6ix9ine پیشنهاد می کند که صنعت هیپ هاپ مانع از موفقیت رپرهای اسپانیایی شود

رپر جنجالی 6ix9ine در ویدئویی که در ابتدا در استوری های اینستاگرام خود به اشتراک گذاشته شد، نفرت از فرهنگ هیپ هاپ را برای رپرهای اسپانیایی مطرح کرد.

او این کلیپ را شروع کرد و در آن تکرار کرد که یک آلبوم اسپانیایی زبان را مدیون کمپانی ضبط خود است. من افراد زیادی را دیدم که می‌گفتند 6ix9ine از انگلیسی به اسپانیایی می‌رود. … می دانید چند نفر اسپانیایی در بروکلین، منهتن، برانکس، کوئینز، استاتن آیلند – کل شهر نیویورک متولد و بزرگ شده اند؟ چه چیزی می خواهید بگویید؟ n****های اسپانیایی نمی توانند غذا بخورند؟ پس وقتی اسپانیایی می‌شوید، فقط می‌توانید رگیتون درست کنید؟ شما فقط می توانید موسیقی اسپانیایی بسازید؟ این فرهنگ ما هم هست، n***a. لعنتی داری در موردش حرف میزنی؟”

در طول سال 2023، 6ix9ine مجموعه‌ای از تک‌آهنگ‌ها را منتشر کرده است که در آنها به جای انگلیسی به زبان اسپانیایی رپ می‌زند. او هنوز آلبوم اسپانیایی زبان خود را معرفی نکرده است، اما هیچ‌کدام از تک‌آهنگ‌های او در سال ۲۰۲۳ نتوانسته اند به ۱۰۰ آهنگ داغ بیلبورد برسند.

او ادامه داد: “فقط در مورد آن فکر کنید: یک خواننده رپ اسپانیایی غیر از من و شاوتی را نام ببرید که می تواند وارد 10 آهنگ برتر بیلبورد شود. آنها را نام ببرید، حتی نمی توانم از رپرهای اسپانیایی نام ببرم.” “همه شما اجازه ندهید ****ها غذا بخورند. فقط دیوانه هستید، زیرا من می توانم به جمعیتی کاملاً متفاوت در بازار اسپانیا وارد شوم. من بر انگلیسی ها تسلط داشتم. [market]حالا من بر اسپانیایی ها مسلط هستم.»

او در یک نظر در مورد بازنشر این ویدیو توسط DJ Akademiks افزود: “اگر شما یک بچه اسپانیایی/لاتین/اسپانیایی در هر کجای آمریکا هستید، فقط بر اساس این نظرات می‌دانید که نمی‌توانید در رپ موفق شوید.” او پیشنهاد کرد که به هرکسی که می‌خواهد از بین برود، فرصتی برای ورود به صنعت داده نمی‌شود، مگر اینکه راه خود را به سمت بالا «قلدری» کند.

پست او اندکی پس از آن منتشر شد که بومی بروکلین حمله اخیر خود به یک باشگاه ورزشی فلوریدا را کم اهمیت جلوه داد. در ماه مارس، خواننده رپ با حمله چند مرد در بیمارستان بستری شد. او اصرار داشت که این حمله صحنه‌ای نبود و گفت که تماشای فیلم‌های دوربین امنیتی «سخت است».