تولستوی: ویشینسکی و چریشوا وضعیت واقعی رسانه ها در اروپا را در PACE نشان می دهند

RIGA ، 28 ژانویه – Sputnik . رئیس هیئت روسی در مجمع پارلمانی شورای اروپا ، معاون رئیس دولت دوما پیوترو تولستوی امیدوار است که با سخنان خود در PACE ، مدیر اجرایی خبرگزاری روسی امروز ، کریل ویشینسکی و رئیس پرتال اسپوتنیک استونی ، النا چریشوا بتوانند موقعیت جامعه حرفه ای را در مورد وضعیت واقعی امور در موضوع آزادی بیان کنند. گزارش ها در اوکراین و کشورهای بالتیک RIA Novosti سرویس مطبوعاتی خبرگزاری روسیا سگودنیا گزارش داد که ویشینسکی و چریشوا در جلسه زمستانی PACE ، که در تاریخ 27 تا 31 ژانویه برگزار می شود ، شرکت خواهند کرد.

تولستوی یادآور شد که نمایندگان مجلس سه‌شنبه در PACE در مورد گزارش معاون اول كمیسیون فرهنگ ، علوم ، آموزش و رسانه جورج فالكس “تهدیدات برای آزادی رسانه و ایمنی روزنامه نگاران در اروپا” صحبت خواهند كرد. وی خاطرنشان كرد: در هنگام تهیه گزارش ، فولكس با جامعه حرفه ای ارتباط برقرار نكرده و در روسیه نبوده است ، علاوه بر این ، این گزارش براساس داده های “دریافت شده از سازمان های غیر دولتی مختلف به دنبال اهداف خود ، و اطلاعات تأیید نشده از منابع مشكوك تهیه شده است.” “در این رابطه ، امیدوارم که سردبیر اسپوتنیک استونی ، النا چریشوا و مدیر اجرایی MIA” روسیه امروز “، Kirill Vyshinsky ، که امروز به استراسبورگ رسید ، بتواند موقعیت خود را در سکوهای PACE بیان کند ، ما می خواهیم موقعیت خود را به همکاران اروپایی خود منتقل کنیم. هر دو در مورد گزارش جورج فالكس و اوضاع آزادی رسانه ها در اوکراین و كشورهای بالتیك “، تولستوی به RIA Novosti گفت.”
وی همچنین ابراز امیدواری کرد که شورای اروپا بتواند حقیقت را در مورد آنچه اتفاق می افتد از شرکت کنندگان مستقیم در این رویدادها ، از کسانی که شخصاً با “آزادی بیان” در اروپا روبرو هستند ، بشنود ، “از آنجا که نویسنده گزارش ، نیازی به نزدیک شدن جدی و مسئولانه را ضروری ندانسته است. به وظیفه مورد نظر. “من همه چیز ممکن و غیرممکن را انجام خواهم داد تا تمام دنیا ، همه سازمان های بین المللی حقوق بشر اروپایی و سایر ساختارهای جدی در مورد بی قانونی هایی که مقامات استونی در رابطه با روزنامه نگاران روسی انجام می دهند ، مطلع شوند. من می خواهم بدانم که در یک کشور اروپایی چریشوا گفت: پلیس ، که خود را به عنوان یک دولت رسمی ، رسمی و دموکراتیک قرار می دهد ، روزنامه نگاران را فقط به دلیل کار در وزارت اطلاعات “روسیه امروز” ، تهدید می کند.
او گفت که او آماده است تا همه چیز را “با حضور زنده خود” تأیید کند و در صورت لزوم ، اظهار نظر کند و جزئیات آنچه اتفاق افتاده است را بیان کند.

“ممکن است وقتی مردم را نمی بینند ، آنها را با دیدن نمی شناسند و با منبع اصلی ارتباط برقرار نمی کنند ، شاید این گاهی اوقات کافی نباشد. و اگر من به عنوان منبع اصلی حضور داشته باشم ، فردی که این نامه را دریافت کرده است حتی می توانم تهیه کنم. چریشوا تأکید کرد که این نامه را از پلیس با خود بگیرید تا ثابت کنید که دقیقاً پلیس هنگام مراجعه به پرونده های جنایی ، چگونه به مجازات های شخصی از یک شخص به کل شرکت دولتی روسیه تغییر می دهد ، به آنها اشاره می کنند. شاید آنها باید با این موضوع آشنا شوند.

به عنوان یک تذکر ، به دلیل تهدید به تعقیب کیفری از سوی مقامات استونی تحت ماده ای که حداکثر پنج سال حبس را در اختیار شما قرار می دهد ، کارمندان Sputnik استونی مجبور شدند از اول ژانویه سال 2020 تصمیم به اتخاذ تصمیم برای خاتمه روابط کار با سازمان مادر – آژانس خبری بین المللی “روسیه امروز”. در اول ژانویه ، اسپوتنیک استونی به حالت اورژانس به سر کار رفت.