دولت در حال شروع بحث درباره بسته جدیدی از اقدامات اقتصادی است که توسط متخصصان

تهیه شده است

معاون توسعه اقتصادی وزارت امور اقتصادی و ارتباطات ویلار لوبی ، که رهبری شورای تخصصی تشکیل شده به ابتکار وزیر تجارت خارجی و فناوری اطلاعات رائول سیم را بر عهده داشت ، به پرتال گفت ERR که بسته اقدامات پاییزی بر روی موارد ضروری تمرکز می کند تجدید ساختار.

“شورای خبرگان زیر نظر نخست وزیر چگونگی اقدام در برابر این بحران را پیشنهاد کرد. آخرین آمار تولید ناخالص داخلی نشان می دهد که رکود اقتصادی کمتر از آن بود که از آن می ترسیدیم ، اما نباید فراموش کنیم که س isال این است که آیا ما بر اوج غلبه کرده ایم یا نه. هم دولت و هم دولت می توانند مداخله کنند کاهش وضعیت و تسریع بهبودی. این نقطه شروع ماست. ” – پیام کارشناسان به سیاستمداران این است که باید بحران را با قدرت بیشتری پشت سر گذاشت و اقتصاد استونی به تغییرات ساختاری نیاز دارد. ما باید یک اقتصاد مبتنی بر کار را به یک اقتصاد مبتنی بر تجربه تبدیل کنیم. ” این مشاغل برای مدتی ناپدید می شوند: “” بخش گردشگری کمترین دستمزد را دارد. اغلب از طریق این بخش است که جوانان وارد بازار کار می شوند. ما نباید به هر قیمتی این مشاغل را نگه داریم. “

بهبود اقتصادی باید توسط چهار اصلی پشتیبانی شود که پیشنهادات متخصصان بر آن استوار هستند.

سرمایه گذاری های ضد سیکل

از نظر اقتصاد کلان ، اولین اصل سرمایه گذاری های ضد سیکل خواهد بود. به عنوان مثال ، در بخش ساخت و ساز ، اوضاع در سه ماهه دوم هنوز به خوبی پیش می رفت ، اما پیش بینی می شود اوضاع در آینده بدتر شود ، بنابراین دولت می تواند سرمایه گذاری های برنامه ریزی شده خود را زودتر آغاز کند تا خلا launch ساخت و ساز را پر کند ، اما از حجم آن فراتر نرود.

” به عنوان مثال ، اگر راه سازان بتوانند سالانه 200 کیلومتر راه را بکشند ، افزایش حجم به 300 کیلومتر منطقی نیست ، زیرا در این صورت قیمت افزایش می یافت و آنها دیگر وقت کافی برای ساختن نداشتند. صدها میلیون یورو ، “لوبی توضیح داد.

اقدامات در بازار کار

در بهار ، هدف اصلی دولت محافظت از قرارداد کار ، یعنی نجات شغل بود. اما هرچه بحران بیشتر طول بکشد ، بنگاه های اقتصادی منطقی تری رفتار می کنند: در برخی مناطق ، کاهش های اجتناب ناپذیر آغاز شد. در همین راستا ، بسته اقدامات پاییزی بر ایجاد مشاغل جدید و بازآموزی افراد بیکار متمرکز شده است تا افراد بتوانند هرچه سریعتر مجدداً شغل پیدا کنند ، زیرا با کمک مزایا در صورت عدم تغییر شرایط اقتصادی ، پس انداز بی وقفه شغل امکان پذیر نخواهد بود.

“حفظ شغل برای همیشه با حمایت دولت غیرممکن است. اگر بازار برای مدت طولانی تری بسته بماند ، باید تغییرات ساختاری ایجاد شود.” ما نباید از محل کار ، بلکه از بیکاران محافظت کنیم. ما به آنها کمک خواهیم کرد تا کار کنید ، فقط در یک بخش دیگر. “

اکنون نرخ بیکاری هفت درصد است که کارشناسان آن را متوسط ​​ارزیابی می کنند.

” اما منطق اقتصادی حکم می کند که این شاخص ابتدا رشد کند و فقط پس از آن اصل این است که افراد می توانند در طی دوره های افزایش بیکاری در اسرع وقت به بازار کار بازگردند ، در حالی که بازآموزی و اطمینان از درآمد مناسب مهم است. ما برنامه های صندوق بیمه بیکاری را حذف خواهیم کرد ، منابع اضافی به آنجا هدایت می شود. “معاون وزیر گفت.

به گفته وی ، صحبت در مورد مشاغل در بخش گردشگری به این معنی نیست که این بخش باید بدون حمایت باقی بماند:” نیازهای گردشگری مورد توجه و پشتیبانی ما است. ما نمی توانیم کل بخش را نجات دهیم ، اما ما در مورد بخشی صحبت می کنیم که 8-10٪ از تولید ناخالص داخلی از آن حاصل می شود و باید در آن سرمایه گذاری کنیم تا کل ساختار از بین نرود. “

برای این کار ، با همکاری گردشگری شرکت ها راه حل هایی را توسعه داده اند که شامل اقدامات حمایتی دولت است.

سرمایه گذاری در نوآوری

اصول سوم و چهارم بیشتر به آینده می روند و بنیان های اقتصاد استونی را تغییر می دهند. آنها – سهمی در نوآوری است.

لوبی خاطرنشان کرد که بحران بهار در حال حاضر شرکت ها را مجبور به سرمایه گذاری کرده است ، به عنوان مثال ، برای ایجاد بسترهایی برای تجارت آنلاین ، به عنوان وضعیت خواسته شده است: “ما از دولت در زمینه نوآوری حمایت خواهیم کرد ، اما نه تنها تجارت آنلاین ، بلکه پروژه های دیگر. نوآوری بسیار سرمایه بر است و برای حمایت از آن به مقدار مشخصی احتیاج دارد. “وی یادآوری کرد که فشار بر دستمزدها حتی قبل از بحران بسیار زیاد بود و هزینه های کار در چندین بخش مانعی بود. این از نیاز به نوآوری صحبت می کند.

دولت همچنین با اعطای کمک های نوآوری محوری سبز را ارتقا خواهد داد. “این بحران می تواند فرصتی عالی برای فناوری های پاک و پشتیبانی از فن آوری های محوری سبز باشد. ایده های بسیار خوبی در استونی وجود دارد که می توان از آنها پشتیبانی کرد. لازم نیست همه چیز در خارج از کشور خریداری شود. بنابراین ما نوآوری ها را ارتقا خواهیم داد ، این امر اجتناب ناپذیر و بسیار ضروری است. “- نماینده وزارت گفت.

حمایت از قدرتمندان در زمینه صادرات

علاوه بر این ، اقدامات برای ارتقا ورود بنگاه ها به بازارهای خارجی. دولت قصد دارد فقط از بنگاه های اقتصادی قوی كه توانایی رشد در بازارهای خارجی را دارند حمایت كند.

“در مورد صادرات ، ما در کسانی سرمایه گذاری خواهیم کرد که قادر به کسب سهم بازار در شرایط سخت هستند. لوبی ادامه داد: “در بازار ، این امر احتمالاً منجر به ادغام خواهد شد ، شرکتها با هم متحد خواهند شد.

هر یورو سرمایه گذاری شده باید منجر به تغییر شود

معاون وزیر معتقد است که اقدامات بهاری برای کل اقتصاد مانند یک آمبولانس بود و بسته اقدامات پاییزی بیشتر هدفمند و آگاهانه خواهد بود. دولت هر یورو را سرمایه گذاری می کند با این انتظار که به تغییرات لازم در اقتصاد کمک کند.

“هر واحد پولی که بازار دریافت خواهد کرد باید منجر به تغییر شود. ما می خواهیم ببینیم صادرات ، عنصر نوآوری یا شاخص اطمینان ما در هر بخشی رشد می کند یا خیر. در بهار ، ما می دانستیم که این یک شوک کوتاه مدت در بازار است و می خواهیم به همه کمک کنیم. دیگر فرصتی نبود که فکر کنیم چه کسی به مقدار بیشتری و چه کسی کمتر نیاز دارد. اکنون ما وقت بیشتری داریم و می فهمیم که کدام بخش ها و بنگاه ها بیشتر رنج می برند. “

نمایندگان همه وزارتخانه ها در توسعه راه حل هایی شرکت کردند که پیشنهادات کارآفرینان از طریق سازمان های نمایندگی آنها ارائه شد. < p> دولت بسته تدابیر جدید را در روز پنجشنبه مورد بررسی قرار خواهد داد ، در صورت تصویب ، این موضوع در مذاکرات مربوط به بودجه دولت تبدیل خواهد شد.