رشد شخصی و کار گروهی: آنچه دانش آموختگان مدرسه شغلی تابستان

را آموخته اند

هفته گذشته پروژه شغلی دولت مسکو جوانان برای جوانان به پایان رسید ” مدرسه حرفه ای تابستان “ . بیش از پنج هزار دانشجو و فارغ التحصیل از دانشگاه ها برای آموزش درخواست کردند ، 200 نفر از آنها برای شرکت در برنامه انتخاب شدند. پس از دو هفته برنامه فشرده مدرسه ، 100 نامزد نهایی مشخص شدند. آنها نه تنها دانش و مهارتهای مورد نیاز امروز را دریافت كردند ، بلكه همچنین پیشنهادی برای گذراندن دوره شش ماهه كارآموزی پرداخته شده با دولت مسكو در پاییز دریافت کردند.

امسال این مدرسه به صورت آنلاین آموزش داده شد: در کنفرانس های ویدیویی ، در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها با برگزارکنندگان و مربیان ارتباط برقرار می کنند.

“این مدرسه نسیمی برای سازمان دهندگان و شرکت کنندگان بود. مهمترین نتیجه حاصل شده است – بچه ها با نگاه های مختلف به مسکو نگاه کردند و اکنون می خواهند در توسعه شهر مشارکت کنند ، آنها آماده هستند تا ایده های خود را ارائه دهند و از قبل در پاییز چنین فرصتی را خواهند داشت. “” polina Logova ، معاون رئیس اداره خدمات عمومی و پرسنل دولت مسکو گفت: پروژه های شغلی جوانان.

سه فارغ التحصیل از مدرسه شغلی تابستانی به mos.ru گفتند که چگونه این دو هفته را سپری کردند ، آنچه آموختند و از کارآموزی آینده خود انتظار دارند.

“من می خواستم از داخل نحوه کار دولت مسکو را ببینم”

“ابتدا ، من یک برنامه برای شرکت در” مدرسه شغلی تابستانی “در پورتال شغلی گذاشتم. a> دولت مسکو. سپس من مصاحبه ویدئویی و آخرین مرحله انتخاب را انجام دادم – آزمایش مهارت آموزی ، “می گوید اولگ بورلاکوف ، دانشجوی دانشگاه اجتماعی دولتی روسیه.

اولگ بورلاكف ، دانشجو

بچه ها به روش های مختلفی درباره “مدرسه شغلی تابستانی” اطلاعات کسب کردند. به عنوان مثال ، یکی از دانشجویان دانشگاه حقوق دولتی مسکو به نام O.E. کوتافینا نینا پونوماروا اطلاعات را در یک شبکه اجتماعی پیدا کرد.

“من می خواستم از داخل ببینم که چگونه دولت مسکو کار می کند ، کارمندان دولت چگونه کار می کنند ، و این روند چگونه به نظر می رسد. به عنوان یک وکیل آینده ، برای من بسیار جالب است که ببینم چگونه جریان کار سازمان یافته است ، خدمات حقوقی چگونه کار می کنند. “او در مورد آنچه باعث علاقه او به تحصیل در مدرسه شغلی تابستانی شده است ، می گوید.

دانشجوی دانشگاه پلی تکنیک ایوانوو دنیس آنیسیموف – برنامه ریز آینده شهری ، به لطف کارآموزی در دولت مسکو قصد دارد تجربه پایتخت را در این زمینه مطالعه کند: “من علاقه مندم که ببینم و درک کنم چگونه پروژه های برنامه ریزی شهری در عمل ، به ویژه در کلان شهری مانند مسکو. “

“این برنامه بسیار جالب طراحی شده است”

دانش آموزان “مدرسه شغلی تابستانی” توجه دارند که این آموزش در سطح بالایی برگزار شده است. این برنامه شامل چندین بلوک بود: بچه ها پروژه های توسعه نوآورانه ، ایجاد برند و پشتیبانی قانونی را مطالعه کردند. سخنرانان در مورد جذابیت سرمایه گذاری در پایتخت ، رواج آثار فرهنگی و مشخصات کار در بخشهای مختلف صحبت کردند.

دنیس آنیسیموف ، دانشجو

“این برنامه بسیار جالب طراحی شده است: زمان آنقدر واضح اختصاص داده شده است که شما فقط لذت می برید و کاملاً تمام اطلاعات را درک می کنید. من همچنین از اطلاعات ساختاری خوشم آمد. آنقدر توانمند ، بدون کلمات و آب بی مورد ، که همه چیزهایی را که در طول روز پشت سر گذاشته اید به یاد می آورید. “دنیس آنیسیموف تأکید می کند.

هر روز چندین وبینار با موضوعات حاکمیت شهری ، رشد شخصی و شغلی برگزار می شد. در تیم ها ، دانش آموزان درباره اطلاعات جدید و تکالیف تکمیل شده بحث کردند. اولگ بورلاکوف ، که قبلاً جهت کارآموزی آینده خود “رسانه شهر” را انتخاب کرده است ، بیشتر از همه سخنرانی خود را در مورد چگونگی حفظ نهادهای شهری در شبکه های اجتماعی ، نحوه کار سرویس های مطبوعاتی در دولت مسکو به خاطر آورد.

نینا پونوماروا می افزاید: “این یک دوره بسیار فشرده برای یک جنگنده جوان بود.”

“ترسناک بود ، اما بسیار جالب

خلاقانه ترین قسمت آموزش ایجاد فیلم بود. بچه ها به دو تیم تقسیم شدند و وظیفه داشتند مسکو را از طریق چشم این یا آن شی نشان دهند و تیم ها از طرف آنها انجام شد.

مکان اول توسط ویدیو ” از نگاه چشمان فضای سبز. ” اسکریپت ها این یک تجربه جدید بود. ترسناک اما بسیار جالب بود. ”

هنوز هم از ویدیو

“ما بلافاصله فهمیدیم که گرچه فیلم ما توسط هیئت منصفه مورد انتقاد قرار نگرفت ، اما احساسات زیادی نیز ایجاد نکرد. ما تصمیم گرفتیم آن را نهایی کنیم: در یک عصر کل مفهوم را تغییر دادیم ، و روز بعد صحنه های جدیدی را تکمیل کردیم. در نسخه جدید ، فضای سبز گفتگو با بیننده را به همراه دارد. گیاهان از آنچه برایشان اتفاق می افتد شکایت می کنند ، سپس با یک متخصص در مورد چگونگی بهبود زندگی خود در مسکو مکالمه می شود. در نتیجه ، ما یک ویدیوی زنده ، احساسی تر ، به دست آوردیم که پیروزی را برای ما به ارمغان آورد. “Oleg Burakov اضافه می کند.

اپراتور نینا پوناماروا مجبور شد کلاهبرداری کند ، زیرا تجهیزات حرفه ای در اختیار نداشت – همه چیز با تلفن فیلمبرداری شده بود. به عنوان مثال ، برای نشان دادن چگونگی گذراندن یک بروشور از یک شخص ، این دختر تلفن را بین دندانهای خود نگه داشت و یک تکه کاغذ را از یک دست به دست دیگر منتقل کرد. او یادآوری می کند که در آن لحظه یک سرایدار در حیاط مشغول کار بود و او با تماشای آن از آن لذت برد.

“ما نیاز داشتیم که قهرمان را که بر روی چمن ها قرار دارد شلیک کنیم و دوربین از او به آسمان پرواز می کند. ما هیچ نوع سلفی یا هواپیمای بدون سرنشین نداشتیم. ما راه حلی پیدا کردیم: دختر روی چمن دراز کشیده بود ، و من با تلفن خودم را به چنگال چسبانیدم ، او را از پله پله جدا کردم. ”

جایزه مخاطب به فیلم مسکو اهدا شد “ دنیس آنیسیموف همراه با تیم روی آن کار کرد. این اثر به مشکلات مرتبط با پرندگان شهری اختصاص دارد. اما مهمتر از همه ، نویسندگان راه حلی را پیشنهاد می کنند که هم برای مردم شهر و هم برای پرندگان مناسب باشد.

شات از فیلم

دنیس می گوید که تیمش بلافاصله مسئولیت ها را تقسیم کرد: او مسئول فیلمنامه بود و یک شخصیت منفی را بازی می کرد. “من یک کبوتر متنفر بازی کردم. و خیلی خنده دار بود ، زیرا خشم یا نارضایتی بدون لبخند بسیار دشوار بود ، “دنیس به یاد می آورد.

“فهمیدم که نکات – چیز اصلی نیستند”

هر یک از کسانی که دوره “مدرسه شغلی تابستان” را گذرانده اند نه تنها دانش کسب کرده اند ، بلکه شخصاً بزرگ شده اند. نینا پوناماروا می گوید که در طول این 10 روز متوجه شده است که مهمترین کار در هر شغل انجام کارهای بیش از حد انتظار شما است.

نینا پوناماروا ، دانشجو

“من همچنین فهمیدم که نکته اصلی نیست. من یک مجموعه دانشجویی عالی دارم: من همیشه به طرز دردناکی به نتایج واکنش نشان می دهم. به عنوان مثال ، در “مدرسه شغلی تابستانی” ما تست هایی را درباره مواد تصویب شده در طول روز انجام دادیم و وقتی از 10 امتیاز 10 امتیاز کسب نکردم ، 9 امتیاز گرفتم و نگران شدم. و مهمترین پیروزی من این است که بعد از مدتی دیگر نمرات بالایی را تعقیب نمی کنم. برای من مهم بود که هرچه بیشتر دانش کسب کنم. یعنی شما باید هر آنچه را می دهید و می دهید بیشتر از آنچه نیاز دارید بگیرید. سپس نینا معتقد است که امتیازها به خودی خود اضافه می شوند.

دنیس آنیسیموف به یاد می آورد: قبل از شروع دوره ، او فکر می کرد که فرمت آنلاین خیلی جالب نخواهد بود. اما دانش آموزان توانستند از راه دور با هم کار کنند و به عنوان یک مکانیسم واحد عمل کردند

“هنگامی که آموزش تازه آغاز شده بود ، مربی ما گفت که ما این دو هفته را برای مدت طولانی به یاد خواهیم آورد. و او درست بود. ”

“من مشتاقانه منتظر پمپاژ خودم به عنوان یک متخصص هستم”

20 نفر از برندگان “مدرسه شغلی تابستانی” قبلاً برای آموزش در دولت مسکو پذیرفته شده اند. 80 نفر از بهترین اعضای آن پس از مصاحبه ویدیویی با کارشناسان ، کارآموز می شوند.

کارآموزان آینده می توانند یکی از شش زمینه ای را انتخاب کنند که در آن مهارت های خود را ادامه دهند: “مدیا سیتی” ، “شهر اجتماعی” ، “منابع انسانی” ، “اقتصاد شهری” ، “محیط شهری راحت” و “فضای قانونی” .

“دوره کارآموزی شش ماهه ما در سه مقام مختلف دولت مسکو و نهادهای تابعه برگزار می شود. بسیار خوب است که ما خود را در نقش های مختلف امتحان می کنیم. ” او اطمینان دارد که تجربه جدیدی کسب خواهد کرد و مشکلاتی را حل خواهد کرد که به غیر از دولت مسکو قادر به مواجهه با آنها نبود: “من مشتاقانه منتظر درک خودم به عنوان یک متخصص هستم.”

دنیس آنیسیموف با او موافق است و اضافه می کند که او انرژی زیادی را برای کارآموزی صرف خواهد کرد ، اما در عین حال از آن بهره مند می شود. وی معتقد است دانش کسب شده به پیشرفت مسکو کمک می کند.