حدود 450 امتیاز: از آنجا که از اول سپتامبر می توانید واکسیناسیون آنفلوانزا

انجام دهید

واکسیناسیون آنفلوانزا از 1 سپتامبر در مسکو آغاز می شود. شهروندان می توانند در تمام کلینیک های شهر بزرگسالان و کودکان و همچنین در 44 نقطه واکسیناسیون سیار واکسینه شوند. وزیر دولت مسکو ، رئیس دپارتمان بهداشت الکسی خريپون .

“در اول سپتامبر ، واکسیناسیون آنفولانزا در مسکو آغاز می شود. امسال ، این رویداد از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، زیرا افزایش آینده بروز فصلی سالهای 2020-2021 ویژگی های خاص خود را دارد. بنابراین ، در شرایطی که هوا هنوز گرم است ، در حال حاضر محافظت از خود در برابر آنفولانزا یک کار بسیار مهم است. واکسن آنفولانزا قابل اطمینان ترین میزان محافظت در برابر این عفونت است. پس از واکسیناسیون ، آنتی بادی های ویروس آنفلوانزا ظرف مدت دو هفته تولید می شود و برای یک سال کار می کنند. “Aleksey Khripun گفت.

ایستگاه های واکسیناسیون سیار در 36 ایستگاه مترو ، در دو ایستگاه دایره مرکزی مسکو و در دو سکو راه آهن و همچنین در چهار مرکز خدمات عمومی “اسناد من” کار خواهند کرد.

“رئیس بخش افزود:” ما سعی کردیم برنامه را طوری تنظیم کنیم که شهروندان بتوانند واکسن آنفلوانزا را به سرعت و به راحتی تزریق کنند.
برای واکسیناسیون ، فقط به گذرنامه و رضایت کتبی احتیاج دارید که در محل صادر می شود. قبل از واکسیناسیون ، معاینه پزشکی انجام می شود ، پزشک موارد منع مصرف احتمالی را تعیین می کند و پس از انجام عمل ، بیمار گواهی و توصیه هایی را دریافت می کند. این کار 10-15 دقیقه طول می کشد.

هر فرد بالای 18 سال می تواند در نقاط سیار بدون در نظر گرفتن محل ثبت نام واکسینه شود. زنان باردار فقط در پلی کلینیک ها واکسینه می شوند. شهروندان زیر 18 سال این فرصت را دارند که واکسن را در کلینیک ها ، مهدکودک ها ، مدارس و دانشکده ها تهیه کنند.

برای اطلاع از مکان و ساعات کار ایستگاه های واکسیناسیون و همچنین سایر اطلاعات دقیق در مورد واکسیناسیون آنفلوانزا ، می توانید در وب سایت وزارت بهداشت مسکو .

متخصصان واجد شرایط در نقاط متحرک کار می کنند و این روش با رعایت تمام استانداردهای بهداشتی انجام می شود: پزشکان دما را اندازه گیری می کنند ، آزمایشاتی را برای عفونت ویروس کرونا انجام می دهند و در صورت تشخیص علائم SARS ، اجازه کار ندارند.
واکسیناسیون موثرترین و ایمن ترین روش برای محافظت در برابر آنفولانزا و عوارض آن است. اثر محافظتی واکسیناسیون 10-15 روز پس از معرفی واکسن ظاهر می شود و حدود یک سال طول می کشد. در سالهای اخیر ، هیچ موردی از عوارض شدید ناشی از آنفلوانزا در میان کسانی که واکسینه شده اند ، در مسکو ثبت نشده است.

واکسیناسیون با داروهای خانگی که طبق توصیه های سازمان بهداشت جهانی تهیه شده اند انجام می شود. همه واکسن ها غیرفعال هستند ، به این معنی که حاوی ویروس زنده نیستند و نمی توانند باعث بیماری شوند. داروهای مورد استفاده در قلمرو فدراسیون روسیه دارای گواهینامه اجباری دولتی بوده و کاملاً ایمن هستند ، همانطور که توسط بسیاری از مطالعات تأیید شده است.