یک گراز وحشی با ASF در Raplamaa

یافت شد

به گفته Maarja Christian ، مشاور دپارتمان بهداشت و رفاه حیوانات از گروه دامپزشکی و مواد غذایی ، این یک زن بالای دو سال بود که توسط یک ماشین مورد اصابت قرار گرفت.

به گفته کریستین ، این بخش به طور منظم ASF را کنترل می کند از گرازهای وحشی وی گفت: “طی یک و نیم سال گذشته تنها گرازهای وحشی با آنتی بادی های بیماری پیدا شده اند ، یعنی افرادی که با ویروس ASF روبرو شده اند و خود عامل بیماری نیز پیدا نشده است. اما اکنون یک گراز وحشی با ویروس ASF تشخیص داده شده است.”

“این خبر بسیار بدی برای شکارچیان است ، ما خیلی امیدوار بودیم که به زودی جنگل های ما از ASF آزاد شوند و بتوانیم به زندگی عادی برگردیم. برای ما ، این مورد به این معنی است که ما باید همچنان تعداد گرازهای وحشی را پایین نگه داریم. همانطور که در سالهای اخیر این کار را انجام داده ایم ، از الزامات امنیت زیستی پیروی کنیم. ” کریستین گفت: “با این وجود ، این مورد نشان می دهد که عامل ایجاد کننده بیماری در بین گرازهای وحشی در حال شیوع است. بنابراین رعایت قوانین ایمنی زیستی چه در شکار و چه در مزارع خوک سازی هنوز بسیار مهم است.” / p>

دوره فعال گسترش ASF همچنان ادامه دارد این بخش خاطر نشان کرد ، تقریباً هر روز شیوع جدید خوک های اهلی در مزارع اروپا گزارش می شود. در این سال ، ASF در مزارع پرورش خوک در لتونی ، لیتوانی ، لهستان ، اوکراین ، بلغارستان ، صربستان ، یونان ، مولداوی ، اسلواکی و رومانی شناسایی شد. گراز وحشی.