آموزش کامل ساخت منوی دلخواه در وبسایت وردپرسی

 

آموزش کامل ساخت منوی دلخواه  در وبسایت وردپرسی

 مقدمه

هنگامی که یک وردپرس را اجرا می کنید، یکی از مهم ترین مواردی که باید در نظر بگیرید تجربه کاربری شما است. بخش بزرگی از این کار ایجاد منوهای ناوبری است، به طوری که کاربران همیشه می توانند محتوای مورد نظر خود را در سایت شما پیدا کنند. در اینجا به منظور شناخت بیشتر آموزش کامل ساخت منو در وردپرس  لازم است ادامه مطلب را بررسی کنید تا بتوانید اطلاعات بیشتری در این حوزه کسب کنید.

در تماشا و ردیت سایر آموزشهای مارا دنبال کنید.

موارد موثر در آموزش کامل ساخت منو در وردپرس

در آموزش کامل ساخت منو در وردپرس هرچه کاربران راحت تر بتوانند اطلاعات را پیدا کنند، زمان بیشتری را در سایت وردپرس شما صرف خواهند کرد.دلیل اینکه بسیاری از صاحبان مشاغل برای ساخت سایت خود استفاده از وردپرس را انتخاب می کنند، سهولت استفاده از آن است. نکته اصلی فروش این است که شما اساساً می توانید یک وب سایت مدرن و حرفه ای با مهارت بسیار کمی بسازید.اساساً، منوی ناوبری قطعه‌ای از HTML است که به کاربران دکمه‌هایی را می‌دهد تا بتوانند صفحات کلیدی سایت شما را پیدا کرده و به آنها دسترسی داشته باشند. اغلب، این در بالای صفحه قرار دارد.همچنین اغلب منوها را در پایین یا کناره‌های وب‌سایت‌ها می‌بینید.برخی از منوها پیشرفته تر از بقیه هستند. به عنوان مثال، یک منوی بسیار ابتدایی ممکن است فقط به 3 الی4 زیر دامنه اصلی در سایت وردپرس شما اشاره کند.برخی دیگر ویژگی های پیشرفته تری دارند. اغلب زمانی که کاربر برای اولین بار در بالای صفحه قرار می گیرد، یک منو با اندازه کامل نمایش داده می شود، اما با اسکرول کردن به پایین به یک نسخه فشرده تبدیل می شود.

اهمیت استفاده از cdn در وردپرس

خرید cdn یا شبکه توزیع محتوا برای سایت های وردپرسی می تواند باعث افزایش امنیت و سرعت آن شود. در کنار علائم ظاهری مثل ساخت منو، باید به نکات امنیتی و کیفی سایت نیز توجه ویژه ای داشته باشید. بهترین cdn ایران می تواند باعث شود تا کاربران در کسری از ثانیه سایت شما را بارگذاری کنند.

مرحله 1: محل ایجاد منوی وردپرس

در آموزش کامل ساخت منو در وردپرس اولین قدم هنگام ایجاد یک منوی جدید این است که قسمت مناسب پنل مدیریت خود را پیدا کنید. برای این کار باید تم خود را سفارشی کنید.

مرحله 2: انتخاب منوی زیر کنترل پنل تم

در این مرحله، ممکن است فکر کنید که این امر کمی بیش از حد فنی به نظر می رسد، به خصوص وقتی صحبت از سفارشی سازی تم می شود. با این حال، اضافه کردن منو به سایت وردپرس شما چندان سخت نیست، بنابراین ناامید نشوید.

گام بعدی برای ایجاد منوی جدید در سایت شما در پانل تم است. در این پنل 10 گزینه وجود دارد.گزینه مورد نیاز ما منوها است. با این کار وارد پنل منو می شوید. در اینجا می توانید شروع به اضافه کردن و سفارشی کردن منوهای سایت کنید.

مرحله 3: ایجاد یک منو در سایت وردپرس خود

در آموزش کامل ساخت منو در وردپرس هنگامی که در پانل منوی موضوع خود قرار گرفتید، پنلی خواهید دید. وقتی اینجا هستید تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی دکمه ایجاد منوی جدید کلیک کنید.همچنین منوهای موجود خود را که می‌توان در کل سایت یا گروه‌های خاصی از صفحات پیاده‌سازی کرد، به شما نمایش داده می‌شود.شما همچنین می توانید منوی جدید خود را در یکی از چند مکان قرار دهید. در اینجا تنها دو مکان منو وجود دارد، اما برخی از تم ها همچنین به شما امکان می دهند منوهای اضافی را در سراسر سایت خود قرار دهید، به عنوان مثال در نوارهای کناری، یا تعبیه شده در صفحات محصول.

نتیجه گیری

در آموزش کامل ساخت منو در وردپرس منوی اصلی نوار پیمایش است که شامل تمام صفحات سایت نمونه است. این منو را به عنوان بخشی از پیوندهای اجتماعی قرار دهید. مرحله بعدی اضافه کردن لینک به منوی جدید است. برای افزودن پیوندها تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی دکمه ” افزودن موارد ” کلیک کنید. سپس به یک پنل برای افزودن لینک های مختلف آورده می شوید.