برای دانش آموزان و والدین آنها: خدمات و خدمات الکترونیکی مفید

در اول سپتامبر سال تحصیلی جدیدی آغاز می شود. فناوری های نوین اطلاعاتی به کسب دانش و سازماندهی روند آموزشی کمک می کنند. دانش آموزان ، معلمان و والدین مسکو می توانند به خدمات و خدمات آموزشی ارسال شده در پورتال mos.ru ، پروژه های مدرسه الکترونیکی مسکو (MES) و برنامه های تلفن همراه خدمات دولتی مسکو و My Moscow دسترسی داشته باشند. منابع به طور مرتب به روز می شوند و برای استفاده بیشتر آنها برای شهروندان اصلاح می شوند.

“اجرای خدمات دیجیتال در آموزش و پرورش یک زمینه مهم برای کار دولت مسکو است. چند سال پیش ، ساکنان باید صف می کشیدند تا فرزند خود را در مدرسه ثبت نام کنید یا مهد کودک . امروز ، این و بسیاری از مسائل دیگر می تواند به صورت آنلاین حل و فصل ، صرفه جویی در مقدار زیادی از زمان. زیرساخت های مدارس به تدریج در حال مدرن شدن است ، یک شبکه Wi-Fi مدارس یکپارچه ایجاد شده است ، و امروز شهر مسیر ارائه فعالانه خدمات برای والدین و ساکنان جوان را دنبال می کند ، “در دپارتمان فن آوری اطلاعات مسکو .

بیشتر خدمات و خدمات در زمینه آموزش در پورتال mos.ru در بخش “آموزش” فروشگاه خدمات. برای استفاده از همه فرصت ها ، شهروندان به یک حساب mos.ru نیاز دارند. شما می توانید آن را در چند دقیقه ایجاد کنید: فقط در پورتال ثبت نام کنید و نام کامل ، شماره تلفن همراه و آدرس ایمیل خود را نشان دهید.

از کجا دفتر خاطرات ایمیل خود را بررسی کنید

در چارچوب پروژه مدرسه الکترونیکی مسکو ، خدمات دفتر خاطرات الکترونیکی در پایتخت فعالیت می کند. این شامل اطلاعات کامل در مورد روند آموزشی و پیشرفت کودک است. کودکان و والدین می توانند برنامه های مدرسه ، تکالیف و نمرات را در یک دفترچه خاطرات مجازی مشاهده کنند ، در مورد آزمون های آینده اطلاعات کسب کنند و همچنین سریعاً با معلمان تماس بگیرند تا س ofالات مورد علاقه خود را مطرح کنند. می توانید در کاتالوگ خدمات ، در آموزش .

برای کسانی که مشاهده اطلاعات بیشتر از تلفن هوشمند را راحت تر می بینند ، برنامه تلفن همراه “خاطرات مش” ایجاد شده است. این برنامه همچنین به زیر سیستم “گذرگاه و وعده های غذایی” متصل است ، بنابراین والدین با کمک آن می توانند حضور در کلاس ها ، وعده های غذایی کودک را کنترل کنند ، در صورت عدم کلاس از مدرسه مطلع شوند.

در تابستان ، توابع مفید جدید در برنامه تلفن همراه “MESH Diary” ظاهر شدند. والدین کودکان مدرسه ای می توانند برای روز بعد اعلان هایی را برای نمرات فعلی و تکالیف فرزندشان تنظیم کنند. اکنون اعلان های فشاری در یک ساعت مشخص – 18:00 به کاربر می رسند. و به زودی می توان زمان مناسب برای دریافت آنها را پیکربندی کرد. عملکردهای مفید در “مش مشروب” برای والدین کودکان پیش دبستانی نیز ظاهر شده است: اکنون آنها می توانند منوی کودک و برنامه روزمره معمول آن را در کودکستان ببینند. علاوه بر این ، این سرویس توانایی آگاهی دادن به مربیان را دارد که کودک در یک روز خاص از هفته در گروه غایب خواهد بود.

برای اینکه کودک بتواند از خدمات الکترونیکی MES و همچنین Wi-Fi مدرسه و پورتال mos.ru استفاده کند ، باید یک حساب کاربری ایجاد کند. به لطف پیشرفت های جدید ، روند ایجاد حساب ساده شده است. اکنون ، والدین علاوه بر ایجاد یک حساب کاربری کامل از طریق mos.ru که نام و نام خانوادگی ، تلفن همراه و ایمیل کودک را نشان می دهد ، می توانند کودک را با استفاده از یک طرح ساده جدید فقط در عرض چند دقیقه در سیستم ثبت کنند. این کار از طریق حساب شخصی شما در برنامه تلفن همراه “Mesh Diary” قابل انجام است. برای این کار ، به بخش “Student” بروید ، بلوک “رمز عبور و دسترسی” را انتخاب کنید. ورود کودک به صورت خودکار تعیین می شود ، والدین فقط باید رمز عبور تعیین کنند.

اطلاعات مربوط به نمرات ، مشق شب ، حضور در مدرسه و وعده های غذایی برای کودک در مدرسه همچنین در برنامه تلفن همراه خدمات دولتی مسکو در بخش کودک در مدرسه و همچنین در بخش کودکان در مدرسه برنامه کاربردی موبایل My Moscow وجود دارد. / p>

چه چیزی در کتابخانه MES انتخاب کنید

خدمات دیگری که در چارچوب پروژه دانشکده الکترونیک مسکو کار می کند ، کتابخانه MES است.

دانش آموزان ، معلمان ، پیش دبستانی ها و والدین از آن در وب سایت uchebnik.mos.ru و همچنین در برنامه تلفن همراه کتابخانه MES استفاده می کنند. این یک پایگاه داده عظیم از مطالب آموزشی مفید و بی نظیر است. در کتابخانه می توانید راهنماهای مطالعه برای آماده سازی برای درس ، اطلاعات برای خودآموزی ، روش های رشد مهارت در کودکان پیش دبستانی ، کتاب های هنری ، محتوای صوتی و ویدئویی آموزشی را پیدا کنید.

برای معلم ، کتابخانه MES به ابزاری تبدیل شده است که می تواند برای آمادگی در کلاسها ، جذب دانش آموزان و به اشتراک گذاشتن تجربیات با همکاران مورد استفاده قرار گیرد.

امسال ، کتابخانه MES دارای یک برنامه توسعه جدید است “کودکان پیش دبستانی” : مجموعه ای از فعالیت ها و بازی های تعاملی به کودک شما کمک می کند تا مهارت های ارتباطی ، تفکر ریاضی و خلاق را توسعه دهد ، دانش او را در مورد جهان اطراف خود غنی کرده و او را برای مدرسه آماده کند.

پایگاه کتابخانه نه تنها توسط معلمان از سراسر روسیه ، بلکه توسط بزرگترین انتشارات و شرکت های فناوری اطلاعات پر شده است ، و کلیه مواد برای تطابق با الزامات فنی ، روش شناختی و اساسی در معرض تأیید اجباری هستند.

کتابخانه دانشکده الکترونیکی مسکو (به استثنای بخشهای خودتشخیص ، کتابهای درسی و آزمایشگاهها) توسط کاربران از سراسر جهان قابل استفاده است. بخش خودتشخیصی به دانش آموزان مسکو کمک می کند تا به طور م effectivelyثر برای آزمایشات آماده شوند. بخش “آزمایشگاه ها” به شما امکان می دهد آزمایش های مجازی جالبی را در فیزیک و ریاضیات انجام دهید ، و “کتاب های درسی” به شما امکان می دهد از آنالوگ الکترونیکی کتابچه های راهنمای مورد استفاده در مدرسه استفاده کنید.

آنچه سرویس Pass و Meals به شما می گوید

سرویس گذر و وعده های غذایی در mos.ru به والدین اجازه می دهد تا دریابند که فرزندشان در چه زمانی به مدرسه آمده است ، وقتی او مدرسه را ترک کرده است ، و چه چیزی در طول روز می خورد. برای اتصال اطلاعات کافی است برنامه را با شماره تلفنی که به حساب شخصی کودک مرتبط خواهد بود ، به مدرسه ارسال و ارسال کنید. فرم را می توان از یکی از کارمندان مدرسه دریافت کرد که مسئول سیستم Pass و Meals است ، یا می توانید آن را از سایت بارگیری کنید “Moskvenok” .

همچنین والدین می توانند برای دریافت اعلان های مربوط به حضور در مدرسه و تغذیه کودک در یک م educationalسسه آموزشی به طور مستقل در صفحه “حضور و وعده های غذایی” در پورتال mos.ru و در برنامه تلفن همراه “خدمات دولتی مسکو” در بخش “فرزند من در مدرسه”. شما می توانید هر نوع اطلاع رسانی را انتخاب کنید. این می تواند اعلان های فشاری در برنامه ، اعلان های ارسال شده به ایمیل یا حساب شخصی شما در mos.ru باشد.

کودکان از نقشه الکترونیکی Moskvyonok “استفاده می کنند (سرویس “گذرگاه و وعده های غذایی”) و شناسه های آن (دستبند ، کلید و سایر موارد) به عنوان کارت الکترونیکی به مدرسه یا کالج و برای پرداخت بدون وجه وعده های غذایی در کافه تریا و غذاخوری مدرسه.

این کارت برای همه دانش آموزان مدارس و کالج ها بصورت رایگان صادر می شود و در مهد کودک ها ، والدین می توانند حداکثر چهار کارت خدمات دریافت کنند – برای آوردن و تحویل گرفتن کودک به آنها نیاز است. با تشکر از Moskvenok ، والدین این فرصت را دارند که وعده های غذایی فرزندان خود را در غذاخوری مدرسه و هزینه های آنها در کافه تریا کنترل کنند ، از زمان حضور در مدرسه اطلاع داشته باشند ، از وضعیت حساب شخصی خود اطلاعاتی دریافت کنند و آن را دوباره پر کنند ، از جمله از طریق عملکرد پرداخت خودکار در mos.ru. / p>

علاوه بر این ، دانش آموزان مدارس و دانشجویان می توانند با استفاده از کارت Moskvenok به طور رایگان از 96 موزه و سالن نمایشگاه های اداره فرهنگ مسکو بازدید کنند.

مزایای کارت Muscovite برای یک دانش آموز چیست

دانش آموزان از کارت Muscovite برای دانشجو برای کاهش کرایه ها ، بازدید رایگان از موزه ها ، قرار ملاقات با پزشکان و تخفیف کالا و خدمات شرکای پروژه استفاده می کنند. همچنین می تواند به عنوان یک کارت کتابخانه واحد استفاده شود: کتابدار آن را به مشخصات خواننده در سیستم اطلاعات کتابخانه پیوند می دهد.

دانش آموزان مدارس و دانشکده های مسکو با تابعیت روسیه می توانند از طریق کارت آنلاین بصورت آنلاین اقدام کنند. برای انجام این کار ، در mos.ru شما باید از سرویس “نقشه Muscovite برای استفاده کنید دانشجو “.

برای کودکان زیر 14 سال ، یک والدین یا نماینده قانونی باید برای کارت مراجعه کنند. مسکویت های بین 14 تا 18 سال می توانند به طور مستقل یا با کمک والدین یا نماینده قانونی خود درخواست دهند ، در حالی که دانش آموزان بالای 18 سال فقط می توانند این کار را به طور مستقل انجام دهند. برای ثبت نام ، به یک سند هویت ، داده های ثبت ، یک عکس و شماره سیاست OMS نیاز دارید. صدور کارت بیش از 30 روز طول نمی کشد ؛ متقاضی می تواند پس از دریافت پیام آمادگی در حساب mos.ru شخصی خود ، آن را در مدرسه خود تحویل بگیرد. دانش آموزان مدارس فدرال و خصوصی و همچنین شهروندان خارجی می توانند برای دریافت کارت در مراکز “اسناد من” اقدام کنند. علاوه بر مجموعه اسناد مشخص شده ، به گواهینامه آموزش نیز احتیاج دارند. دانشجویان می توانند کارت را در همان دفتر MFC دریافت کنند.

M. Denisov. Mos.ru

شبکه Wi-Fi تک مدرسه برای چیست؟

در اواسط سال تحصیلی گذشته ، یک شبکه study.mos در مدارس پایتخت راه اندازی شد که دانش آموزان می توانند از آن در قلمرو هر مدرسه از گروه آموزش و علوم پایتخت استفاده کنند. قبلاً فقط دانش آموزان در هر مدرسه به یک شبکه محلی Wi-Fi دسترسی داشتند.

دانش آموزان مجاز به ورود به شبکه study.mos با استفاده از یک حساب ایجاد شده در mos.ru و یک حساب واحد برای ورود به خدمات MES هستند. اگر کودک هنوز حساب کاربری ندارد ، والدین می توانند در حساب شخصی خود از دفتر خاطرات الکترونیکی MES یا در برنامه تلفن همراه MES Diary حساب ایجاد کنند. این کار فقط با استفاده از طرح ثبت نام ساده ثبت شده و بدون مشخص کردن اطلاعات اضافی ، تنها در چند ثانیه انجام می شود.

محافظت از کودکان در برابر محتوای ناامن و ممنوع هنگام استفاده از شبکه study.mos در مدارس با عملکرد خاصی فراهم می شود – فیلتر کردن محتوا ، که دسترسی دانش آموزان را به سایت ها و اطلاعات ممنوع محدود می کند.

E. سامارین. سرویس مطبوعاتی شهردار و دولت مسکو

چرا خدمات آموزش الکترونیکی نیز مفید هستند

سایر خدمات بخش آموزش در mos.ru نیز توسط دانش آموزان مدرسه و والدین آنها تقاضا می شود. به عنوان مثال ، به لطف پورتال ، شما می توانید کودک خود را به راحتی در کلاس اول ، گروه های طولانی مدت ، بخشها و محافل ثبت نام کنید ، به مدرسه دیگری منتقل کنید ، برای پذیرش دانشگاه درخواست دهید.

با کمک خدمات آنلاین ، دانش آموزان می توانند از نتایج SIA (USE ، OGE ، GVE) ، مقاله نهایی (ارائه) ، و همچنین مصاحبه نهایی به زبان روسی و مرحله شهرداری المپیاد تمام روسیه برای دانش آموزان مطلع شوند.

سال گذشته ، دانش آموزان این فرصت را داشتند که از اختلاف نظر خود با نتایج امتحانات نهایی درخواست تجدید نظر کنند. همچنین ، پورتال mos.ru خدماتی را راه اندازی کرده است که با استفاده از آن می توانید ارسال کنید برنامه برای تهیه وعده های غذایی با قیمت پایین در مدرسه برای کودکان خانواده های بزرگ و کم درآمد ، کودکان معلول و سایر گروه های مزایا.

بیش از 360 خدمات و خدمات الکترونیکی در mos.ru در دسترس هستند. آنها تعامل شهروندان با نهادهای مختلف ، ثبت نام یا ارسال اسناد ، پرداخت صورتحساب و کمک به دریافت اطلاعات مفید را ساده تر می کنند.