در سراسر جهان ، مدارس در تلاشند تا از آموزش کودکان

اطمینان حاصل کنند

در پاییز امسال ، آنها به ویژه در کلاسهای مدرسه آماده می شوند و در عین حال ، از این کلاسها می ترسند. قوانین جدید و عدم اطمینان بیشتر از حد معمول وجود دارد ، اما آموزش از راه دور در بهار اهمیت مدرسه را به یاد همه می اندازد. قرنطینه تفکر را تغییر داد ، والدین فعال تر درگیر آموزش شدند و کودکان باید یاد بگیرند که به طور مستقل با امور خود کنار بیایند.

روش های مقابله با ویروس کرونا به طور کلی در همه دنیا یکسان است – شستن دستها ، فاصله گرفتن ، کاهش تماس ها ، جداسازی کلاسها یا گروههای مطالعه ، تهویه و هوای تازه ، استفاده از ماسک و موانع فیزیکی. همچنین از بیماران در همه جا خواسته می شود در خانه بمانند. با این وجود ، در نهایت ، هر کشور و هر مدرسه باید راه حل های خاص خود را پیدا کند. سه هفته پیش شروع شده است. در این مدت ، اولین موارد ابتلا به کروناویروس در مدارس رخ داد که باعث شد فرزندان کل کلاس به قرنطینه شوند. با این حال ، اکثریت قریب به اتفاق دانش آموزان می توانند با تغییرات جزئی تحصیلات خود را ادامه دهند.

در مدرسه ابتدایی Latokartano در حومه هلسینکی ، جایی که آموزش به زبان فنلاندی و استونیایی انجام می شود ، بسیاری از کودکان استونیایی نیز در حال تحصیل هستند. در مدرسه ، آنها سعی می کنند کلاسها را تقسیم کنند – فعالیتهای فوق برنامه سازماندهی نشده است ، وعده های غذایی در کافه تریا مطابق برنامه ارائه می شود ، بعضی از کلاسها معمولاً ناهار را به کلاس می آورند و در آنجا غذا می خورند. تا آنجا که ممکن است فعالیتها و تعطیلات در فضای باز و در مناطق تعیین شده برای هر کلاس انجام شود. هنگامی که کودکان به مدرسه می آیند ، سعی می کنند فاصله خود را از یکدیگر حفظ کنند و به طوری که در ورودی شلوغی ایجاد نشود ، کودکان مجاز به راه رفتن با کفش در فضای باز در ساختمان مدرسه هستند. کودکان یک باره یک بار در کلاس درس می نشینند.

نظم جدید باعث آرامش بیشتر مدرسه شده است. “به عنوان مثال ، کودکان عاشق غذا خوردن در کلاس هستند زیرا سر و صدای کمتری از کافه تریا وجود دارد.”

سوئد: تجربه بهار باعث شجاعت شد

سوئد ، که در مبارزه با ویروس کرونا بر خلاف موج شنا کرد و مدارس و مهد کودک های اصلی را در تمام بهار باز گذاشت. براساس تجزیه و تحلیل آژانس بهداشت عمومی ، از 24 فوریه تا 14 ژوئن ، 1124 مورد COVID-19 در کودکان بین 1 تا 19 سال گزارش شده است که 0.05٪ از این گروه سنی است. این رقم در همان حدودی است که در فنلاند ، مدارس تعطیل بودند.

آژانس نتیجه گرفت که تعطیلی یا بازگشایی مدارس تأثیر مستقیمی بر شیوع ویروس ندارد. این تحلیل همچنین نشان داد که موارد جدی این بیماری در بین کودکان و جوانان نادر است.

مدارس و مؤسسات آموزشی از 20 آگوست اکنون عملیاتی شده اند و برخلاف بهار ، دانش آموزان و دانش آموزان دبیرستانی می توانند در آنجا تحصیل کنند.

توصیه های مربوط به مدارس در سوئد مشابه توصیه های سایر کشورها است – فاصله خود را حفظ کنید ، از ازدحام زیاد پرهیز کنید ، سعی کنید تا آنجا که ممکن است در بیرون بمانید ، دستان خود را بیشتر مرتب بشویید.

نورا سوت در کلاس دوازدهم سالن موسیقی Kungsholmen است در استکهلم. در این سالن ورزشی ، دانشجویان تحصیلات تکمیلی هر هفته از آن دیدن می کنند و در این بین ، مانند بهار در خانه تحصیل می کنند.

نورا گفت: “در مدرسه دائماً به دانش آموزان یادآوری می شود که از یکدیگر دور باشند.” اکنون سخنرانی های بزرگی در حیاط مدرسه خوانده می شود.

نگرانی هایی در مورد ویروس وجود دارد ، اما به گفته نورا ، این در بین جوانان بسیار کمتر از افراد مسن است. نورا می افزاید: “جوانان هنوز جوان هستند. در مدرسه ، دوستان یکدیگر را در آغوش می گیرند. تعداد بسیار کمی از آنها فاصله 2 متر را حفظ می کند و ماسک ها بیشتر فقط افراد بزرگتر پوشیده می شوند.” کلاس آنها در حال رویاپردازی به آفریقا ، رواندا است که قرار است در ماه فوریه برگزار شود. “src =” https://s.err.ee/photo/crop/2020/08/31/812359h29act24.jpg “>

نورپا یک هفته دیگر به مدرسه می رود. نویسنده: Sirle Sööt < / figcaption>

برادر نورا ادوارد در کلاس 6 مدرسه استونی در استکهلم است. این مدرسه تمام بهار دایر بوده و ادوارد می گوید آنچه اکنون تغییر کرده این است که دانش آموزان در زمان های مختلف غذا می خورند و در بعضی از دروس دورتر می نشینند. ادوارد گفت: “در طول تعطیلات ، بسیاری از کودکان روی کاناپه ، نزدیک به یکدیگر می نشینند و با تلفن های خود بازی می کنند.”

مادر فرزندان سیرل شوئت رئیس انجمن استونی سوئد و عضو هیئت مدیره شورای والدین مدرسه استونی استکهلم است. سرل سائت گفت: “ما هنوز کمی نگران هستیم و امیدواریم که کسی بیمار نشود.” “اما ما قبلاً عادت کرده ایم که با تاج ویروس زندگی کنیم ، زیرا فرزندان خردسال تمام بهار به مدرسه می روند.”

لتونی: به بهترین ها امیدوار باشید ، اما برای یادگیری از راه دور آماده هستید

مدرسه استونیایی ریگا کلاسها را از اول سپتامبر آغاز می کند. و در اینجا مدرسه باید اطمینان حاصل کند که کلاسها دور هم جمع نمی شوند ، به این معنی که بعضی از کلاسها در زمان تعطیل در کلاس باقی می مانند ، در حالی که بعضی دیگر ممکن است در راهرو بیرون بروند. زمان استراحت به پنج دقیقه کاهش یافته است. به جای یک استراحت ناهار ، اکنون سه تا از آنها وجود دارد ، فقط سه کلاس به طور هم زمان به کافه تریا می آیند.

شما نمی توانید با علائم خفیف بیماری به مدرسه بیایید. اورو آیواره ، مدیر مدرسه استونیایی ریگا می گوید: “ما به بهترین ها امیدواریم ، اما هنوز نمی توانیم تصور کنیم که این اثر مدرسه چگونه خواهد بود.” Urve Aivare توضیح داد: “معلمان نیز گاهی اوقات بینی تند و یا گرسنگی دارند و می توانند با آن کار کنند.”

در صورت لزوم ، مدرسه آماده استفاده از آموزش از راه دور و فرصت های دیجیتال است. آنها در بهار به یادگیری از راه دور تغییر دادند و چه کسی بهتر ، چه کسی بدتر است ، اما این کار را انجام داده است.

آلمان: با و بدون ماسک

آلمان در مناطق مختلف قوانین مختلفی دارد. در حالی که استفاده از ماسک در مغازه ها و حمل و نقل عمومی در سراسر کشور اجباری است ، اما قوانین در مدارس متفاوت است.

سخت ترین قوانین در نوردراین-وستفالن در آلمان غربی وجود دارد ، جایی که همه افراد در مدرسه باید ماسک بزن در مناطق ، در مدارس معمولاً به ماسک نیاز است ، نه در کلاس. سایر توصیه ها مشابه توصیه های کشورهای دیگر است – فاصله خود را حفظ کنید ، دستان خود را بشویید و از ازدحام جمعیت پرهیز کنید.

سیری سورن باید بیرون از کلاس در مدرسه برلین ماسک بزند. او هیچ چیز مخالف ماسک نیست ، اگرچه بدون آن بهتر است. سیری گفت: “خوشبختانه شما مجبور نیستید آن را در کلاس بپوشید.

سیری باید بیرون از کلاس از ماسک استفاده کند. نویسنده: کاتری سو سورن

به گفته مادر سیری کاتری سو سورن ، کودکان کاملاً آرام ماسک می پوشند. خانواده آنها منتظر شروع مدرسه بودند. “البته ، من سعی می کنم تا آنجا که ممکن است بیمار نشوم. اما فکر نمی کنم ترس هیچ فایده ای داشته باشد و من ترجیح می دهم از ایده به اصطلاح” پیله “حمایت کنم – به منظور محافظت بسیار هدفمند از گروه های خطر ، اما کودکان به تحصیل در مدارس ، رستوران ها ، سینماها و تئاترها باز مانده اند ، به شرطی که مردم رفتار معقولی داشته باشند و بیمار به این مکان ها نیایند ، “- گفت کاتری. “به طور خلاصه ، زندگی باید ادامه یابد. کودکان به ارتباط اجتماعی نیاز دارند و آموزش در خانه آزار دهنده است.”

با این حال ، عصبی بودن قبلاً در مدرسه سیری ظاهر شده است. اولین مورد هفته گذشته در کلاس 5 ظاهر شد. کل کلاس و معلمان قرنطینه شدند. همچنین به دلیل شک و تردید ، یکی از تمرین های گروه کر کنسل شد و از دانش آموزان کلاس 3 خواسته شد تا در خانه خود را ترک کنند.

بلژیک: ماسک ها باید توسط همه افراد 12 ساله پوشیده شود مدارس از اول سپتامبر آغاز می شود و دولت دستورالعمل ها را بر اساس سطح انتشار ویروس به مراحل مختلف تقسیم کرده است. مراحل سبز ، زرد ، نارنجی و قرمز وجود دارد. کودکان مهد کودک و کلاس اولی ها باید بدون توجه به شرایط در مدرسه حضور داشته باشند ، کودکان بزرگتر در صورت مرحله قرمز ، یک هفته به مدرسه می روند و در این بین ، از راه دور تحصیل می کنند. این ماسک باید توسط افراد بالای 12 سال استفاده شود.

Tormi Kolsar 12 ساله است و هر روز با ماسک به مدرسه در Overijs می رود. Tormi این کار را در تابستان در استونی آماده کرد و از اینجا ماسکی با الهام از “بهار” با کلمات “تو شیطانی” برداشت. این کلمات را باید تورمی برای همکلاسی های بلژیکی خود توضیح دهد. “ماسک برای تنفس کمی سخت است ، اما من واقعاً این ماسک را دوست دارم.”

Tormi قبلاً ماسکی را برای مدرسه آماده کرده است. نویسنده: Kairit Kolsar

مادر تورمی ، Kairit Kolsar ، رئیس مدرسه استونی در و انجمن استونی در بلژیک است. تمام برنامه های مدرسه و فرهنگی در این زمان باقی مانده است. کیریت کلسار گفت: “ما امیدواریم که اوضاع پایدار باقی بماند و با اطمینان بتوانیم هرچه بیشتر برنامه ها را اجرا کنیم. “pp.

اسپانیا: ماسک از 6 سالگی لازم است

< اسپانیا در حال حاضر یکی از مکانهای مشکل ساز در اروپا برای بیماری کروناویروس است. بنابراین ، بسیاری از والدین نگران شروع مدرسه در این هفته هستند و نمی خواهند فرزندان خود را به آنجا بفرستند. در مطبوعات اسپانیا ، اما صداهایی از منتقدان ترس از مدرسه مبنی بر بدتر گذاشتن کودکان از مدرسه وجود دارد. والدین هنوز اطلاعات دقیقی ندارند و قوانین در زمینه های مختلف متفاوت است. پوشیدن ماسک از سن 6 سالگی الزامی است.

مارتین ، که به یک مدرسه اروپایی در آلیکانته می رود ، برای این کار آماده است ، تهیه ماسک وجود دارد. مادر وی ، ریت اسکریبانو ، رئیس کمیته والدین مدرسه است و می گوید بسیاری از والدین ، ​​از جمله خود او ، دوست ندارند ماسک اجباری بزنند. Reet Eskribano می گوید: “من فکر نمی کنم بچه ها دقیقاً بدانند که چه چیزی در پیش است ،” می گوید: محتوای شکل-عکس-قالب2 داده-عکس-id = “812362” class = “image”>

مارتین منبع ماسک برای مدرسه آماده کرده است. توسط: Reet Escribano

مدرسه آنها می تواند همزمان 20 کودک را در کلاس و 25 کودک را در اتاقهای بزرگتر جای دهد. کودکان از پایه های مختلف به طور کلی نباید با هم تداخل داشته باشند. با این حال ، در برخی از دروس ، کودکان از کلاس های مختلف با هم بودند و این کلاس ها هنوز هم برگزار می شود زیرا ماسک استفاده می شود. همه یکجا نشسته اند و فاصله اجباری 1.5 متر را رعایت می کنند.

ایالات متحده – هر ایالت قوانین خاص خود را دارد

گسترش تاج ویروس در ایالات متحده امروز نیز است. در سطح بالا مدارس و مقررات مربوط به مدارس عمدتاً توسط مقامات محلی انجام می شود. در آنجا فرزندان کارینا برانزتی ، ایزابلا و هندریک به مدرسه می روند. ایزابلا به کلاس 10 و هندریک تا 6 می رود. دانش آموزان به الفبایی به دو گروه تقسیم می شوند: کودکان با نام خانوادگی A-K روزهای دوشنبه و سه شنبه به مدرسه می روند و کودکان با نام خانوادگی که با حروف L-Z شروع می شوند پنج شنبه ها و جمعه ها. چهارشنبه ها ، همه کودکان در خانه تحصیل می کنند تا مدارس تمیز شوند. علاقمندان همچنین می توانند یک گزینه یادگیری کاملاً مجازی را انتخاب کنند.

کارینا برانزتی می گوید: “قوانین کاملاً سختگیرانه است.” وی ادامه داد: “هم معلمان و هم کودکان باید ماسک بپوشند ، مرتباً دست خود را بشویند. در کلاس ممکن است 10 کودک وجود داشته باشد ، قانون 2 + 2 باید رعایت شود. در طول روز ، ماسک باید دائماً پوشیده شود. در دبیرستان فقط 4 موضوع مورد مطالعه قرار می گیرد ، 4 موضوع باقیمانده نیز هستند. در بهار. طول دروس حدود 70 دقیقه است ، بیشتر از حد معمول برای تکمیل کل برنامه است و حرکت کمتری وجود دارد. “

<شکل> ایزابلا و هندریک با سگشان برونو. نویسنده: کارینا برانزتی

“نگرش به مدرسه تا حدودی نامفهوم است ، گرچه استرس زیادی ایجاد نمی کند ، ما یک روز زندگی می کنیم. سعی می کنیم به عنوان یک خانواده برای همه چیز آماده باشیم.” به کارینا برانزتی گفت. “واقعیت این است که ما به احتمال زیاد کارهای مدرسه را مجازی خواهیم کرد. منتظر خواهیم ماند و می بینیم. بچه ها به حالت عادی برگشته اند و ما نیز همینطور.”

چین – بررسی های بهداشتی قبل از کلاس

در کشوری که ویروس جدید از آن شروع به گسترش کرده است ، درهای مدارس نیز در این هفته باز می شود. در یک کشور بزرگ ، قوانین نیز براساس منطقه و مدرسه متفاوت است.

میکو راود در هانگژو زندگی می کند ، او به عنوان یک معلم کار می کند و پسرش ، اِستی ، به مدرسه می رود. به گفته راد ، مدرسه آنها یک قاعده دارد که دانش آموزان باید دو هفته قبل از شروع تحصیل به استان برگردند و به خارج از آن سفر نکنند. ثانیا ، والدین باید دو بار در روز صبح و ظهر دانش آموزان را از دمای دانش آموزان خود آگاه سازند. افرادی که به موقع برنمی گردند ، باید آزمایش کوروویروس انجام دهند. دما هنگام ورود به مدرسه نیز اندازه گیری می شود.

در راه رفتن به مدرسه ماسک لازم است ، در مدرسه اختیاری است ، اما به هر حال برخی از آن استفاده می کنند. اتاق غذاخوری دارای پارتیشن پلاستیکی روی میزها است. همچنین مدارس در بهار از آوریل تا ژوئن باز بود ، زمانی که فقط بچه های کوچک به کافه تریا می رفتند که آنها یکی یکی پشت میز می نشستند و غذا می خوردند.

“در حال حاضر ، همه کودکان و والدین چشم به راه مدرسه هستند.” – می گوید: میکو رود. فقط چند مورد در ماه های اخیر در استان محل سکونت آنها مشاهده شده است ، ویروس های بیشتری در جای دیگر گسترش یافته است ، و اقدامات احتیاطی می توانند محکم تر باشند.

Miko and Eesti آماده شدن برای مدرسه. توسط Miko Raud

عکسهای مختلف از کشورهای مختلف

کودکان تایلندی به طور جداگانه با با استفاده از موانع ویژه ، اگرچه شیوع بیماری در کشور کم است. به گفته این مدرسه ، آنها امسال نیز کمتر از حد معمول سرماخوردگی دارند. این مانند پاداش اضافه شده برای مبارزه با ویروس است.

دانش آموزان مدرسه تایلند. ارسال شده توسط SCANPIX / ZUMAPRESS.com / آندره مالربا < / figcaption>

در روستای دندوالی در غرب هند ، بچه ها جمع شدند تا به یک درس ضبط شده گوش دهند که به دلیل کمبود اینترنت نمی توانند از آن استفاده کنند. به جای میز مدرسه ، حلقه ها روی زمین کشیده می شود تا کودکان از یکدیگر دور شوند.

در دهکده هند ، به جای میز ، دایره هایی روی زمین وجود دارد. نویسنده: < / span> SCANPIX / REUTERS / AH / FW1 / Karishma Singh

مدارس در سراسر جهان تلاش های متفاوتی را برای اطمینان از یادگیری کودکان انجام می دهند. هدف آنها یکسان است ، به طوری که دوره شیوع ویروس کرونا منجر به این واقعیت نمی شود که نسلی از کودکان بدون مدرسه خواهند ماند.