مسکلکووا از کمیساریای CE بخاطر کمک در حمایت از اسپوتنیک استونی

TALLINN ، 23 ژوئن – Sputnik . تاتیانا مسكالكووا ، مدافع حقوق بشر در فدراسیون روسیه ، از دونیا میاتاتوویچ كمیسر شورای اروپا به خاطر كمك وی در حمایت از حقوق روزنامه نگاران Sputnik استونی تشكر كرد ، گزارش RIA Novosti .

“می خواهم ابراز قدردانی کنم که درخواست های من از شما در مورد حمایت از Sputnik استونی پاسخی پیدا کرده است. متأسفانه ، روزنامه نگاران به دلیل کار با توافق با سازمانی که تحت تحریم قرار دارد ، تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند. این یک بهانه معین برای محدود کردن آزادی بیان است. ”

در ژانویه امسال ، مدیر اجرایی MIA “روسیه امروز” کریل ویشینسکی و رئیس شعبه استونی اسپوتنیک النا چریشوا در حاشیه جلسه زمستانی مجمع پارلمان شورای اروپا ، با میاتوویچ دیدار کرد قول داده است که اوضاع را بررسی کند.

دیروز Cherysheva را به جلسه آنلاین حقوق بشر در سازمان امنیت و همکاری اروپا گرفت و به شرکت کنندگان در مورد نقض آزادی بیان در استونی ، به ویژه وضعیت Sputnik استونی گفت.

در پایان سال 2019 ، کارمندان اسپوتنیک استونی تهدیدهای مستقیمی از رهبری پلیس و گارد مرزی این کشور دریافت کردند تا در صورت عدم پایان کار خود در سازمان مادر تا اول ژانویه سال جاری ، اقدامات جنایی علیه آنها آغاز کنند. به عنوان توجیهی برای این اقدامات ، تحریم های اعمال شده توسط اتحادیه اروپا در 17 مارس 2014 علیه تعدادی از اشخاص حقیقی و حقوقی با توجه به وقایع در اوکراین خوانده می شود. با این حال ، تحریم های اتحادیه اروپا نه علیه آژانس خبری Rossiya Segodnya ، که شامل Sputnik است ، بلکه شخصاً علیه مدیر کل آژانس دمیتری Kiselev معرفی شد.

قبلاً ، آرلم دزیر ، نماینده سازمان امنیت و همکاری اروپا ، در مورد آزادی رسانه ها گفت که آرزوی مقامات استونی برای گسترش اثر تحریم های شخصی اتحادیه اروپا علیه مدیر کل خبرگزاری Rossiya Segodnya به کارکنان Sputnik استونی ، مشکلی را در حوزه آزادی رسانه ایجاد می کند. به نوبه خود ، توماس گرمینگر دبیر کل سازمان امنیت و همکاری اروپا خاطرنشان کرد که تعهدات مربوط به تضمین آزادی رسانه ها در قانون هلسینکی قید شده است. ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ، با اظهار نظر در مورد وضعیت پیرامون اسپوتنیک استونی ، گفت که مقامات روسیه برای پشتیبانی از اسپوتنیک هنگام کار در کشورهای دیگر ، همه کارها را انجام می دهند.

مقامات کشورهای بالتیک بارها و بارها مانع کار رسانه های روسی شده اند. وزارت خارجه روسیه نشانه های واضحی از خط هماهنگ این ایالت ها اعلام کرد. وزارت آژانس روسی خاطرنشان كرد: موارد آزار و اذیت رسانه در كشورهای بالتیك ، “به وضوح نشان می دهد كه اظهارات عوامفریبی در مورد پایبندی ویلنیوس ، ریگا و تالین به اصول دموكراسی و آزادی بیان در عمل ارزشمند است. در مورد حمله مقامات استونی به اسپوتنک استونی واکنش نشان داد