حضور در ناتو و نه ترساندن روسیه: رئیس سازمان امنیت و همکاری اروپا اظهار داشت که فدراسیون روسیه را دشمن

TALLINN ، 26 فوریه – Sputnik. در صفحه خود در Facebook مدیر سردبیر بخش استونی اسپوتنیک النا چریشوا.

چریشوا در جلسه وزیر امور خارجه روسیه سرگئی لاوروف با نخست وزیر آلبانی نخست وزیر آلبانی حضور دارد. این نشست در خانه پذیرش وزارت امور خارجه (MFA) فدراسیون روسیه در مسکو برگزار می شود. به شما یادآوری می کنیم که آلبانی در حال حاضر ریاست سازمان امنیت و همکاری در اروپا (سازمان امنیت و همکاری اروپا) را بر عهده دارد. و از جمله مباحثی که توسط رئیس دیپلماسی روسیه و رئیس سازمان امنیت و همکاری اروپا مورد بحث قرار گرفته است ، ظلم به خبرنگاران از روسیه در کشورهای بالتیک است.

“رئیس سازمان امنیت و همکاری اروپا ، راما:” من روسیه را دشمن نمی دانم! ممکن است عده ای در ناتو وجود داشته باشد ، و روسیه نترسد. “- گفت سردبیر ارشد اسپوتنیک استونی در انتشار خود. blockquote>

توجه داشته باشید که چهارشنبه 26 فوریه ، به دیوارهای خانه پذیرش وزارت امور خارجه در مسکو روزنامه نگاران روسی آمدند با پوسترهای” استونی – اردوگاه کار اجباری برای روزنامه نگاران “،” دست خبرنگاران در بالتیک ”

آنها توضیح دادند که آنها در تلاش برای دستیابی به سازمان امنیت و همکاری اروپا و جلب توجه به فوریت مسئله آزار و اذیت و آزار و اذیت همکارانشان در کشورهای بالتیک و به ویژه در استونی ، جایی که مشکل در حال حاضر حاد است ، جلب شده اند.

سرکوب در استونی

مقامات کشورهای بالتیک بارها مانع کار رسانه های روسی شده اند. وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه نشانه های واضحی از خط هماهنگ این ایالت ها اعلام کرد. وزارت امور خارجه روسیه خاطرنشان كرد: موارد آزار و اذیت رسانه ها در كشورهای بالتیك ، “به وضوح نشان می دهد كه چه اظهارات عوامفریبی در مورد پایبندی ویلنیوس ، ریگا و تالین به اصول دموكراسی و آزادی بیان در عمل ارزشمند است.”

از اول ژانویه سال 2020 ، کارمندان Sputnik استونی مجبور شدند روابط کار را با MIA قطع کنند. “روسیه امروز” در رابطه با تهدیدهای مقامات استونی برای آغاز پرونده های جنایی. در آستانه سال جدید ، همه کارمندان اسپوتنیک استونی نامه هایی از رهبری پلیس و شورای نگهبان مرزها دریافت کردند که در مورد لزوم متوقف کردن کار برای MIA Rossiya Segodnya ، در غیر این صورت مردم با زندان روبرو خواهند شد.

پیش از این ، ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ، با اظهار نظر در مورد وضعیت پیرامون اسپوتنیک استونی ، گفت که مقامات روسی هنگام کار در کشورهای دیگر از اسپوتنیک حمایت می کنند.

سازمان بین المللی گزارشگران بدون مرز (RSF) در پاسخ به نامه ای به MIA Rossiya Segodnya ، گزارش داد که این سازمان در حال بررسی وضعیت اوضاع با رسانه های روسی زبان در استونی است. MIA Rossiya Segodnya می خواهد تجدید نظر در سیاست تبعیض آمیز در مورد Sputnik استونی و آماده ارائه یک ارزیابی صحیح از این پرونده بی سابقه است. که روسیه دشمن نیست