بانک استونی: وضعیت پیش بینی شده در اقتصاد به شما امکان پس انداز

را می دهد

این موضوع روز دوشنبه توسط بانک استونی در اظهار نظری به داده های تولید ناخالص داخلی 2Q .

تفسیر یادداشت می کند که این کاهش در تمام سطوح بسیار ناهموار بود بخش ها و بسیاری از شرکت ها در وضعیت دشواری باقی مانده اند.

طبق گفته Eesti Pank ، بالاتر از شاخص های پیش بینی شده به دلیل بهبود بازارهای صادراتی ، اقدامات انجام شده توسط دولت برای حمایت از اقتصاد ، موفقیت کلی پاسخ استونی به اپیدمی ویروس کرونا و با توجه به این واقعیت که در تعدادی از بخش ها واکنش به بحران با تاخیر زمانی آشکار می شود.

در چشم انداز اقتصادی برای ماه های آینده ، اما بنگاه های اقتصادی و خانوارها بدبین و محتاط هستند. افزایش جدید در تعداد عفونت ها نشانگر احتمال از سرگیری برخی محدودیت ها در اقتصاد است که ممکن است بر عملکرد آن تأثیر بگذارد.

“این بدان معناست که دولت در صورت لزوم همچنان باید آماده حمایت از اقتصاد باشد. سقوط تولید ناخالص داخلی که معلوم شد کمتر از ترس است ، هنوز نشانگر این است که اقتصاد به چنان حجم قبلی که قبلاً تصور می شد ، نیازی به پشتیبانی نخواهد داشت. ” در ماه آوریل ، و در ماه مه ، تجارت خرده فروشی دوباره احیا شده است و در ماه ژوئن – صادرات به دلیل بهبود سریع تر بازارهای خارجی ، که نقش مهمی برای اقتصاد آزاد استونی بازی می کند. برای غلبه بر سطح سال گذشته در ماه جولای ، اما سطح پایین اعتماد به نفس شرکت ها و خانوارها به رشد بیشتر کمک نمی کند.

رشد چشمگیر ارزش افزوده در ساخت و ساز در سه ماهه دوم ممکن است با اینرسی این بخش همراه باشد ، که در آن غیرممکن است که سریع پروژه های در دست ساخت را مسدود کنیم. بنابراین ، ممکن است که این بحران با تأخیر زمانی در سه ماهه بعدی تأثیر بگذارد.

Eesti Pank پیش بینی به روز شده توسعه اقتصادی را در پایان ماه سپتامبر منتشر خواهد کرد.