دبیرکل سازمان امنیت و همکاری اروپا به نامه ای درباره وضعیت Sputnik استونی

پاسخ داد

TALLINN ، 9 ژانویه – Sputnik . توماس گرمینگر دبیرکل سازمان امنیت و همکاری اروپا به ریا نووستی گفت که وی نامه ای از وزارت امور داخله روسیا سگودنیا دریافت کرده است ، که در رابطه با اوضاع با اسپوتنیک استونی ارسال شده است ، و به آن پاسخ داده است. در مقاله ای که تا پنج سال زندان داشته باشد ، کارمندان اسپوتنیک استونی مجبور شدند از اول ژانویه سال 2020 تصمیم به اتخاذ تصمیم برای خاتمه روابط کاری خود با دفتر تحریریه بگیرند. در تاریخ 1 ژانویه ، مشخص شد که وب سایت Sputnik استونی به حالت اضطراری رفته است.

گرمینگر گفت: “من از اوضاع آگاه هستم. نامه ای دریافت کردم و در 31 دسامبر به آن پاسخ دادم.” “من همچنین خوشحال هستم كه اعلام می كنم كه مؤسسه مسئول رسانه – دفتر نماینده سازمان امنیت و همکاری اروپا در آزادی رسانه ها – این مسئله را تحت نظر دارد. از این نظر ، او قبلاً با مقامات استونیایی ارتباط برقرار کرده است. من می دانم که او نامه ای برای آنها ارسال کرده است ، دبیرکل سازمان امنیت و همکاری اروپا افزود: “نشان دادن چقدر مهم بودن ایجاد موانع برای کار خبرنگاران خارجی به طور غیر ضروری مهم نیست.”
طبق این قانون ، تحریم های اعمال شده توسط اتحادیه اروپا در 17 مارس 2014 علیه تعدادی از اشخاص حقیقی و حقوقی با توجه به وقایع در اوکراین به عنوان توجیهی برای تهدیدات مستقیم برای شروع دادرسی کیفری علیه کارمندان Sputnik استونی ذکر شده است. با این حال ، تحریم های اتحادیه اروپا نه علیه خبرگزاری روسی Rossiya Segodnya ، که شامل اسپوتنیک است ، بلکه شخصاً علیه مدیر کل آژانس دیمیتری کیسلف اعمال شد.

هیات تحریریه خبرگزاری Rossiya Segodnya پیشتر از کلیه سازمانهای بین المللی و اروپایی خواسته بود تا موضع خود را در مورد اقدامات مقامات استونی بیان کنند و به ویژه به سازمان ملل ، اتحادیه اروپا ، سازمان امنیت و همکاری اروپا ، پارلمان اروپا ، گزارشگران بدون مرز مراجعه کنند.

ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ، با اظهارنظر درباره اوضاع پیرامون اسپوتنیک استونی ، گفت که مقامات روسیه برای پشتیبانی از اسپوتنیک هنگام کار در کشورهای دیگر ، همه کارها را انجام می دهند.
مدیر اجرایی MIA “روسیه امروز” کیریل ویشینسکی یک فلش اوت # SputnikSila را در حمایت از کارمندان پورتال Sputnik استونی راه اندازی کرده است. نماد فلاش موبایل یک کتریبل است که به رنگ زرد شرکتی با کلمات “Got You Covers” رنگ شده است. (“به ما تکیه کنید!”).

مدیر کل روسیه امروز MIA دیمیتری Kiselev ، نماینده رسمی وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه ، ماریا زاخارووا ، عضو کمیته دولت دوما در امور بین الملل یوگنی پریماکوف ، ارمنستان گاسپاریان ، رئیس انتشارات صندوق حمایت از ارزش های ملی و رئیس کمیسیون توسعه اتاق عمومی فدراسیون روسیه در حال حاضر عضو شده اند. الكساندر مالكوویچ ، جامعه اطلاعاتی ، رسانه ها و ارتباطات جمعی.