این روزنامه نگار وضعیت اطراف اسپوتنیک استونی را با قتل سلیمانی

مقایسه کرد

TALLINN ، 7 ژانویه – اسپوتنیک . توماس سیلدام ، مفسران سیاسی تلویزیون و رادیو رادیو راست عمومی استونی (ERR) ، بسته شدن دفتر استونیایی خبرگزاری روسی اسپوتنیک را با حمله هوایی آمریکا به ایران در یک پخش مستقیم “قهوه +” در ETV +.

به گفته وی ، دیمیتری کیسلف ، مدیر عامل روسی امروز تحت تحریم های اروپا قرار دارد ، اما این مانع از این نمی شود که اسپوتنیک برای دیگران کار کند. کشورهای اتحادیه اروپا

“مقامات استونیایی اوضاع را اینگونه تفسیر می کنند: اگر کیسلوف تحت تحریم باشد ، باید تمام کسانی که برای او کار می کنند ، فعالیت خود را متوقف کنند. اما من خیلی خوب می فهمم: در واقع ، این همان مشاجره ای است که در اطراف ایالات متحده به وجود آمده است ، حمله موشکی به یک ژنرال ایرانی در بغداد انجام داد. (شب 3 ژانویه ، فرمانده یگان نخبه ارتش ایران ، جنرال قاسم سلیمانی ، در یک حمله هوایی آمریکا کشته شد – اد.) برخی می گویند که نقض قوانین بین المللی صورت گرفته است ، برخی ادعا می کنند که اقدامات آمریکا سیلدام گفت: “این دفاع شخصی او است. کیسلوف نیز همین است. ما می بینیم که در برخی کشورها اسپوتنیک با آرامش کار می کند.”

پست جدید  Kanye به ویدیوی Lil Uzi Vert در پاسخ گفت "Kanye A F't c * With me"

به گفته یک روزنامه نگار ERR ، نفوذ اسپوتنیک بر جامعه استونی اندک است.

“سیلدام افزود:” اگر فکر می کنید آن را به عنوان یک دهان تبلیغاتی مطرح کنید ، این یک دهان بسیار ضعیف است. ”
وی خاطرنشان كرد كه مقامات روسی می توانند به عنوان مثال با محروم كردن روزنامه نگاران استونی كه در مسكو از اعتبار نامه ها استفاده می كنند ، به اوضاع با اسپوتنیك در استونی پاسخ دهند.

وی در پایان گفت: “اما امیدوارم که چنین اتفاقی نیفتد”.

“blockquote class =” marker-quote1 “>
کارمندان اسپوتنیک استونی مجبور شدند روابط کار خود را با تحریریه به دلیل تهدید به تعقیب کیفری از سوی مقامات جمهوری تحت ماده ، که حداکثر تا پنج سال زندان نیز دارد ، فسخ کنند. پیش از این ، اگر روزنامه نگاران روابط کار خود را با MIA Rossiya Segodnya تا 1 ژانویه 2020 خاتمه ندهند ، کارمندان Sputnik Estonia تهدید مستقیم از پلیس و هیئت نگهبان مرز برای شروع پرونده های جنایی علیه آنها دریافت کردند. “استدلال” برای چنین اقداماتی ، مقامات استونیایی مجازاتهای اعمال شده توسط اتحادیه اروپا را در 17 مارس 2014 علیه برخی از شهروندان و اشخاص حقوقی علیه زمینه وقایع در اوکراین وضع کردند. در همین زمان ، اقدامات محدود کننده ای نه علیه MIA Rossiya Segodnya ، که شامل Sputnik است ، بلکه شخصاً علیه مدیر کل آژانس دمیتری Kiselev ، اعمال شد.

پست جدید  Three 6 Mafia's Juicy J و DJ Paul با 6،45 میلیون دلار دادخواست نقض حق نسخه برداری

از اول ژانویه ، سایت به حالت اضطراری به کار خود ادامه داد.

MIA Rossiya Segodnya از کلیه سازمانهای بین المللی و اروپایی خواست تا موضع خود را در مورد اقدامات مقامات استونی نشان دهند. به ویژه ، ستاد تحریریه آژانس به سازمان ملل ، اتحادیه اروپا ، سازمان امنیت و همکاری اروپا ، پارلمان اروپا ، گزارشگران بدون مرز مراجعه کرد.