ویروس کرونا در جهان: شیوع روزافزون در اتحادیه اروپا منجر به بروز مشکلات در بخش گردشگری می شود

موج دوم ویروس کرونا در حال شتاب گرفتن است. طی روز گذشته ، بیشتر موارد جدید آلودگی در هند ثبت شده است – بیش از 84000 مورد. در زیر ایالات متحده و برزیل با 44000 مورد جدید قرار دارند.

در اتحادیه اروپا ، وضعیت در همه جا گرم می شود. شاخص عوارض تجمعی برای دو هفته گذشته به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت در تقریباً تمام کشورهای اتحادیه اروپا از 16 فراتر رفته است ، فقط لتونی ، فنلاند و قبرس در تعداد آنها موجود نیست. در اسپانیا ، این رقم بالاترین است – 235 فرد آلوده در هر 100 هزار نفر ، طی روز گذشته ، تقریباً 9000 مورد جدید عفونت کشف شده است. در مادرید ، مقامات محلی محدودیت های جدیدی را وضع می کنند.

“جمع شدن بیش از 10 نفر از خانه های مختلف ، چه در مکان های عمومی و چه در قلمرو خصوصی مجاز نیست. تاکنون ، این محدودیت فقط مربوط به اجتماعات عمومی بود ، اما اکنون این محدودیت وجود دارد. Enrique Ruiz Escudero ، رئیس بخش بهداشت مادرید ، می گوید: “به همه مکان های عمومی گسترش یافته است ، اما موارد استثنایی نیز وجود خواهد داشت. نکته مهم دیگر ، کاهش ظرفیت مجاز سالن های تشییع جنازه ، سالن های دفن و مراکز سوزاندن جنازه از 75 به 60٪ است.” / p>

WHO بیانیه ای منتشر کرد مبنی بر اینکه اگرچه بسیاری از واکسن ها مرحله سوم آزمایش را طی می کنند ، اما تا اواسط سال آینده نمی توان در مورد واکسیناسیون جهانی صحبت کرد.

“مرحله سوم آزمایش بیشتر طول می کشد ، زیرا ما باید اطمینان حاصل کنیم در خصوصیات محافظتی واکسن و همچنین در ایمنی آن. در مرحله اول ، به ایمنی واکسن توجه زیادی می شود ، اما باید همیشه ، در مرحله سوم آزمایش ، به همین ترتیب باقی بماند مارگارت هریس ، سخنگوی WHO ، توضیح می دهد ، بنابراین شما باید در همه مراحل مراقب باشید.

تجارت جهانگردی از همه جا رنج می برد ، خیابان های خلوت مکان های شلوغ قبلاً در اروپا دوباره به واقعیت تبدیل می شوند. موزه شهر بروژ بلژیک در سال جاری انتظار خسارت چهار میلیون یورویی را دارد. بسیار عجیب “، – یادآور می شود استاد ارشد بروژ ، گوزن د فاو.

” سخت ترین چیز این است که شما نمی دانید آینده چه چیزی را به همراه خواهد آورد. ما نمی دانیم سپتامبر ، اکتبر ، زمانی که فصل شکلات آغاز می شود ، چگونه خواهد بود سپس هالووین ، بابانوئل ، کریسمس برگزار می شود. سپس اوج فصل برای ما فرا می رسد. بنابراین ما واقعاً دعا می کنیم که وضعیت بهتر شود. “شکلات دومینیک پرسون” می گوید.