه اولین خواننده رپ زن در رجیستری با آهنگ عنوان اولین پروژه خود خواهد شد. همه درود بر ملکه. کوجی کوندو برادران سوپر ماریو theme نیز وارد شد و اولین آهنگ بازی ویدیویی را به عنوان بخشی از لیست ثبت کرد.

کارلا هیدن، کتابدار، در مورد افزوده‌های جدید این موسسه معتبر بیانیه‌ای داد. او گفت: “اداره ثبت ملی تاریخ ما را از طریق صدای ضبط شده حفظ می کند و فرهنگ متنوع کشور ما را منعکس می کند.” “کتابخانه ملی مفتخر است که کمک می کند تا این موارد ضبط شده برای نسل های آینده حفظ شود.”

علاوه بر لطیفه، مدونا و دیگرانی که در بالا ذکر شد، کتابخانه آهنگ‌هایی از جمله «پله‌های بهشت» لد زپلین، «رویاهای شیرین (از این ساخته‌شده‌اند» از Eurythmics، «مرا به خانه ببر، جاده‌های روستایی» اثر جان انتخاب کرد. دنور، «کدهای سیاه (از زیرزمین)» اثر وینتون مارسالیس، «مارگاریتاویل» جیمی بافت، و آهنگ «گازولینا» اثر دنی یانکی، اولین آهنگ رگیتون که وارد مجموعه شد.

کارلا هیدن نتیجه گرفت: «ما از نظرات عمومی در مورد آهنگ‌ها، سخنرانی‌ها، پادکست‌ها یا صداهای ضبط‌شده که باید در آینده حفظ کنیم، استقبال می‌کنیم. ما امسال بیش از 1100 نامزدی عمومی برای ضبط‌هایی دریافت کردیم تا به رجیستری اضافه کنیم.»