Menaion، Prologue، Psalter: Glavarchiv – درباره كتابهای چاپی قدیمی

چند سال پیش ، گردآورنده و كارگر محترم فرهنگ روسیه ، ولادیمیر نظربوف 41 کتاب چاپی و نادر قدیمی را به بخش بایگانی تحویل داد. آنها در قرن های 17 تا 20 در چاپخانه های مختلف مسکو ، سن پترزبورگ ، کیف و پوچایف چاپ شدند. امروز ، Glavarchiv در مورد آنها می گوید.

کتاب های چاپ شده قدیمی کتاب هایی هستند که بعد از آن منتشر شده اند ظهور چاپ کتاب در روسیه در اواسط قرن شانزدهم و تا 1830. این مجموعه که در Glavarchiv نگهداری می شود ، کتابهای مذهبی سنتی از جوامع دین باستان در استان ولادیمیر را ارائه می دهد. نسخه ها با حروف سیریلیک به زبان اسلاونیکی کلیسا چاپ می شوند.

قسمت اصلی مجموعه کتابهای مذهبی است. اینها Menaion ، Prologue ، Psalter ، Chrysostom ، ساعت ، کتاب ساعتها ، رسول ، Catechism و دیگران است. همه ویرایش های ویران شده ترمیم شدند: متخصصان قسمت های از دست رفته ورق ها را چسباندند ، ساختار آنها را تقویت کردند ، کاغذ و مواد اتصال دهنده را تمیز و پردازش کردند.

در این مجموعه یک نسخه “Trefologion” وجود دارد. قبل از شکاف در کلیسا ، که در اواسط قرن هفدهم رخ داد ، این کتاب فقط یک بار – در سال 1638 – منتشر شد. به دلیل آتش سوزی در چاپخانه مسکو در سال 1634 ، انتشار Trefologion به حالت تعلیق درآمد و تنها در سال 1642 تکمیل شد. این تنها نمونه در تاریخ مطبوعات اولیه مسکو است ، هنگامی که انتشار یک کتاب هشت سال به طول انجامید و به جای نسخه استاندارد 1200 در 900 نسخه منتشر شد.

از نسخه ویژه “Kiev-Pechersk Paterikon” در 1702 ، حاوی 35 حکاکی در موضوعات کتاب مقدس ، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این مجموعه داستان درباره تأسیس صومعه کیف – پچرسک است. در قرن نوزدهم ، وی توسط الكساندر پوشكین ، كه كتاب را “جذابیت سادگی و داستان” تعریف كرد ، بسیار مورد ستایش قرار گرفت.

کتاب نادر دیگری – “دعا” – در چاپخانه اخوان المفیلیف Epiphany که متعلق به ماکسیم ووشچانکا ، حکاکی معروف مس بود ، چاپ شد. این نسخه به دلیل فرمت کوچکش قابل توجه بود. برای او ، ماکسیم ووشچانکا سه حکاکی مینیاتوری ساخته است. ویژگی دیگر این کتاب وجود ورق های سفید کاغذ دست ساز از اواخر قرن هجدهم است.

این مجموعه شامل دو نسخه از مزمور سال 1645 است. در چاپخانه مسکو کلیسای Troitsko-Vvedenskaya با همان ایمان در سال 1878 و 1884 بازنشر شد. مزمور به عنوان منبع اصلی اکثر نمازهای عصر و صبح بود. ارتباط آن با کتاب ساعتها تحت نام های “Psalter followed” یا “Psalter with Investigation” شناخته شده است.

بایگانی اصلی مسکو اسناد مقامات ، سازمان ها ، م enterprisesسسات و م institutionsسسات پایتخت ، مطالب از مجموعه های شخصی ، عکس ، صوتی و ویدئویی را ذخیره می کند. قدیمی ترین منابع به اواخر قرن هفدهم باز می گردد. این اسناد در پروژه های نمایشگاهی و آموزشی مورد استفاده قرار می گیرد و هر کسی که می خواهد تحقیقات خود را انجام دهد می تواند با اتاق های مطالعه بخش بایگانی تماس بگیرد.