لتونی: ممكن است استونی در لیست كشورهایی كه در بدو ورود به آنها ایزوله می شود

وجود داشته باشد

این را متخصص بیماری های اپیدمی ، نماینده مرکز پیشگیری و کنترل بیماری های لتونی یوری پرهوششیکوف اظهار داشت.

کریسجانیس کارینس ، نخست وزیر لتونی در جلسه دولت در چهارشنبه ، با افزایش شیوع Covid-19 در لیتوانی و استونی ، اصطلاحاً “حباب بالتیک” از روز جمعه دیگر وجود نخواهد داشت. از اواسط ماه مه ، لتونی ، لیتوانی و استونی با ایجاد محدودیت در حرکت بین مرزی بین کشورهای بالتیک ، به اصطلاح “حباب بالتیک” را ایجاد کردند. ساکنان سه کشور می توانند آزادانه از کشوری به کشور دیگر سفر کنند.

وزیر امور خارجه استونی ، اورماس رینسالو گفت ERR که دولت لتونی ممکن است در روز پنجشنبه ، 3 سپتامبر ، شرایط انزوای خود را برای ورود از استونی ایجاد کند. “استونی ، لتونی و لیتوانی قبلاً برای حفظ” حباب بالتیک “توافق کردند. ایجاد محدودیت ها به معنای تغییر اساسی در قوانین این سیستم است. مذاکرات در مورد این موضوع ادامه دارد. من ترجیح می دهم تا زمانی که سیستم را اصلاح نکنیم ، قوانین قرنطینه منجمد شود Reinsalu گفت: “اما لتونی راه دیگری را انتخاب کرده است و دلیل آن این است که شیوع ویروس در کشورهای ما متفاوت است.

از صبح روز 2 سپتامبر ، میزان تجمع ویروس کرونا در استونی به مدت 14 روز 15.7 مورد بود. به ازای هر 100000 نفر.

در لیتوانی ، میزان بروز Covid-19 به 16.8 مورد در هر 100000 نفر رسیده است ، یعنی از آستانه ای که در آن خودزنی لازم است ، فراتر رفته است.

4 ، 2 مورد در هر 100000 نفر جمعیت ، که بیش از دو هفته کمترین میزان در اروپا در میان کشورهایی است که بیماران COVID-19 وجود دارد.

یک سوم موارد کشف شده COVID-19 در لتونی وارد می شود. غالباً ، آنها با ورود از انگلستان ، اوکراین ، روسیه ، استونی و فرانسه همراه هستند.