سقف های پیاده روی: از ارتفاع کدام ساختمان ها می توانید چشم انداز مسکو را مشاهده کنید

راه رفتن روی پشت بام ها در سراسر جهان محبوب است. از ارتفاع می توانید شهر را از منظری جدید مشاهده کنید و نبود شیشه و دیوار به شما امکان دیدن یک نمای 360 درجه را می دهد.

سقف های مختلفی در مسکو وجود دارد ، جایی که به طور قانونی از شما دعوت می شود تا منظره های شهر را تحسین کنید. برای این کار ، شما حتی همیشه نیازی به بالا رفتن از ارتفاع عظیم ندارید – در ساختمانهای کوچک سکوهای رصدی وجود دارد. آنها به لطف موقعیت مکانی مناسب ، مناظر چشم انداز چشمگیر را ارائه می دهند
مسکو همچنین دارای پشت بام های رکورددار است: دارای عرشه های دیدنی و غول پیکر. برخی دیگر طرفداران موسیقی ، ورزش یا علم را به خود جلب می کنند. باقی مانده است که جالب ترین مورد را برای خود انتخاب کنید – و به جلو ، دقیق تر ، به بالا.

طاق پارک گورکی

خیابان کریمسکای وال ، 9

هر روز ، به جز دوشنبه ، از ساعت 11:00 تا 22:00

M. Denisov. Mos.ru

برای کسانی که از پشت بام قوس ورودی اصلی به پارک گورکی ، نمایی از برج های Vorobyovy Gory ، Shukhovskaya و Ostankinskaya ، آسمان خراش وزارت امور خارجه ، برج های مرکز تجاری شهر مسکو ، بیمارستان اول شهر ، کلیسای جامع مسیحی نجات دهنده ، آسمان خراش های استالین ، پل کریمه افتتاح می شود. در طول روز ، از طریق دوربین شکاری می توانید کوچه پس کوچه های پارک گورکی را مشاهده کنید. در ستون سمت چپ طاق موزه ای به پارک افسانه ای فرهنگ و تفریح ​​اختصاص دارد. عرشه رصد در ارتفاع 17 متری واقع شده است و با خرید بلیط برای بازدید از موزه می توانید به آسانسور برسید.

این پارک در سال 1928 تاسیس شد و در سال 1955 طاق به سبک امپراتوری استالینیست در ورودی آن ظاهر شد. معماران جورجی شکوکو و آسن اسپاسوف وظیفه طراحی یک طاق پیروزی را داشتند که قرار بود به نمادی از پیروزی اتحاد جماهیر شوروی در جنگ میهنی بزرگ تبدیل شود. این نویسندگان از بناهای تاریخی اروپا ، از جمله دروازه براندنبورگ در مرکز برلین الهام گرفته شده اند

غرفه “کارگر و زن مزرعه جمعی” در VDNKh

Prospect Mira ، 123b

در برنامه کنسرت های برنامه آموزشی “دانش. VDNKh “ و پروژه موسیقی در پشت بام < / a> قبل از 13 سپتامبر

یو. ایوانکو. Mos.ru

یک عرشه مشاهده غیر معمول در کنار VDNKh در سال 2018 در پشت بام غرفه زن کارگر و مزرعه جمعی افتتاح شد. این مجسمه افسانه ای 24 متری که به نمادی از یک دوران کامل تبدیل شده است ، برای یک نمایشگاه بین المللی در پاریس در سال 1937 ساخته شد. در سال 2003-2009 ، این مجسمه مرمت و در غرفه ای که امروز نمایشگاه ها در آن برگزار می شود و سالن سخنرانی VDNKh فعالیت می کند ، نصب شد. این میزبان سخنرانی ها ، کلاسهای کارشناسی ارشد ، سمینارها است.

و در فصل گرم ، جازمن ها ، طرفداران موسیقی الکترونیکی ، ایندی راک ، ریتم و بلوز و هیپ هاپ در سقف غرفه در پایین مجسمه جمع می شوند. به مدت سه فصل کنسرت های پروژه موسیقی در پشت بام و رویدادهای درون برنامه آموزشی وجود دارد دانش VDNKh “. از ارتفاع 35 متری ، شما می توانید با جزئیات کار معروف ورا موخینا را ببینید و چشم انداز پایتخت را تحسین کنید.

فروشگاه مرکزی کودکان در Lubyanka

Teatralny proezd، 5/1

هر روز از ساعت 10:00 تا 21:30

یو. ایوانکو. Mos.ru

عرشه مشاهده در سقف فروشگاه کودکان در سال 2015 افتتاح شد ، زمانی که بازسازی ساختمان معروف در Lubyanka به پایان رسید. از نقطه برجسته آن می توان طاق معروف Tretyakovsky Proezd و نمای گوتیک داروخانه فرین ، کرملین ، موزه پلی تکنیک ، میدان Lubyanskaya و اسپایر ساختمان اصلی M.V را مشاهده کرد. لومونوسوف می توانید شهر را از طریق تلسکوپ مشاهده کنید.

بازدیدکنندگان از طریق سالن موزه کودکی که در طبقه آخر ساختمان واقع شده است وارد اینجا می شوند. این اسباب بازی ها و محصولات کودک را از دهه 1950 تا 1980 به نمایش می گذارد. این مجموعه شامل حدود هزار مورد است که همه آنها در فروشگاه افسانه ای کودکان به فروش رسیده است.

ورزشگاه لوژنیکی

خیابان لوژنیکی ، ساختمان 24

برنامه فعلی – در سایت مجموعه ورزشی لوژنیکی (می توانید با کلیک روی” خرید بلیط “آن را مشاهده کنید)

عرشه مشاهده برای جام جهانی در پشت بام ورزش بزرگ Big Luzhniki ساخته شد. در ارتفاع 57 متری در امتداد محیط ورزشگاه واقع شده است ، طول سایت تقریباً یک کیلومتر است. به لطف موقعیت مناسب ، از اینجا منظره ای نفسگیر از مرکز شهر ، صومعه نوودویچی ، آسمان خراش های شهر مسکو ، ساختمان های دانشگاه دولتی مسکو و آکادمی علوم روسیه باز می شود.

عرشه مشاهده در Luzhniki از این جهت منحصر به فرد است که از اینجا می توانید نه تنها چشم انداز پایتخت را ببینید ، بلکه به زمین فوتبال نیز بروید. راهنماها حقایق جالبی را در مورد ورزشگاه اصلی کشور ، جایی که بازیهای المپیک 1980 ، جشنواره جهانی جوانان و دانشجویان ، فینال جام یوفا و لیگ قهرمانان ، کنسرت های ویکتور تسوئی ، رولینگ استونز ، مایکل جکسون برگزار شد ، معرفی می کنند.

پیاده روی پشت بام برای گروه های حداکثر ده نفره است. مدت زمان یک سفر 1.5-2 ساعت است. ایمنی هر بازدید کننده توسط یک سیستم خاص ، مشابه بیمه برای کوهنوردان تضمین می شود. در آخر هفته ها ، تورها هر دو ساعت یکبار شروع می شوند

سیاره مسکو

خیابان سادوویا-کودرینسکایا ، 5 ، ساختمان 1

به جز سه شنبه هر روز از ساعت 10:00 تا 21:00

کسانی که به علم و فضا علاقه مند هستند باید از سقف سیاره مسکو دیدن کنند. در فضای باز موزه Sky Park با ابزارهای عملیاتی برای انجام مشاهدات و یک رصدخانه بزرگ وجود دارد.

این مجموعه که برای اولین بار در سال 1947 افتتاح شد ، به اولین سایت در جهان تبدیل شد. همانطور که توسط دانشمندان تصور می شود ، وی به سنت های اقامتگاه های باستانی ستارگان ، مانند مجموعه معابد Heliopolis ، Stonehenge در انگلستان ، رصدخانه Musayon ​​در اسکندریه ، رصدخانه Regiomontana در نورنبرگ و دیگران ادامه داد. این مجموعه در سال 2011 دوباره متولد شد.

در پشت بام سیاره زمین ، می توانید مجموعه ای از گلدانهای زمینی ، زمینی و آسمانی ، کریدای مسکو ، دو برج رصدخانه با تلسکوپ ، یک چتر قطبی ، یک کره مسلح ، یک ژئوسکوپ و سایر نمایشگاه ها را مشاهده کنید. شما می توانید اجسام آسمانی را با استفاده از هر دو ابزار باستان و مدرن در اینجا مطالعه کنید.

در “پارک بهشت” آنها گشت و گذار و سخنرانی هایی درباره نجوم و کیهان شناسی انجام می دهند. در هوای پاک ، مشاهدات اجرام آسمانی – خورشید ، ماه ، خوشه های ستاره ای و کهکشان های دوردست در اینجا سازمان یافته است.

برج چشم

خاکریز Presnenskaya ، 10

روزانه از ساعت 10:00 تا 23:30

M. Denisov. Mos.ru

به کسانی که می خواهند همه چیز را یک باره ببینند ، پیشنهاد می شود تا به سقف آسمان خراش اوکو صعود کنند. در آنجا ، در ارتفاع 354 متری از سطح زمین ، بالاترین عرشه مشاهده در اروپا واقع شده است (در برج اوستانکینو ، عرشه مشاهده در 337 متر ، روی برج ایفل – حدود 300 متر) است. این مکان در فضای باز و با نمای 360 درجه واقع شده است.

برای اینکه بتوانید جزییات دیدنی مسکو را مشاهده و ضبط کنید ، دوربین شکاری ، یک عکس کامپوزیت و یک تلسکوپ با بزرگنمایی 600 برابر در سایت نصب شد. در طول گشت و گذار ، آنها در مورد ساخت آسمان خراش های شهر مسکو ، آنچه در آنهاست و چه کسی از آنها بازدید می کنند ، و همچنین مکانهای اصلی پایتخت صحبت می کنند.