چریشوا: موضع اروپا در رابطه با اسپوتنیک استونی سکوت جنایی

RIGA ، 7 ژوئیه – Sputnik . مقامات استونی همچنان به نقض اصول آزادی بیان ، فعالیت آژانس اسپوتنیک استونی را ادامه می دهند. رئیس انتشارات النا چریشوا در مورد این موضوع در کنفرانس بین المللی “جهانی از نگاه رسانه ها در سال 2020” صحبت کرد.

نمایندگان نسخه های آمریکایی و اروپایی Sputnik در این رویداد شرکت کردند. علاوه بر آنها ، این کنفرانس با حضور ماریا زاخارووا ، مدیر گروه اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه روسیه ، روزنامه نگار مستقل آمریکایی اوا بارتلت و گای متان نویسنده سوئیسی برگزار شد.

یکی از اصلی ترین مباحث مورد بحث در این کنفرانس ، فشار سیستماتیک بر دفاتر اسپوتنیک در کشورهای بالتیک بود. همانطور که النا چریشوا گفت ، اسپوتنیک استونی روشن ترین نمونه مبارزه با مخالفت ها در منطقه بالتیک است.
چریشوا در سخنان خود گفت: “ما فشار اداری ، محاصره اقتصادی و سانسور سیاسی و سرانجام تهدیدهای تعقیب کیفری را احساس کردیم.” فقط پلیس استونی می تواند با گسترش شخصی تعاریف اروپایی را تفسیر کند. تحریم های اتحادیه اروپا بر رسانه های دولتی روسیه.
به ویژه ، النا چریشوا یادآوری می کند که از اول ژانویه سال 2020 ، وب سایت Spuntik استونی در حالت اضطراری فعالیت می کند. کارمندان آژانس مجبور به ترک این کار شدند ، زیرا پلیس جمهوری و اداره مرزبانی جمهوری نامه ها را با استفاده از اولتیماتوم برای آنها ارسال می کرد: اگر روزنامه نگاران به همکاری با Rossiya Segodnya MIA ادامه دهند ، با ماده “عدم رعایت مجازات های اروپایی” همکاری خود را آغاز می کنند. نقض مقامات استونی به معنای محدودیت هایی است که در سال 2014 علیه مدیرعامل MIA دیمیتری کیسلوف وارد شد. با این حال ، خود آژانس تاکنون در لیست لیست تحریم ها قرار نگرفته است.
طبق گفته چریشوا ، وی از موضع اروپا در مورد اسپوتنیک استونی مرعوب شده است. این روزنامه نگار گفت: “بروکسل ساکت است – و این یک سکوت جنایی است.” به طور کلی ، دست سایر کشورهایی که شروع به مطالعه تجربه استونی از بسته شدن Sputnik می کنند ، آزاد می کند. ”

تنها چیزی که ویراستاران آژانس موفق به دستیابی به آن شدند ، یخ زدایی از پرداخت مالیات است.

“النا چریشوا” توضیح داد: “این است که ، ما همچنان به دولت استونی پرداخت مالیات می کنیم.” در همین زمان ، اداره امور مالیاتی دسترسی کاملاً به محیط الکترونیکی شرکت ما بسته است. امیدوارم که MIA “روسیه امروز” راهی پیدا کند ، زیرا اکنون برای گفتن حقیقت این به زبان های ملی بسیار حیاتی است. “

ارمن گاسپاریان ، روزنامه نگار و دانشمند علوم سیاسی ، معتقد است که واکنش ساختارهای اروپایی به ممنوعیت انتشار این نشانه نشان می دهد که هیچ آزادی بیان در کشورهای بالتیک وجود ندارد.
گاسپاریان گفت: “فقط در غرب در مورد اسپوتنیک استونی صداهای ناچیزی شنیده شد که این غیرقابل قبول است.” اما من اقدامات بزرگی در این زمینه نمی بینم. ”
طبق گفته این کارشناس ، سازمان های اروپایی موضع عدم مداخله را فقط به این دلیل که مربوط به رسانه های روسی است انتخاب کرده اند. کلاس: “آزار و اذیت اسپوتنیک در تعدادی از کشورها به یک رسمیت تبدیل شده است. ممکن است ما آزادی بیان را به اشتباه درک کنیم؟ شاید این اصطلاحات وجود داشته باشد ، که آزادی بیان یک شرط نادیده گرفتن هر حقیقت از جانب ماست؟” – گاسپاریان در پایان سخنان خود سؤال کرد.

سخنان گاسپاریان با تأیید این واقعیت تأیید می شود که هیات تحریریه Sputnik در فرانسه هنوز در استخر ریاست جمهوری معتبر نیستند و نمی توانند از کاخ الیزه بازدید کنند. این توسط نماینده آژانس ماریا لیپاتووا گزارش شده است.

این روزنامه نگار گفت: “اما در عین حال ، باید توجه داشت كه ما نخستین رسانه فرانسوی زبان بودیم كه در مورد coronavirus صحبت كردیم و به رغم همه گیری ، به فعالیت خود ادامه دادیم.” فیلم هایی كه توسط خبرنگار Sputnik گرفته شده است.

لیپاتوا همچنین افزود که اسپوتنیک فرانسه مرتباً متهم به انتشار اخبار جعلی است ، اگرچه این آژانس ترجمه های اظهارات سیاستمداران روسی را به فرانسوی منتشر می کند. با این وجود ، مخاطب آژانس در حال رشد است.
لیپاتوا خلاصه کرد: “علاوه بر این ، ما اعتماد همکاران را که Sputnik فرانسه را نقل می کنند ، جلب می کنیم.”

همایش “جهانی از نگاه رسانه ها در سال 2020” به تجزیه و تحلیل وضعیت فعلی روزنامه نگاری در روسیه و جهان اختصاص یافته است. این رویداد در مرکز بین المللی چندرسانه ای مطبوعات “روسیه امروز” در تاریخ 7 ژوئیه به دلیل همه گیر کرواو ویروس برگزار شد.