هنوز هم با روحیه ای نیرومند: تالین به ایثارگران جنگ بزرگ میهنی در سال نو

TALLINN ، 31 دسامبر – Sputnik ، یولیا کالینینا. اعضای خط مقدم و انجمن های” فرزندان جنگ بزرگ میهنی “فعالیت های سنتی پیش از تعطیلات را انجام دادند – با سلام سال نو به خانه های جانبازان تالین رفت.

اولین سلام ها در تاریخ 28 تا 29 دسامبر به مخاطبان جانبازان تحویل داده شد. این هدایا توسط شرکت کنندگان در بزرگترین نبردهای جنگ بزرگ میهنی ، مدافعان لنینگراد و جانبازانی که مستقیماً استونی را آزاد کردند ، دریافت شدند. همه آنها و بسیاری از جانبازان دیگر سخنان گرمی خطاب به آنها ، سال نو مبارک را شنیدند.

Sputnik استونی قبلاً نوشته بود که هم اکنون 287 نفر در انجمن شرکت کنندگان در جنگ جهانی دوم تالین ثبت نام کرده اند. میانگین سنی جانبازان 95 سال است. هشت جانباز در خانه های سالمندان وجود دارد ، 28 نفر در بستر هستند. 217 جانباز خانه را ترک نمی کنند.

هدایا برای جانبازان

چهار گروه کیت های غذایی تعطیلات را برای جانبازان بستری و کم جابجایی تحویل دادند. آندری گونچاروف ، هماهنگ کننده بخش “فرزندان مشارکت کنندگان در جنگ بزرگ میهنی” وظیفه تحویل بسته های غذایی را در منطقه لنیزشیه تالین بر عهده داشت ، و رئیس انجمن تاریخی نظامی خط مقدم ، آندری لازورین ، آنها را در منطقه کوپلی تحویل داد.

© عکس: Front Line
جانبازان جنگ هدایایی را از اعضای Front Line دریافت کردند

اکثر داوطلبان در بزرگترین منطقه پایتخت – Lasnamäe شرکت داشتند. نینا پاولووا ، رئیس هیئت مدیره انجمن تالین مشارکت کنندگان جنگ جهانی دوم ، خاطرنشان کرد که همیشه یاران زیادی در اینجا وجود دارند.
او گفت: “اول از همه ، این یک سرباز سرباز سرباز ، سرهنگ بازنشسته میخائیل پارفنوویچ سولوشوننووک و همچنین باشگاه” فعال “با جوانی فوق العاده آنها است که به ما در این زمینه کمک می کند.”

نینا پاولووا مطمئن است که چنین دیدارهایی توسط افراد جوان و فعال ، جانبازان را تشویق می کند و باعث می شود احساس مثبت شود.

“ما سالها پیش ، حتی در طول ولادت عیسیویچ متلیسا / سالها پیش ، ما را به تبریک به ایام جانباز تبریک گفتیم. آندری لازورین ، رئیس انجمن نظامی – تاریخی خط مقدم ، گفت: چنین جلساتی قبل از تعطیلات با جانبازان تبدیل به یک سنت خوب شده است. ”

© عکس: Front Line
کهنه سربازان جنگ هدایایی از دست اعضای Front Line دریافت کردند

به گفته آندری گونچاروف ، هماهنگ کننده انجمن شرکت کنندگان فرزندان جنگ بزرگ میهنی ، لازم است که در مورد جانبازان نه تنها در تاریخ 9 مه به یاد داشته باشید. بسیاری از سربازان خط مقدم ، کارگران محاصره و جبهه داخلی که در کنار ما در اینجا زندگی می کنند و اکنون به کمک و مراقبت مداوم نیاز دارند.

گونچاروف گفت: “برای من شخصاً ، این مبارزات انتخاباتی سال نو فرصتی است تا از جانبازان باقی مانده برای زندگی ما تشکر کنم.”

جانبازان با روحیه ای گرم از مهمانان استقبال کردند و برای ارتباطات باز بودند

Aviator ، مدافع کاروان های شمالی متحدین و امروز یکی از فعال ترین جانبازان یوری ایوانوویچ سابانتسف برای تبریک گفت. وی گفت: “سال نو زمان انتظارات و امیدهای شاد است. همه ساله ما این تعطیلات را با اعتقاد به خوشبختی جشن می گیریم و البته سال آینده بهتر از سالهای قبل خواهد بود.”

© Sputnik / یولیا کالینینا
سرباز خط مقدم یوری ایوانوویچ سابانتسف

تک تیرانداز سابق آنتونینا جورجیووا شوچنکو (در عکس اصلی – اد.) مطمئن است که سال نو مهربانی ترین تعطیل است که اقوام و دوستان خود را در کوشش متحد می کند.

فرمانده سفارش افتخار درجه سوم الكساندر استپانوویچ آرسین ، كه لهستان و آلمان را آزاد كرد ، یك شركت كننده در توفان برلین در سال 1945 ، هنوز هم دستمایه ای قوی دارد: “به همه جانبازان تبریک بخاطر تعطیلات تبریک بگویید! بچه ها ، نگه دارید!”

© عکس: یولیا کالینینا
آندری گونچاروف و شرکت کننده در توفان برلین الکساندر استپانوویچ آرسین

تاتیانا سوکولووا ، نماینده بنیاد خیریه “به یاد ولادیمیر متلیتسا” ، با هدایا از منطقه Mustamäe بازدید کرد. وی گفت: “وقتی پاسخی را كه در دل جانبازان شما آمده ، می بینید ، می خواهید كه این كار را ادامه دهید.”

نینا پاولووا با تشکر از همه کسانی که در عمل تبریک سال نو به پیشکسوتان شرکت کردند اظهار داشت: “من از ته قلبم از همه کسانی که وقت ، مراقبت و توجه خود را به پیشکسوتان عزیز خود اهدا کردند سپاسگزارم.”

© Sputnik / Denis Pastukhov
رئیس انجمن تالین شرکت کنندگان در جنگ جهانی دوم نینا پاولووا

به گفته وی ، ارائه پشتیبانی اخلاقی و مادی به جانبازان جنگ بزرگ میهنی همچنان وظیفه اصلی انجمن تالین مشاركت كنندگان جنگ جهانی دوم خواهد بود.

اکنون در استونی یک سنتی اقدام خیرخواهانه در حمایت از جانبازان انجمن شرکت کنندگان در جنگ جهانی دوم تالین که در کنار ائتلاف ضد هیتلر جنگیدند. همه می توانند به جانبازان کمک کنند.

* ولادیمیر Metelitsa – رئیس پیشین انجمن تالین از مشارکت کنندگان ائتلاف ضد هیتلر در جنگ جهانی دوم ، در اصل جنبش کهنه کار در استونی بود.

همچنین بخوانید: