کشورهای بالتیک پس از راه اندازی نیروگاه هسته ای در Ostrovets

تجارت برق با بلاروس را متوقف می کنند

توافقنامه مربوطه روز دوشنبه توسط وزارتخانه های مسئول انرژی استونی ، لتونی و لیتوانی منعقد شد ، وزارت اقتصاد استونی در 1 سپتامبر گزارش داد.

برای جلوگیری از تجارت برق با بلاروس از سیستم گواهینامه های مبدا برق استفاده می شود. در حجم کاهش یافته ، تجارت در جهت روسیه و لتونی ادامه خواهد یافت ، که برای آن از ظرفیت باقیمانده تجارت داخلی بین کشورهای بالتیک استفاده خواهد شد. تجارت برق بین لیتوانی و کالینینگراد با حجم فعلی ادامه خواهد یافت.

علاوه بر این ، توافق نامه ای در مورد تعرفه واحد برای استفاده از زیرساخت ها حاصل شد. این تعرفه بلافاصله پس از تصویب قوانین لازم در لتونی و لیتوانی در پایان سه ماهه اول 2021 اجرا خواهد شد. قانون فعلی استونی در حال حاضر چنین تعرفه ای را مجاز می داند.

در رابطه با این توافق نامه ، پیش بینی می شود تجارت برق بین کشورهای بالتیک و کشورهای ثالث به نصف کاهش یابد. این توافق تا زمان هماهنگ سازی سیستم های انرژی کشورهای بالتیک با اروپای مرکزی که برای پایان سال 2025 برنامه ریزی شده است ، همچنان پابرجا خواهد بود. این عناصر ، باعث بهبود موقعیت بازار و چشم انداز تولیدکنندگان برق ما می شود. ” >