وزیر امور خارجه استونی ، تحریم ها علیه Sputnik را موضوع “دفاع از اروپا”

RIGA ، 16 ژانویه – Sputnik . وزیر خارجه استونی استورماس ارومس رینسالو تحریم ها علیه اسپوتنیک استونی را موضوع “دفاع از اروپا” خواند و گزارش RIA Novosti . رینسالو در حاشیه مجمع بین المللی علوم سیاسی سیاسی گفتگو با رئوسینا گفت: “استونی سیاست تحریم های اتحادیه اروپا را دنبال می کند ، نه علیه اسپوتنیک ، بلکه با توجه به مجازات های شخصی اعمال شده بر روی (دبیر کل روسیه امروز) دیمیتری کیزلوف.” “.
وی افزود:

“این هیچ ارتباطی با آزادی رسانه ها ندارد ، این همه مربوط به دفاع از دفاع ، دفاع از اروپا ، آزادی است.”

به دلیل تهدید به تعقیب کیفری از سوی مقامات استونی ، براساس ماده ای که تا پنج سال زندان ارائه می کند ، کارمندان اسپوتنیک استونی مجبور شدند از اول ژانویه سال 2020 تصمیم به اتخاذ تصمیم برای خاتمه روابط کار با سازمان اولیا بگیرند – آژانس خبری بین المللی “روسیه امروز”. در تاریخ 1 ژانویه ، مشخص شد که وب سایت Sputnik استونی به حالت اضطراری رفته است.

الوتا چریشوا ، رئیس اسپوتنیک استونی در برنامه گفتگو “چه کسی پیروز خواهد شد؟” a> در کانال تلویزیونی استونی ETV + اشاره کرد که MIA Rossiya Segodnya توسط Kiselev کنترل نمی شود ، دارایی های وی در آنجا نیست. وی افزود که MIA Rossiya Segodnya یک رسانه روسی فدرال است ، یک شرکت واحد است.

با توجه به نتایج رای گیری تلفنی پس از برنامه ، 90٪ از تماس گیرندگان اعتراف كردند كه سونسوری علیه اسپوتنیك در استونی وجود دارد ، 10٪ با این امر موافق نیستند.

آرلم دسیر ، نماینده سازمان امنیت و همکاری اروپا ، در مورد آزادی رسانه ها گفت که تمایل مقامات استونی برای گسترش اثر تحریم های شخصی اتحادیه اروپا علیه مدیر کل روسیه امروز به اسپوتنیک استونی ، مشکلی را در حوزه آزادی رسانه ها ایجاد می کند.

هیات تحریریه خبرگزاری Rossiya Segodnya پیشتر از کلیه سازمانهای بین المللی و اروپایی خواسته بود تا موضع خود را در مورد اقدامات مقامات استونی بیان کنند و به ویژه به سازمان ملل ، اتحادیه اروپا ، سازمان امنیت و همکاری اروپا ، پارلمان اروپا ، گزارشگران بدون مرز مراجعه کنند.

ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ، با اظهار نظر در مورد اوضاع پیرامون اسپوتنیک استونی ، گفت که مقامات روسیه برای پشتیبانی از اسپوتنیک هنگام کار در کشورهای دیگر ، همه کارها را انجام می دهند. یک منبع عالی رتبه در مسکو به ریا نووستی گفته است که متصدیان انگلیس در اقدامات مقامات استونی دخیل هستند ، این امر در نظر گرفته می شود تا در آینده نزدیک اقدامات متقارن علیه رسانه های انگلیس در روسیه انجام شود.

پست جدید  SBTRKT با چهارمین آلبوم مورد انتظار "The Rat Road" بازگشت