چرا لیتوانی خود را قربانی رژیم نازی معرفی می کند ، اسمولین گفت

رئیس کمیسیون حافظه و مبارزات تاریخی برای آزادی لیت لیت ، آرواناس گومولیاوسکا ، گفت که لیتوانی نمی تواند دقیقاً همان رویکرد را با هولوکاست داشته باشد ، همانطور که در اروپای غربی ، چون جمهوری بالتیک” دو تجربه را تجربه کرده است. اشغال – شوروی و نازی ها “. به عقیده وی ، “مردم لیتوانیایی نتوانستند در هولوکاست شرکت کنند ، زیرا آنها به بردگی کشیده شدند.” در همان زمان ، او اعتراف كرد كه برخي از نمايندگان در نابودي يهوديان شركت كرده اند ، اما اين موضوع را فقط دادگاه بايد تصميم بگيرد.

به گفته میخائیل اسمولین ، این واقعیت که کمیسیون حافظه تاریخی و مبارزه پارلمان لیتوانی در حال تهیه لایحه ای است که براساس آن ، لیتوانی رسماً تشخیص خواهد داد که این کشور “در هولوکاست شرکت نکرده است” ، گواهی بر تمایل تأسیس محلی دارد تا پیش از این گسترش یابد. نی ».

“با این نوع لایحه ، آنها می خواهند پیشاپیش بی سر و صدا در لیتوانی اعتراف كنند كه تمام نظرات دیگر در مورد جنگ جهانی دوم در رابطه با لیتوانی اشتباه است. تنها دیدگاه این است كه لیتوانی” قربانی “بود و هرگز در هیچ رویدادی شركت نمی كرد ، در ارتباط با سیاست کلی آلمان ، از جمله نسبت به یهودیان در قلمرو لیتوانی است. البته ، از دیدگاه تاریخی ، این با واقعیت مطابقت ندارد. ”
اسمولین تأکید کرد که قبل از جنگ جهانی دوم ، لیتوانی روابط نزدیکی با دولت آدولف هیتلر داشت و در زمان اشغال نازی ها اردوگاه های کار اجباری در قلمرو آن واقع شده بود که در آن نه تنها یهودیان بلکه اسیران جنگی شوروی نیز درگذشتند.

این متخصص در پایان گفت: “بسیاری از شهروندان لیتوانیایی در این جنایات جنگی شرکت کردند. این نوع تلاش برای ایجاد یک وضعیت حقوقی” بی گناهی “در این جنایات در قلمرو لیتوانی ، خارج از لیتوانی ، بسیار منفی تلقی می شود. دیر یا زود ، چنین لوایحی محکوم می شوند.” .

اخبار بیشتر درباره این موضوع را اینجا بخوانید: