درمان برنامه ریزی شده در بیمارستان های استونی به سطح قبل از بحران رسیده است

در زمان شیوع اپیدمی بهار ، بیمارستان ها عملیات برنامه ریزی شده را به حالت تعلیق درآوردند و آنها را به تاریخ دیگری موکول کردند. در ماه مه ، پزشکان درمان برنامه ریزی شده را از سر گرفتند. اما در این زمان ، صف های عملیاتی به طور جدی افزایش یافته بود و برای اینکه بتوانیم به نوعی با شرایط کنار بیاییم ، مجبور شدیم حجم کار کادر پزشکی را افزایش دهیم ، “دوربین واقعی” گزارش می دهد.

“در ابتدا ، ما همچنین در مورد چگونگی کنار آمدن با این مسئله فکر کردیم. ، اما ما تعداد عمل های روزانه را افزایش دادیم و در نتیجه ، از نظر تعداد بیماران ، به میزان کمتری یا کمتری ، به سطح مورد نیاز رسیدیم “. پزشک اصلی بیمارستان منطقه ای استونی شمالی Peep Talving گفت.

در ایدا-تالین مرکزی بیمارستان خاطرنشان کرد: اوضاع مشابه بوده است و در یک ماه و نیم اول تابستان پزشکان بیش از حد معمول کار داشتند اما تا اوت آگوست پزشکان به حجم کار استاندارد خود برگشته بودند.

برای کسانی که می خواستند عملیات خود را به تأخیر بیاندازند ، این عملیات انجام شد. بنابراین فکر می کنم به هیچ وجه زیاده رویی وجود نداشته باشد. ” نه همه بیماران مشتریانی که عملیات آنها برای تابستان به تعویق افتاده بود ، اقدام به استفاده از این فرصت کردند. در بیمارستان دانشگاه تارتو ، به طور متوسط ​​، 10 بیمار هر ماه تابستان عمل خود را به تعویق می اندازند.

“این یک مشکل واقعاً جدی بود. از بین بیمارانی که عمل آنها از بهار به تابستان منتقل شده بود ، هر ماه حدود 10 نفر آندرس کوتار ، رئیس بخش پزشکی کلینیک دانشگاه تارتو گفت: “پزشکان همچنین توجه داشته اند که در نتیجه بیماری همه گیر ، تغییر کرده است.” رفتار بیماران.

کالوت گفت: “اگر این اوایل به این صورت بود که اگر شخصی دچار آبریزش بینی کوچکی باشد ، حتی به عمل آمده و تعجب می کردند که چرا جراحی نشده است و اکنون اصلا چنین مشکلی وجود ندارد.”