Tiit Vähi: معیار تحول عادلانه در شهرستان Ida-Viru باید دینامیک جمعیت

پتانسیل منطقه

نقاط قوت شهرستان Ida-Viru نه تنها منابع معدنی آن (نفت شیل) است. اینها شامل بازار گسترده ای در ساحل دیگر ناروا ، زیرساخت های خوب (بزرگراه ها و راه آهن ، یک بندر) است. با این وجود ، نمی توان تغییرات جدی را که قبلاً اتفاق افتاده و اکنون در حال وقوع است را رد کرد.

یكی از عوامل مؤثر بر توسعه ایالت ایدا-ویرو عدم وجود روابط بین المللی عادی با كشور همسایه روسیه است كه منطقه را به بن بست می رساند. سرمایه گذاران غربی نمی خواهند به اینجا بیایند ، در حالی که سرمایه گذاران یا شرکای شرقی حتی در باز کردن حساب های بانکی نیز مشکل دارند.

“انتقال عادلانه” احتمالاً تعریف خیلی دقیقی نیست. این بدان معناست که به منظور تسهیل در انتقال ، تلاش های خاصی برای ایجاد شغل در بخش های دیگر انجام می شود ، برای کمک به مقامات محلی در زمانی که بخش شیل نفت در حال کاهش و کوچک شدن است و هیچ روابط عادی بین المللی با روسیه وجود ندارد و به نظر می رسد هیچ چیزی در این زمینه وجود ندارد. تغییر نخواهد کرد.

جدید عادی

استونی صادرکننده اصلی برق بود و اکنون خریدار است. چرا؟ قیمت CO2 تنظیم شده توسط کمیسیون اروپا هزینه تولید را افزایش می دهد. اتحادیه اروپا سهمیه های به اصطلاح رایگان را برای کشورها فراهم می کند ، که اگر قیمت CO2 همچنان به نظر بیاید ، کاهش می یابد. اکنون قیمت هدف 30 یورو است ، اما باید در نظر داشت که سال آینده پیش بینی می شود 40-50 یورو افزایش یابد. این یعنی چی؟ فقط آن شیل نفت باید در مرحله نهایی قرار گیرد.

مطمئناً بستن صنعت نفت شیل با پرداخت غرامت پولی به صاحبان و کارمندان غیرممکن است. در این حالت ، منطقه با فروپاشی اجتماعی همراه خواهد بود ، همراه با مهاجرت گسترده ، کاهش درآمد دولت های محلی و سایر پدیده های ناخوشایند. متأسفانه ، این فرایند می تواند در حال شروع باشد. بنابراین ، به دلیل فشارهای قیمت دی اکسید کربن ، از کار افتادن نفت سنگین در دستور کار قرار گرفته است. اما قبل از اینکه هر چیزی را ببندیم ، باید در مورد چگونگی تعویض بسته و چگونگی تأمین مالی انتقال به اصطلاح عادلانه فکر کنیم.

تجربیات خارجی وجود دارد که می توانیم چیزی را یاد بگیریم. در انگلیس ، مارگارت تاچر تقریباً به صورت مجزا تصمیم گرفت نیروگاه های زغال سنگ را با استفاده از یک روش سخت خاموش کند. این کشور تا به امروز با عواقب منفی این تصمیم دست و پنجه نرم می کند.

آلمانی ها بیشتر مراقب هستند ، آنها به دنبال گزینه های جدید ، راه حل های جدید برای تولید گرما و برق هستند ، آنها قصد دارند در 20 سال به انرژی سبز تغییر دهند ، آنها در حال بررسی سوخت های جایگزین هستند ، گاز طبیعی و تولید هیدروژن ، منابع انرژی تجدید پذیر در مورد فن آوری های جدید اطلاعات کافی در اینترنت وجود دارد ، مشکل این است که یک راه حل فن آوری کافی نیست. باید به مسئله سودآوری اقتصادی رسیدگی شود.

چه کاری باید انجام دهیم؟

دولت اعلام کرده است که قصد ندارد یک مرحله سریع و کامل از معادن نفت را بسازد. بودجه صندوق انتقالی برای پنج سال حدود 400 میلیون نفر است ، به علاوه بودجه دولت نیز موجود است. ایده هایی در مورد چگونگی استفاده از این پول برای منافع منطقه جمع آوری شده است ، که در آن همه می توانند شرکت کنند.

برای تغییر ساختار تولید ، ساکنان ایالت ویرا ویرو نیاز به تفکر جدید ، پروژه های جدید و سرمایه گذاری دارند. داشتن زیرساخت های خوب مهم است. به عنوان مثال ، ما بندر سیلامی را داریم که 100٪ با پول خصوصی و وام بانکی ایجاد شده است. ایده های بسیاری برای توسعه آن وجود دارد: انتقال از انرژی حرارتی به سوخت های تجدید پذیر ، ساخت اسکله مسافر ، ایجاد سرویس کشتی مسافری بین فنلاند شرقی و سیلامزه.

ما اصول و تاریخچه خط حمل و نقل بین Umeå و Vaasa را بررسی کرده ایم. این خط حدود 70 سال پیش وقتی ناوگان شخصی ناپدید شدند به صورت زنده ادامه یافت. دولت های محلی Umeå و Vaasa تصمیم گرفتند برای ایجاد سرمایه گذاری مشترک و راه اندازی خط حمل و نقل ، پول جمع کنند ، که این روند همچنان ادامه دارد – این تأثیر مثبتی بر اقتصاد منطقه و حرکت مردم دارد.

مسکن در منطقه ایدا-ویرو نیز باید بهبود یابد. چهار شنبه. اگر می خواهیم حرفه ای های با استعدادی را حفظ و جذب کنیم ، باید آنها را به محل زندگی و فرصت های توسعه و اوقات فراغت خانواده های خود جذب کنیم. خوشحال است که خیابان ها در سیلامä در حال پیشرفت هستند ، امکانات ورزشی و یک تفرجگاه ظاهر می شود. از جمله نكات كاربرد منابع مالي مي توان به بهبود محيط مسكن در منطقه اشاره كرد.

من معتقدم كه معياري كه ما (يا فرزندان خود) بتوانيم بفهميم كه يك تحول عادلانه موفق بوده است ، مي تواند موجب حفظ جمعيت شود. در شهرستان ایدا-ویرو تحقق عادلانه فقط در صورت موفقیت مردم در منطقه و ترک کردن مدارس و مهدکودک ها ، توسعه فرهنگ و ورزش موفقیت آمیز خواهد بود.