یک تجمع اعتراضی در مرکز مینسک در حال انجام است ، نیروهای امنیتی شروع به بازداشت معترضین

براساس گزارش رسانه های محلی ، شرکت کنندگان در” راهپیمایی برای صلح و استقلال “غیرمجاز در هتل مینسک در خیابان استقلال شروع به جمع آوری کردند. با این حال ، شش واگن شالیزار به سمت آنها حرکت کردند. پلیس دستگیری را آغاز کرد ، گزارش های اینترفاکس .

دستگیری ها در حال انجام است به فریادهای “شرمنده!” رانندگانی که از آنجا رد می شوند در حال بوق زدن هستند. سبد چرخ ها به سرعت با مردم پر می شوند و بلافاصله از میدان خارج می شوند.

به گفته شاهدان عینی ، میدان استقلال در مرکز مینسک محاصره شده است. وارد نیروهای امنیتی حلقه شوند. ترافیک در امتداد خیابان بیشتر به سمت میدان اکتابابسکا مسدود شده است. معترضین شعار می دهند: “برو برو!”

در نزدیکی پل مشرف به خیابان موسکوسکایا ، فضا توسط نیروهای امنیتی مسدود شده است. سپرهای محافظ ویژه و تجهیزات ویژه در آنجا مستقر شده است. سرویس مطبوعاتی مترو مینسک گفت: چهار ایستگاه مترو مینسک به طور موقت برای ورود و خروج بسته است. ما در مورد ایستگاههای “Ploshchad Lenina” ، “Oktyabrskaya” ، “Kupalovskaya” و “Ploschad Pobedy” صحبت می کنیم.

مارس زنان شنبه در مینسک برگزار شد

روز شنبه 29 آگوست یک اقدام اعتراضی جدید در مرکز مینسک انجام شد. این بار ، حدود 10 هزار نفر در راهپیمایی همبستگی زنان در حمایت از ساکنان بلاروس بازداشت و مورد ضرب و شتم در تظاهرات قبلی شرکت کردند ، گزارش می دهد meduza.io .

پلیس ضد شورش بلاروس چندین بار راه را برای شرکت کنندگان در راهپیمایی مسدود کرد ، اما نتوانست جلوی موکب را بگیرد. چندین بار زنان بندناف را شکستند. در مورد بازداشتهای منفرد از شرکت کنندگان در راهپیمایی و روزنامه نگاران گزارش شده است ، اما پلیس دستگیرهای گسترده ای انجام نداده است.