ورزش های شدید ، “کوچه ای از افسانه ها” و یک ملک قدیمی: جالب ترین پارک های SEAD

در کلیه مناطق مسکو تحت برنامه “منطقه من” پارک ها و مناطق طبیعی را مرتب کنید. هدف اصلی این برنامه فراهم آوردن شرایط راحت برای همه مسکوها ، صرف نظر از محل زندگی آنها است. در مورد جالب ترین مناطق سبز SEAD ، جایی که کارهای محوطه سازی انجام شده است ، در mos.ru بخوانید.

پارک در حاشیه رودخانه Moskva در Kapotnya

در سال 2019 ، ساحل رودخانه Moskva در Kapotnya تغییر شکل یافت. پیش از این ، یک شیب نابسامان و غفلت شده بود – مناطق باتلاقی ، انبوهی از علف های هرز و چوب های مرده هیچ فرصتی برای راه رفتن باقی نمی گذارد ، و کمبود روشنایی و مقدار زیادی آوار باعث ناامنی مکان می شود. اکنون ، در پارکی که در این سایت ظاهر شده است ، می توانید در طبیعت استراحت کرده و ورزش کنید.

بهبود در ماه آوریل آغاز شد. در شش ماه ، زباله ها و علفهای هرز برداشته شدند ، سکوهای مشاهده در لبه آب ایجاد شد که بیشتر آنها به سالن های آفتاب مجهز شده اند.

متخصصان با احتیاط ویژگی های زمین را مورد مراقبت قرار می دهند: تالاب ها به طور مصنوعی تخلیه نمی شدند ، اما در اکوترایل قرار داشتند که طول آن 1.5 کیلومتر است. مسیرها بر روی شمع های پیچ نصب شده و با یک تخته کف طراحی شده اند ، هندریلس ساخته شده است. عصرها ، نور پس زمینه ای وجود دارد که برای گیاهان و حیوانات بی ضرر است

مکانهایی برای تفریح ​​و پیک نیک در پارک وجود دارد ، خاکریزی که بیش از دو کیلومتر امتداد دارد. همچنین می توانید در اینجا به ورزش بروید: زمینه هایی برای تمرین و بازی های تیمی ، میزهای پینگ پنگ وجود دارد. هفت منطقه بازی برای کودکان ساخته شده است.

پارک املاک لوبینو

ظاهر تاریخی یکی از قدیمی ترین و زیباترین شهرک های مسکو – لوبلین – پس از کارهای بهسازی کاملاً حفظ شده است. اما پارک کنار آن تغییر کرده و بسیار راحت تر شده است.

15 گروه ورودی جدید در اینجا ظاهر شده اند ، که به همان سبک تزئین شده اند. در این خاکریز ، 14 پل چوبی ساخته شده است – اینها هر دو سکو کوچک مشاهده و مکان هایی برای ماهیگیری هستند. حوضچه های لوبلین پاک شد ، ایستگاه قایق ترمیم شد.

یک چرخش دایره ای بزرگ برای 28 نفر در قسمت جنوب شرقی پارک ظاهر شده است. آنها با پانل های کاج به پایان می رسند ، که به آنها اجازه می دهد به طور ارگانیک در مجموعه پارک قرار بگیرند. تاب از قبل به مکانی محبوب برای عکسبرداری تبدیل شده است.
علاوه بر این ، این پارک هفت پارک ورزشی و شش زمین بازی ، یک سالن آمفی تئاتر و دو مرحله ، یک غرفه دائمی برای ثبت نام در محل ازدواج و نقاط اجاره ای جدید مجهز کرده است.

میدان در نزدیکی کلیسای سنت اندرو اولین بار ، منطقه لوبینو

پیش از این ، نمی توان قلمرو بین ایستگاه های “Lyublino” و “Volzhskaya” را یک میدان نامید – در آنجا مسیری ظاهر شد که ساکنان محله نزدیک به آن به مترو می رفتند. مسیر محبوب علی رغم کمبود روشنایی و نیمکت محبوبیت بیشتری پیدا کرد. بنابراین ، پارک با در نظر گرفتن خواسته بازدیدکنندگان منظم ایجاد شد.

منطقه عابر پیاده در اینجا گسترش یافت ، مسیرها با کاشی فرش شد ، نیمکت ها و نیمکت ها در زیر کلاه فرنگی ها قرار گرفت ، فضا با اسلایدهای آلپ و شکل های بالایی تکمیل شد. همچنین زمین های بازی برای کودکان در سنین مختلف مجهز به پارک بودند: وزن تعادل و نوسانات برای بچه ها ، مجموعه بازی کرملین و یک مسیر پمپ برای کودکان بزرگتر.

پارک دوسلدورف

این پارک در سال 2006 در شرق ماریینو ظاهر شد و سه سال بعد نام خود را دریافت کرد. در همین زمان ، نماد دوسلدورف در پارک نصب شده بود – شکل پسری که چرخ می چرخید.

پارک دوسلدورف در سال 2019 بازسازی شد – آنها یک زمین فوتبال را به زمین چمن مصنوعی ، یک پیست هاکی و یک محل تمرین مجهز کردند ، سه زمین بازی جدید و یک مکان برای سگهای پیاده روی مجهز کردند ، مسیرهای دوچرخه سواری و یک مسیر دوچرخه سواری BMX را مرتب کنند ، یک مرحله باز جدید ایجاد می کنند. < / p>

در بالاترین نقطه – بالای تپه فله – سایتی برای استراحت آرام راه اندازی شد. ساحل غربی حوض دوسلدورف با گابیون تقویت شده و عرشه های چوبی برای نشستن راحت ساخته شده اند.

کوچه خانوادگی

منطقه پیاده روی در ماریینو به یکی از 12 مکان برجسته SEAD تبدیل شده است که تحت برنامه “منطقه من” در سال 2019 محوطه سازی شده است. “کوچه خانوادگی” به موازات خیابان پولیای فوقانی کشیده شده و ادامه “کوچه خانواده های جوان” است که در سال 2005 در منطقه لیوبینو ظاهر شد.

مسیرها بر روی قلمرو گذاشته شد ، نیمکت هایی با سایبان نصب شد ، نوسان بزرگی نصب شد و گیاهان جدید کاشته شد. زمین های ورزشی و زمین های بازی با سطح ایمن در منطقه تفریحی ظاهر شده اند. مجتمع چوبی “Fregat” به یکی از بهترین مناطق بازی تبدیل شد.

کوچه افسانه ها و کوچه عاشقان

“کوچه قصه های پریا” در Nekrasovka در سال 2011 ظاهر شد: قسمت بین خیابان های 1 و 2 Volskaya برای پیاده روی ساخته شده و با مجسمه های چوبی از شخصیت های افسانه ای تزئین شده است. با گذشت زمان ، اشیا art هنری خراب شد و تصمیم بر این شد که منطقه پیاده روی که ساکنان منطقه ریز منطقه دوست داشتند به روز شود.

اشکال با اشکال جدید جایگزین شده و به روشنایی مجهز شده اند. زمین بازی مجاور تغییر شکل داده است: یک سطح ایمن گذاشته شده است ، یک مجتمع کوهنوردی دو طبقه و چندین شهر بازی نصب شده است. یک منطقه تمرینی در آن طرف راه اندازی شد.

“کوچه عاشقان” یک منطقه پیاده روی در کنار مدرسه شماره 1595 بین خیابان 2 Volskaya و Lyuberka است. این هشت سال پیش ظاهر شد – تازه عروس ها به نشانه عشق قفلی را روی پل حوضچه تزئینی آویزان کردند. امروز این یک فضای عمومی مدرن است که به همان سبک تزئین شده است.

در ورودی دروازه ای از آهن ساخته شده است که روی آن نوشته شده است “کوچه عاشقان” ، کمی جلوتر – اشیا art هنری موضوعی: کلمه “عشق” و یک قوس به شکل قلب. مسیرهای جدید در اینجا گذاشته شد ، نیمکت های راحتی نصب شد ، روشنایی ساخته شد. برای علاقه مندان به ورزش ، پارک اسکیت برپا شده و زمین هاکی بازسازی شد.

پارک ورزشی فنی

یک مرکز ورزش های شدید در Pechatniki در سال 2018 افتتاح شد. یک تخلیه غیرقانونی بیش از 20 سال پیش در اینجا شکل گرفت. در سال 2016-2017 ، زباله ها برداشته شدند ، محل دفن زباله احیا شد و خاک پاک از نظر محیط زیست تحویل داده شد.

این پارک در امتداد رودخانه مسکوا اجرا می شود ، خاکریزی با هشت دامنه پله در مجاورت آب قرار دارد. این کاشی فرش شده و دارای هشت مکان پیک نیک با آلاچیق و کباب است.

برای دوچرخه سواران ، مسیری 1.8 کیلومتری گذاشته شد و برای کودکان ، زمین بازی با تاب و یک پیچیده “Lazalia” به شکل پیچ و خم زمین بازی عمودی مجهز شد.

علاوه بر این ، پنج منطقه برای مسابقات حرفه ای و آماتور با نرده های فلزی و تجهیزات لازم وجود دارد. در یک مسیر موتورسواری بسته با موانع طبیعی که طول آن 1880 متر است ، مسابقات در موتور سیکلت های ویژه برگزار می شود. پیست حلقه ای چند منظوره بزرگراه برای ورزش های اتومبیلرانی و اتومبیلرانی مناسب است: طول آن یک هزار متر و عرض آن 10 متر است. یک منطقه کارتینگ به طول هزار متر مجهز شده است – مسابقات کارت در اینجا برگزار می شود. در مسیر دوچرخه مخالف شیب ، می توانید دوچرخه سواری موتور کراس را تمرین کنید و همچنین ترفندهایی را با دوچرخه مخصوص اجرا کنید. طول آن 205 متر است. یک پارک اسکیت نیز به مساحت 673 متر مربع ساخته شد.

تجهیزات ورزشی را می توانید در نقاط اجاره اجاره کنید. این پارک در تمام روزهای هفته به جز دوشنبه باز است.

میدانی به نام فیودور پولتایف

یک میدان کوچک در منطقه ریازان به نام قهرمان اتحاد جماهیر شوروی ، یکی از اعضای جنبش مقاومت ایتالیا در زمان جنگ بزرگ میهنی ، فیودور پولتایف ، نامگذاری شده است. پس از تسلیم آلمان ، مدتها بود که پولتایف مفقودالاثر شناخته می شد و حتی به خیانت مظنون بود. در واقع ، یک لشکر تفنگ معمولی دستگیر شد و تا زمانی که در ایتالیا بود از بیش از یک اردوگاه کار اجباری عبور کرد. در آنجا ، پس از فرار ، به یک گروهان پارتیشانی پیوست ، به همراه رفقای ایتالیایی اش پولتایف در بسیاری از عملیات های نظامی شرکت کردند و در فوریه 1945 قهرمانانه درگذشت.
در پارک به نام فیودور پولتایف ، می توانید قدم بزنید در کوچه قهرمانان اتحاد جماهیر شوروی و نمونه هایی از تجهیزات نظامی – اسلحه ، تانک و افراد حامل زره پوش را ببینید. در اینجا 15 پلاک یادبود نصب شده است و یک کپسول با جذابیت جانبازان بزرگ جنگ میهنی برای فرزندان آنها گذاشته شده است. برنامه ریزی شده است که آن را در یکصدمین سالگرد پیروزی افتتاح کنید.

در پارک ، مسیرهای عابر پیاده تجدید شد و مسیری برای دوچرخه سواران ساخته شد ، یک منطقه ورزشی بازسازی شد و دو زمین بازی جدید تجهیز شد. یک نوسان در محوطه بازی برای کودکان نصب شده بود و مجتمع های بزرگ توسعه ای “کرملین” ، “قلعه پیتر و پل” و “قطار سریع” در زمین بازی برای کودکان بزرگتر نصب شده بودند. همچنین یک محوطه حصارکشی شده برای سگهای پیاده روی با تجهیزات آموزشی وجود دارد.

مسکویت ها مناطق عابر پیاده مورد علاقه خود را انتخاب می کنند یک فضای راحت برای عابر پیاده در منطقه کراسنوسلسکی ظاهر می شود