سربازان استونی در مأموریت در مالی: آمادگی خوب است ، حتی برای حملات

” Cross of Valor نظامی “به دلیل تمایز در موقعیت جنگی به شما تعلق می گیرد – این اسم رسمی است ، به ویژه ، عملیات های صلح که تحت تعریف درگیری های نظامی قرار نمی گیرند. در 22 ژوئیه سال گذشته ، 15 سرباز استونیایی در حال تغییر نگهبانی در ایست بازرسی اصلی یک پایگاه نظامی در شهر گائو مالیان بودند که یک بمب خودرو در چند متری منفجر شد. به لطف هوشیاری نیروهای نگهبان فرانسوی ، ماشین به موقع مشاهده شد ، بنابراین تلفات جانی در پی نداشت.

“حمله ای رخ داد. من در نزدیکی ماشین خود بودم و تجهیزات را برای دیگران توزیع می کردم. انفجاری رخ داد و من متناسب با شرایط شروع به عمل کردم.” Enno Tubin ، یکی از اعضای مأموریت در مالی ، به “دوربین واقعی” گفت. وی گفت: “و سپس بدن خود عمل می کند ، زیرا آماده سازی برای چنین مأموریت هایی ، از جمله برای چنین شرایطی ، بسیار خوب است.”

سربازان استونیایی در مالی بخشی از نیروهای فرانسوی هستند ، که از سال 2013 مستقر شده است در کشور به دعوت دولت آن کشور. کودتای نظامی اخیر منجر به استعفا هم دولت و هم رئیس جمهور ملی ، ابراهیم بووبکار کیت شد. امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، کودتا را محکوم کرد ، اما ارتش فرانسه و استونی و همچنین نیروهای حافظ صلح سازمان ملل متحد اکنون مجبور به تعامل با دولت غیرقانونی غیرقانونی ارتش مالی هستند.

از طرف دیگر ، تروریست هایی هستند که ارتش باید با آنها بجنگد. آنها علیه مردم خود نمی جنگند ، آنها علیه تروریست ها می جنگند و هدف ما حمایت از این فعالیت است. از این نظر ، ما از یک دولت غیرقانونی حمایت نمی کنیم ، ما ما از نیروهای مسلح این کشور که در حال نبرد با تروریست ها هستند پشتیبانی می کنیم. ” اگر این هدف در هفت سال حاصل نشده باشد ، مطمئناً تقصیر ارتش نیست ، ژنرال لکوینتر معتقد است.

“من فکر می کنم آنچه که ما نظامی انجام داده ایم بوده و مؤثر بوده است و تروریست ها و وی گفت: گروه های تروریستی مسلح خنثی شده اند – در جایی که ما با آنها روبرو هستیم. من یک بار دیگر می گویم که صلح تنها با غلبه بر اختلافات سیاسی و بازیابی قدرت دولت در سراسر کشور حاصل می شود. و این تجارت نظامی نیست – نه فرانسوی و نه اروپایی. ” رئیس ستاد کل نیروهای مسلح فرانسه فرانسوا لکوینتر.