اسپوتنیک استونی در حالت اضطراری به سر کار رفت. بیانیه سردبیر

< / div>

TALLINN ، 31 دسامبر – Sputnik. متن کامل تجدید نظر را منتشر می کنیم:

خوانندگان عزیز!

امروز ، همانطور که می بینید ، اسپوتنیک استونی مانند همیشه به نظر نمی رسد. به احتمال زیاد ، شما دلیل آن را می دانید ، اما لازم می دانم آنچه را که دوباره تکرار می شود توضیح دهم.

از اول ژانویه ، فرصت کار برای شما محروم شده است. اداره پلیس و مرزبانان استونی برای هرکدام از ما اولتیماتوم صادر کردند: یا قرارداد کار با خبرگزاری بین المللی Rossiya Segodnya را فسخ می کنیم و دیگر برای Sputnik استونی کار نمی کنیم ، یا پرونده های جنایی علیه ما تشکیل می شود.

در روزهای آخر سال گذشته ، بارها و بارها درباره وضعیت فعلی بحث کردیم و به این نتیجه رسیدیم که ، با وجود اینکه به بیان ساده آن ، مطالبات پوچانه مسئولان و تهدیدی که واقعاً نمی خواهیم به آن اعتقاد داشته باشیم ، ما حق نداریم سرنوشت مردم خود را به خطر بیندازیم. در نتیجه ، از اول ژانویه ، سردبیران مجبور شدند روابط کار خود با Sputnik استونی و MIA Rossiya Segodnya را فسخ کنند.

آیا این بدان معنی است که سایت به پایان رسیده است؟ نه ، اینطور نیست این وب سایت به طور کامل کار می کند ، اما برای سازماندهی آن به گونه ای نیاز خواهیم داشت که به شکلی سازمان دهیم که تحت فشار مداوم مقامات استونی زندگی نکنیم. به طور طبیعی ، ما سعی خواهیم کرد کار را در اسرع وقت بازیابی کنیم.

می خواهم از شما خوانندگان عزیز تشکر کنم از حمایت شما در طول چهار سال کار ما و به ویژه در ماه های اخیر که فشارها و تهدیدها علیه هر یک از ما و شرکای ما منع شده است. بانک ها بدون دستمزد ما را ترک کردند ، آنها به صاحبخانه ما فشار آوردند و ما را مجبور کردند که قرارداد را با ما فسخ کند. و همه اینها در برابر تهدید تعقیب کیفری برای هر یک از ما تحت ماده ای با حداکثر مجازات تا پنج سال زندان است. تنها “تقصیر” ما این است که ما در رسانه ای مستقل از مقامات روزنامه نگار هستیم و فقط وظیفه خود را انجام می دهیم.

در حالی که برای حق کار کار می کنیم ، ما برای حق خوانندگان در استونی و خارج از کشور برای دریافت اطلاعات کامل می جنگیم. شما می توانید با ما مخالف باشید استدلال و انتقاد کنید. اما نکته اصلی برای ما این فرصت است که خوانندگان ما هر روز سایت خود را باز کنند و اطلاعات ، نظرات و نتیجه گیری را خود ارزیابی کنند. به این “آزادی بیان” گفته می شود. متأسفانه ، ما امروز آن را در استونی نداریم ، با وجود این که طبق گزارشگران بدون مرز ، این کشور از نظر آزادی بیان در رتبه یازدهم در جهان است.

دوباره از حمایت همه خوانندگان ، همکاران ، شخصیت های عمومی ، سیاستمداران و همه افراد صادق در استونی و سایر کشورها متشکرم. با این پشتیبانی ، ما چاره ای نداریم – ما همچنان به مبارزه برای حق سخن گفتن در حقیقت خواهیم پرداخت و اطلاعات کاملی و باکیفیت را در اختیار شما قرار می دهیم. به زودی برمی گردیم.

با احترام ،

Cherysheva Elena Evgenievna ،

رهبر

ماموریت دائمی

MIA Rossiya Segodnya در جمهوری استونی