طراحی ایستگاههای BCL “Prospect Marshal Zhukov” و “Klenovy Boulevard 2”

مشخص شد

برندگان مسابقه بین المللی آزاد برای پروژه طراحی دو ایستگاه خط دایره بزرگ مترو مسکو انتخاب شدند. آنها دفتر معماری اسدوف و دفتر زاها حدید هستند. این را سرگئی سوبیانین در حساب خود در اینستاگرام اعلام کرد.

مسابقه بین المللی برای توسعه پروژه های طراحی ایستگاه های مترو در دو مرحله برگزار شد. در ابتدا ، تیم ها نمونه کارهایی از پروژه ها و مقاله های فعلی را ارائه دادند که شرح ایده های اصلی برای طراحی معماری و هنری ایستگاه ها است.

مرحله دوم به کار روی پروژه های رقابتی اختصاص داده شده است. فینالیست ها یک ماه و نیم را صرف تصحیح ایده های خود کردند ، و سپس مفاهیم نهایی را ارائه دادند.

ایستگاه های انتقال که پروژه طراحی آن در حین ساخت اجرا می شود ، در Horoshevo-Mnevniki و Nagatinsky Zaton واقع شده اند. Marshal Zhukov Prospect دو خط مترو را به هم متصل می کند – خط بزرگ دایره (BCL) و شعاع روبلوو-آرخانگلسک. این ایستگاه در تقاطع خیابان دمیان بدنی و خیابان مارشال ژوکوف واقع خواهد شد و به یک نقطه اصلی عبور و مرور برای ساکنان منطقه تبدیل خواهد شد.

ایستگاه “بلوار Klenovy 2” (نام کاربری) در تقاطع بلوار Klenovy با خیابان Kolomenskaya واقع خواهد شد و به بخشی از مرکز حمل و نقل تشکیل شده توسط BCL و خط امیدوار کننده مترو Biryulevskaya تبدیل خواهد شد. این امر وضعیت حمل و نقل در منطقه را بهبود می بخشد ، و همچنین دسترسی راحت به ذخیره موزه ” Kolomenskoye “.