نمایشگاهی از خرسهای عروسکی در موزه پرسه زن کیارا

مایا سیلد سالها است که اسباب بازی های نرم جمع می کند: بیشتر گوزن ها و خرس ها. او مدتها به عنوان معلم در یک مهد کودک کار کرد و پس از بازنشستگی ، در یک مرکز مراقبت از کودکان و افراد با نیازهای ویژه داوطلب شد. در ماه جولای ، گروهی از افراد و داوطلبان این مرکز از موزه کالسکه در کیارو بازدید کردند. پس از آن ، سیلد ایده تشکیل نمایشگاهی از خرس های خود را پیدا کرد و در پایان ماه اوت 103 خرس از مجموعه خود از راکوره به کیارا رسید. نمایشگاه خرس ها می فهمند تا پایان سپتامبر سال 2020 دایر خواهد بود.

موزه صندلی چرخدار کیارو در سال 2012 توسط مستندساز آلنا سورژیکووا تاسیس شد. در حال حاضر ، این موزه بیش از 120 پرسه زن از قرن 19 تا 1998 دارد. در اینجا می توانید کالسکه های منحصر به فردی از زمان تزارها ، واگن های اصیل انگلیسی ، واگن های آلمانی از کارخانه های ناتر و زکیوا ، مدل های چک لیبرتا ، ایتالیایی پگ پرگو ، صلیب انگلیسی نقره ، اممالژونگا ، واگن های استونی از جمهوری اول ، مدل های دوران اتحاد جماهیر شوروی از کارخانه Teras را مشاهده کنید.

< p> موزه کالسکه های کیارو ، مانند بسیاری موزه های دیگر در استونی ، در تاریخ 29 اوت از ساعت 18:00 تا 23:00 باز خواهد بود. ورود در شب موزه رایگان است.