چه کسی برنده خواهد شد: آیا نیاز به ثبت نام بازدید کنندگان از رستوران ها ، تئاترها و سینماها عقلانی است؟

< رئیس شورای علمی دولت در زمینه مبارزه با ویروس کرونا ، پروفسور ویروس شناسی ایریا لوتسار ، صاحب سینما Sõprus ایندرک کازلا ، سرآشپز و صاحب رستوران Mon Repos ولادیسلاو دیاچوک ، برگزار کننده نمایش های تئاتر جشنواره سوتلانا یانچک به استودیو می آید. ناظران - وکلا Maarja Pild و Danil Lipatov.

مجریان – کریستا لنزین و آندری تیتوف.

پیشینه

از ابتدای ماه اوت در استونی ، افزایش چشمگیری در عفونت ویروس کرونا مشاهده می شود. مجدداً یک شورای علمی تشکیل شده است تا به دولت در مورد چگونگی کنترل بیماری کمک کند. دولت هنوز قصد ندارد محدودیت های سختگیرانه ای را ایجاد کند ، اما در حین بحث درباره اقدامات محافظت از سلامت عمومی ، ایده هایی از قبل ظاهر شده اند که طوفانی از احساسات را در رسانه ها و شبکه های اجتماعی ایجاد کرده اند.

یکی از این ایده ها توسط معاون وزیر وزارت امور اجتماعی ماریس جسی ابراز شد … وی با اشاره به تجربه سوئیس ، بلژیک ، آلمان ، ایالات متحده و برخی دیگر از کشورها ، پیشنهاد جمع آوری اطلاعات بازدید کنندگان از کنسرت ها و مکانهای تفریحی ، از جمله رستوران ها ، و ذخیره آنها برای مدت زمان مشخصی را داد. در این حالت ، با تشخیص کانون های بیماری ویروس کرونا ، وزارت بهداشت می تواند با افراد سریعتر تماس بگیرد. ایده جسی توسط شورای علمی مبارزه با ویروس کرونا نیز مورد حمایت قرار گرفت.

رستوران ها ، این ایده را پوچ خواندند. بازرسی حفاظت از داده ها اعلام کرد که این امر منجر به نقض نامتناسب حریم خصوصی می شود. این وزارتخانه خود اذعان می کند که اگر دولت بخواهد چنین اقداماتی را اجباری کند ، در این صورت قوانین باید تغییر کنند. با این وجود ، امکانات قانونی شخصیت پردازی سفرهای عمومی در حال بررسی است. و بسیاری این س askedال را پرسیدند: مرز بین نگرانی برای سلامتی و نقض حریم خصوصی افراد کجاست؟

نظرسنجی فیس بوک:

احساس شما در مورد ثبت نام مشتریان رستوران چیست؟ و علاقه مندان به کنسرت؟

  • ظالمانه ، این نظارت است
  • خوب ، خوب